Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
482
 

Ulaştıkça uzayan yolculuğum

Ulaştıkça uzayan yolculuğum
 

Korkuyorum!


Sen, şarkıların en derininde yüzdür yüreğini. Ben, sayfalarda arıyorum kaybedecek kadar bulamadığım benliğimi.

Bir hasretin girdabında tutsak beklemekteyim. Daha alacak nefesimiz var derken, nefesimizden ayrı kalışımız. Hiçbir ilimde hiçbir lugatta açıklaması yok ki.

Artık yaslanmak değil derdim. Bir dağa, bir taşa, bir omuza. Yüküm çekilmeyecek kadar ağır benim. Tesellisi bir içli şarkıda mı? Bir kadeh şarapta mı çaresizliğin. Hiçbir suret, hiçbir gerçek kandırıp oyalamıyor artık beni.

Tesadüflerden öte düştüğümüz şu zaman akislerine bir bak. Tersine işleyen çarklar içinde bulup bulup yitirmeler de yetmedi. İbret olsun diye mi? Bu adı konulamayan bilinmezlik nedir?

Gözlerim, gözlerin olmuş. Kendi göz bebeklerimde seni bulduğumdandır, ne zaman bir kor düşse içime aynaya koşuşum. Göz bebeklerimde gözlerini görüyorum diye. Hadi açıkla bir cümle, bir sebeple bu en yalın en karmaşık halleri. Bizde bir şeyler var demek yetmiyor ki…

En derinime işleye işleye bal özünü bir şaheser yaratma. Seni, sensiz taşıyacak kudretim kalmadı artık anla. Büyüdükçe büyüme içimde, özleminde büyüyor aynı cihette. Sevmenin ölçüsü olmaz demiştin. Söyle yürek bilimcim, derecesi var mı özlemin?

Sen yılları giyin, hasreti giyin, çaresizliği giyin üzerine yokluğumda üşüme. Ben seni giyindim üzerime. Çünkü ben sadece seninim, senim.

Benden kaçırdığın gözlerinin, gözlerimde kendini yeniden bulduğu andır ki. Tüm soruların yanıtları, yaradılışımız sızıp geçti aramızdan. Yine sürdüremedik o an ki fark edişimizi. Unutturuverdi bize, bizim varlığımız o an dışında her birini.

Bir o anlar kaldı geriye ve açtığı o sonsuz bilmece. Yanıtı içinde saklım. Ulaştıkça uzayan yolculuğum. Dokundukça derinleşen varlığında, beni çektikçe sürükleyen sonsuzluğum.

Sende kaybolmak var. Delirmek var seni ararken duvarlarda, kuşbakışı yollarda. Düşüp de yok olmak var, gecenin en karanlığında. Tutunup bir yağmur damlasına inmek var kaldırıma, boylu boyunca. Buharlaşıp uçmak var gün doğmadan, kimse görmeden anlamadan. Bir yağmur damlası olup, yok olmak var. Senin gözünde bir damla yaş olmayacağımı bilsem. Bilsem ki acıtmayacak tümden yokluğum, kendime sonum olurdum.

Aldığım her nefes bir bıçak kesiği göğsümde. Ben de tarifsiz acılar içindeyim, sen de. Daha kaç umut yaratabileceğiz bu yarınsız düşlerde. Ya beni bu nefesten azat et, ya da sen de…

Yılları soyun, hasreti soyun, çaresizliği, sebepleri soyun beni giyin üzerine…

O kadar çok kalabalık ki etrafım

Çoğaldıkça bir o kadar yalnızım

Hüzün beklemesinler benden artık

Tüm hüzünlerimi gelirken harcadım,

Benden kalan artıkları toplayıp

Yeni bir ben yaratmaya uğraşmasınlar

Suretimden çıkarılmaz aslım.

Konuştukça sessiz, güldükçe ağlamaklıyım

Cebimde nakit cümlem yok

Kendimi anlatmaya çalışırken harcadım

Ve kaybettim gözlerimin yaşını

Feryatsız, yaşsız kalbimde hıçkırığım.

En son yarama yine tuz bastım…

Sen, şarkıların en derininde yüzdür yüreğini. Tüm efsaneler, tüm şiirler ve şarkılar bize adanmış sevgili….

Kaan Kartal

http://video.google.com/videoplay?docid=-5285512062665139432

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tüm o güzel ama bir o kadar hüzünlü ve gözyaşı dolu olan her kelime aşka adanır gerçekten... Sevgili Kaan ara vermeden yazmaya devam.. Yüreğine sağlık.Sevgiler.

Kalbin Ritmi 
 27.01.2009 15:17
Cevap :
Teşekkürler kardeşim. Ara vermeden yazmaya devam diyorsun da biz bu konuda maalesef aralıklı devam edebiliyoruz. Vaktimiz elverdiğince:) Güzerl günler dilerim, sevgilerimle...  27.01.2009 17:16
 

bu şarkıyı her dinlediğimde daha çok kanıyorum. yeniden yeniden yazmak, hatta ağladıkça yüzümü yastığa yaslayıp seni koklar gibi koklanmak istiyorum. ne yaşananlar unutuluyor, ne de yarım kalanlar... herşeye rağmen hayat güzel ve şarkılarda bile olsa yaşamak mutluluk verici. bu arada az önce yazdıklarınıza başka bir yorum yazmıştım. hata dedi, yeniden yazdım. eğer o da gelirse iki yorumum olmuş gibi olacak:)

Burcu Ege 
 24.01.2009 16:21
Cevap :
Şarkıyı dinlediniz demek!...Sevindim. Edip Cansever'in " Yerçekimli Karanfil" şiirindeki gibi karanfil elden ele... Şarkılarla sesleniyoruz özelimize, sonra şarkılarla çoğalıyoruz. İlk yorumunuz gelmemiş üzgünüm, sistem hatasının kurbanı olmuş:) emeğinize ve katkınıza teşekkürler...  26.01.2009 20:14
 

Acı, duygusallık Doğrusu bir yerlere götürdü su gibi aktı dizelerdeki duygusallık içime. Ama ıstmadı acıttı içimi. Sevda insanı alıp gidiyor sözcüklerin dünyasına. Yüreğinize sağlık.

Yapukay 
 21.01.2009 23:41
Cevap :
Sevgi, her neye karşı olursa olsun evrendeki en temiz ve en büyük kudret olsa gerek. Sizin de yüreğinize sağlık, çok teşekkür ederim. Güzel günler dileğiyle...  22.01.2009 9:14
 

Okurken her tümce, her sözcük öylesine yakın, öylesine yürek sesi olan ve özlem yüklü, sevda yüklü...umutsuzlukla ağırlaşan, yaklaştıkça uzaklaşan sevgiliyi ,sevdayı duyumsattı... Gözlerimin dolup boşalmasını , anlayamadım acılanmasından yüreğimin... İçten, yalın ve sıcak olmuş anlatımın... Kutlarım seni... Ne kocaman ve güzel bi yürek çarpıyor bedeninde. Ne mutlu sana... Sevgiler.

kırıkkalp 
 21.01.2009 16:42
Cevap :
Sonsuzluk; ne kadar derin? Nasıl da ürkütücü, bir o kadar da çekim dolu. Yerçekiminden kurtuluyor ruh ve can, kapılıp uzanırken sonsuzluğa ne kadar da özgür oysa bir o kadar da tutsak. Güzel dediğiniz yürek, gördüğü güzelliği yansıtıyor sadece. İçten ve sımsıcak sözlerinize teşekkür ederim. Ben sizi kaybettiğim öğretmenimin yerine koydum. Sizden aldığım her takdir mutlandırıyor beni, eleştirileriniz olursa seve seve uyarım. Tüm güvercinler size sevdiklerinizden güzel haberler getirsinler. Sevgilerimle...  22.01.2009 9:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 51
Ort. okunma sayısı
: 706
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1973 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum. Evliyim. Bir reklam ajansında çalışmaktayım. Laf o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster