Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '06

 
Kategori
Türkiye Ekonomisi
Okunma Sayısı
1141
 

Ülke ekonomisi sabote mi ediliyor?....

Ülke ekonomisinin önemli güçlerinden birisidir turizm. Bunun içerisinde yer alan tarihi yerlerimiz, doğal tabiat güzelliklerimiz, sahil şeritlerimiz v.s, v.s, turist çeken önemli alanlarımızdır.

Bilindiği gibi Ülkemizin dışarıda ve özellikle de içeride var olan düşmanları, Ülkemizin büyümesini, gelişmesini istememekte ve bunun içinde ellerinden geleni yapmaktadır.

Tabii bu arada fırsatçıları da göz ardı etmemek gerekmektedir.

Neler oluyor ülkemizde? Evet zaman zaman dünyanın ilgi alanlarından birisi olan İstanbul'umuzda tarihi binalarımızda yangın çıkmakta ve buraları da basından takip edebildiğimiz kadarı ile, bazı fırsatçılar tarafından otopark olarak kullanılmaya başlanarak büyük bir kayıt dışı rant edilmektedir.

Laf kaçak otoparklardan açılmışken, bunlara Ankara'da da çok sık rastlanmaktadır.Arabanızı bir yere park edersiniz, hemen kim olduğu belirsiz birisi yanınıza gelir ve 2 ytl ya da 5 ytl ister.Ya verirsiniz, ya da o vatandaşın abi arabanızı çizebilirler şeklinde ki tehditvari davranışı ile karşılaşırsınız ve çaresizlik içerisinde, adamın istediği parayı vermek zorunda kalırsınız.

Hükümet, memura zam vermeye gelince kaynak yok demek yerine, bu tür olayların önüne geçeçek gerekli tedbirleri almalı ve gelir kaynaklarını meşrulaştırarak, binbir sıkınyı içerisindeki emeklisine, memuruna daha iyi bir yaşam düzeyi sağlamalıdır. Bu iş çok mu zordur?Eğer ki çok zor idiyse, bu taahhütlerle İktidara talip olmamalıydılar?

Evet, Siyaset, güzel laflarla oy almak sanatı olmamalıdır.

Hükümet kaynak yok diyemez, hükümet memuruna emeklisine, kaynak bularak sahip çıkmak zorundadır.Ben sade bir vatandaş olarak, Siyasilerin de bilebileceği onlarca kalem sayabilirim kaynak olarak.Ama, önemli olan, bunları uygulamaya sokmak için gerekli iradeye sahip olmak ve uygulamaların takipçisi olabilmek.

BDDK Başkanı Sayın Tevfik BİLGİN, bankaların uygulamalarından yakınmamalıdır.Sayın Bilgin'in başında bulunduğu kurumun adı "BDDK"dır. Yani "Bankacılık, Denetleme ve Düzenleme Kurulu"dur.O halde, Sayın Bilgin, gerekli düzenlemeleri yaparak yakınma konularını ortadan kaldırmak zorundadır.Basına demeç verip, yakınmak onun da hakkı değildir.

Terörün, her türlüsünü yaşayabilen Ülkemizde, Ormanlarımız cayır cayır yanmış ve Ülke ekonomisine milyonlarca ya da milyarlarca YTL. zarar vermiştir. Sayın Bakan bu yangınları, 3-5 uçak ve 1-2 bin işçiyle söndürmeye kalkışmıştır.Sayın Bakan, Milli Servetimiz olan Ormanlarımızı bırakın daha geliştirmeyi ve güzelleştirmeyi, onları koruyamamıştır.Onları korumak için gerekli tedbiri almadığı da açıktır.Eger ki kendisi, bütçe görüşmelerinde, ormanlarımızın korunması için daha çok uçakların alınmasının gerekli olduğunu ifade etmemişse bunu istememişse, hatalıdır.İstemiş olmasına rağmen, alamamışsa ve bunda direnmemişse de, bu sorumluluğu ben üstlenemem diyerek,Bakanlıktan ve partisinden istifa etmemekle yine hatalıdır.

Kültür Bakanlığımızın durumu ise ortada.Müzelerimiz soyuluyor....

Ülke böyle mi İdare edilmeli?

Şu yukarıda saydığımız ve de saymadığımız değerlerin kaybedilmesinden sorumlu elbette halk değildir.Bunların sorumlusu, en başta gerekli tedbirleri almayan Siyasilerdir.Ama gelin görün ki, sorunlar orada düğümleniyor.Çünkü, halkın dokunulabildiği, ancak halkın seçmiş olduğu insanlara ne yazık ki Ülkemizde dokunulamıyor.Yaptıkları ya da yapmadıkları sonucu olumsuzluk doğuran hiç bir şeyin hesabını, bu Ülkenin bir vatandaşı olarak soramıyoruz.

"İZZETİ İKBAL İLE AYRILDIK BAB'I HÜKÜMETTEN" düşüncesine sahip insanlarca yönetilmeyi öylesine özledik ki....

Halkın her türlü davranışının sorgulanarak dokunulabildiği bir Ülkede, Siyasilerin de özellikle olumsuz sonuç doğuran yaptıkları ya da yapmadıklarından sorumlu olabilecekleri, yani dokunulabilecekleri bir Ülke olmak dileğimdir.

Saygılarımla.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 851
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster