Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
48
 

Ülke ülke değil can pazarı!.. Bu işlerin fıtratı böyle normaldir...

Cephanelik patlamasını hatırlıyor musunuz? Boşu boşuna hunharca öldürülen çocuklarımızı ve bu işin hesabını sorması gereken kişilerin kilim halı ve hediyelik eşyalarla verdiği gazete pozlarını reklamlarını unuttunuz mu? Üzerlerine f-16 ile bomba yağdırılan insanları? İzmir'de bir askeri tersanede işçilik yaptırılan ve vatani görev adı altında gemi devrilmesi sonucu ölen 10'larca gencimizi? Yapılan yepyeni otobanlarda devrilen otobüslerde ölen insanlarımızı? Hızlı tren faciasını.. bayramlarda trafik kazalarında ölmemiş yakını tanıdığı komşusu olmayan var mı aranızda? Tuzla terhanesi zaten bir fenomen .. EYLEMLERDE ÖLDÜRÜLEN KAFALARINA BİBER GAZI KAPSÜLÜ SIKILARAK SOKAKLARDA PARAMPARÇA EDİLEN ÇOCUKLARA NE DEMELİ? SOMA faciası daha o ölüm tünellerinde ölüm kokusu sinmedi.. Geçen gün bir plastik parçası ile denize açılan 5 genç halen kayıp... Bugün Siirt'den gelen baraj kapakları piknikçilerin üzerine açıldı haberi... Hafızamda yer etmiş olanlar...  İlk başta daha toplu ölmeden teker teker ölebilme şansızlığına nail olmuş, olmaya devam eden günlük rutin akışımız... Onları buraya yazmak mümkün mü olası mı?

ÜLKE ÜLKE DEĞİL CAN PAZARI... Neden trafiğe çıkan insanların araba kullanmaları için çok ağır şartlar konulmaz? Ehliyet satarken pardon verirken daha çok polis gecesi bileti parası toparlayabilmek içinmi, yoksa daha fazla haraç ... pardon harç parası toplayabilmek için mi... Neden otobüs şirketleri standartları uçak firmaları gibi hassas bir şekilde standartlaşmaz, her yerinde kamera olmaz, bir karakutuları olmaz? Maliyeti insandan daha mı değerli? Alamayan yerine getiremeyen yapmasa olmaz mı? Neden binlerce lira ödenekler alan ve vatan görevi diye çocuklarımızı bizden ayıran silahlı kuvvetler bu işlerini paralı rütbeli personeli ile yapamazda bu rütbeli personele hizmetli vazifesi gören bizim çocuklarımız hammaliye yaparken öldürülür ve unutulur... Subayın evi boyanacak, eşyası taşınacak askerlik görevini yaparken bu tür işlere çağrılmayanınız oldu mu.. Bu subaylar lojmanlarda yaşarken, tayin olduklarında zaten ev ödeneği almazlar mı bu işler yapılsın diye oraya çocuklarını göndermiş olan insanlar zaten vergi vererek bu masraflarıda ödemiş olmaz mı? Neden bir şeylerin düzelebilmesi için illa toplu ölümler olması gerekir bu ülkede.. İlla bir şeylere dikkat çekilebilmesi için toplu şekilde ölmek mi gerekir...?

Teker teker ölmek ölüm sayılmaz mı bu ülkede...

Yukarıda saydığım cinayet olayları toplu katliamlar belki bu ülkede ölenlerin ufak bir kısmı hergün trafik kazaları, iş kazaları, kadın cinayetleri, daha adını koyamayacağız katliamlar.. Halinizden memnun musunuz? HEYYYY SİZ KADINLAR ANNELER TEK SEBEBİ SİZSİNİZ KAHKAHA ATIP İFFETLİ DAVRANMIYORSUNUZ VE ALLAHIN GAZABI ÜZERİNİZE GELİYOR EVLATLARINIZ ÖLÜYOR.. BU İŞLERİN FITRATINDA VARDIR BUNLAR NORMALDİR.. İYİ SEYİRLER TÜRKİYE .. YAKINDA KASK VE  GAZ MASKESİ İLE SOKAKLARDA ÖZGÜRCE DOLAŞACAĞIMIZ GÜNLERE ..........

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 261
Kayıt tarihi
: 27.03.12
 
 

Dağcılık sporu ile çocuk yaşlarda tanıştı. 1984 yılında ilk yüksek irtifa tırmanışını gerçekleşti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster