Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
79
 

Ülke menfaati değil kişisel çıkar

Şimdi herkes kafasını iki elinin arasına alsın bir düşünsün. Şu bir kaç gündür yaşadığımız olayların ülkemize ne faydası oldu?

İktidarı, muhalefeti gerçekten de sınıfı geçebildi mi? Ülkemiz kazançlı mı çıktı? Ülkemizi yönlendirenler kendi çıkarlarını mı yoksa ülke çıkarını mı düşündüler?

Siyasetçisi, Yartgıcı, Amiri, Memuru, Cemaatçisi ve hatta sokaktaki eylemcisi. Bir düşünün ülkenin kaybettiği değeri. Bu zararı kim ödeyecek?

Şimdi siyaset temizlendi mi? İktidarı muhalefeti püru pak mı oldu? 

Kaç gündür neler konuşuluyor. Paralar havada uçuşuyor. Milyon dolarlar ve milyar dolarlar. Peki nerede bu paralar? Dövizin 10 kuruş 20 kuruş artması bizm dış borcu ne kadar arttırıyor?

Hesap bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat. Bizim işimizde bu. Temizliği bile adam gibi yapamıyoruz. Başka ülkelerde Başbakan gider ama ülke kaybetmez. Nedense bizde Bakan gidiyor ülke sallandıkça sallanıyor. Ülkemizde bir memurun hakkında şikâyet varsa açığa alınır. Bakanlar ilk gün itibariyle istifa etmeliydiler.

Muhalefetimiz ise kendi dünyasında, hazine bulmuş gibi seviniyor. İktidarı sandıkta indiremeyen Muhalefetin bir limanı oldu. Muhalefetimizde demiyor ülke nereye gidiyor.

Sorumlular çıkıyor gizli soruşturmayı aleniye dönüştürüp bilgi ve belge sızdırıyor. Soruşturmayı bile usulüne uygun yapamıyoruz. 

Halk artık böyle rezillikleri istemiyor. Sakin liman istiyor. Yeter artık, sorumluluk sahiplerinin iktidarın, muhalefetin, bürokratların silkinip kendine gelmesi lazım. Ölümlü dünyada yapılanların yanlarına kâr kalmayacağını bilmeleri lazım. Ülkemizin geleceğini dinamitleyen herkes ister iktidar ister muhalefet olsun hesabını verecektir. 

Bu hesap sandıkta elbet sorulacaktır. Bir de bu işin mahşeri vardır ister inanın ister inanmayın. 

Bu arada Sevgili Adnan Şenses'e Allahtan Rahmet diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster