Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
374
 

Ülkemiz bana güven veriyor

Ülkemiz bana güven veriyor
 

500 yıllık Topkapı sarayı ve kültürümüz


Muharrem ayınız, aşure gününüz, hicri yılbaşınız kutlu ve huzur dolu olsun. Tün canlara selam olsun.

Şu anda ülkemizde bir birlik havası esiyor Kürtler doğu ve Güneydoğuda Türk kardeşleriyle bin yıldır beraber yaşadıklarını ve yaşamaya devam edeceklerini açıkça söylemeye, PKK baskısından kurtulduklarını ifade etmeye başladılar.

Aleviler İslam diniyle barışık olduklarını, asla farklı bir din mensubu olmadıklarını ifadeye başladılar. Hiçbir törene katılmayan eski devlet baba anlayışı yerine üstelik devletle el ele Alevi kardeşlerle iftar yemekleri yeniyor.

Her ne kadar bazı medya organları “iftarda çatlak, aleviler bölündü” çırpınışlarıyla bu birlikteliği bulandırmaya çalıştıysa da bu gürültülerde koca devletin kendine gelmesi ve birlikteliğin doğmasına engel olamayacak.

Ne mutlu; ülkesi, devleti, halkı ile birlik ve beraberlik içinde olmanın gerekliliği ve güzelliği adına yayın yapan ve hizmette bulunan siyasetçi, basın ve sivil toplum kuruluşlarına hepsine şükranlar ve tebrikler.

Büyük bir devletin ve medeniyetin sahibi olduğumuzu biliriz. Bu konuda mangalda kül bırakmayız tabiri de tam uyar. Ama bunların yanında birileri ısrarla “bizden adam olmaz, bu ülke adam olmaz, biz kim teknoloji kim” gibi güven sarsıcı zorlamalarla ülkemiz insanının kendine ve birbirine güvenini sarsmaya çalışıyor.

Ne güzel gelişmeler oldu. Ülke gerilimden kurtuldu, ekonomi büyüyor, dış dünyada saygın bir Türkiye gündemde.

Neden Cumhurbaşkanı seçimi için zorlamalar, dayatmalar oluyor diye üzülüyor ama elimden bir şey gelmiyordu. Sadece şunu ifade için bundan 8 ay önce (Mayıs 2007) yazı kaleme almıştım. “40 yıl yerinde sayan bir ülkede yaşadık, liderin biri iner diğeri başbakan olurdu ve nihayet ülkenin başına siyasetçi değil sevilen bir devlet başkanı geldi rahmetli Özal. O, bu ülke insanının da bir şeyler yapabileceğine inandı ve özgürlükleri artırdı. Binlerce işletme Konya, Kayseri, İzmir, G.Antep’ten ihracat denilen bir ticari açılımla tanıştı. Ülke gün be gün gelişti. Bugün Özal’ı anlamakta geciktik diye özür dileyenler onu yine de anlamış sayılırlar.

Şu anda köşke mahkum kalan sayın Sezer yerine siyasette pişmiş Gül gelirse hem hükümet hem Cumhurbaşkanı dünyayı karış karış gezip ülke menfaatlerini takip edebilirler. Bu durum ülkeye itibar, ekonomik ve stratejik güç kazandırabilir. Buna rağmen neden Gül’e itiraz edilir ki.”

Şimdi haklı olduğuma ve Gül’ün Cumhurbaşkanı olmasına sevincim bir kat daha arttı.

ABD, AB ve Arap ülkeleri nezdinde güçlü ve güvenilir bir ülke olduğumuzu ispatladık. Hatta tüm dünya son 5 yılda yatırım yapmaya değer güvenilir bir ülke olarak tanıdı bizi. Son 5 yılın iyi bir gelişme gösterdiği dünya analizleriyle teyit edildi.

Artık kendimize güven zamanı, çalışma zamanı, hizmet zamanı ve dostça-kardeşçe yaşama zamanı.

Gelin canlar bir olalım.

Ne olursan ol gel.

Birlikten kuvvet doğar.

Birlikte atan yürekleri top sesi sindiremez.

Deyişlerine sahip olan zengin kültür yurdu ülkemiz kıyamete kadar birlik ve dirlik içinde devam etsin, Allah ülkemize ve milletimize zeval vermesin.

Selam ve sevgilerimle.

Muammer MURAT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Küçük esnaf, dar gelirli, köylü için tam bir felakettir. Ortalık ödenmemiş çekten senetten geçilmiyor. Ve yeni çıkaraılmaya çalışılan yasayla insanların verilmiş hakları da geri alınmaya, mezarda emekliliğe hazırlanıyor. Altta kalanın canı çıksın misali birileri daima altta kalanı tepikleyip duruyor. Yükselmesi ondandır.

Ayrıntıda gezinmek 
 13.01.2008 10:31
Cevap :
Yazıya ilgi göstermeniz ve emek vererek cevap yazmanızdan dolayı teşekkür ederim. yaklaşık 30 yıldır her muhalefet ülkenin batağa gittiğini ve gün geçtikçe daha kötü olacağını anlatır durur. çoğuna inanırdık ama artık 100 milyar ihracatı geçmiş ülkede neler kötü gidiyor hala anlamıyorum. hangi küçük esnaf, hangi köylü eskiyi arıyor bilemiyorum. şehirleşme oranı %67 lerde ve artıyor. varoşlar azalıyor, gecekondular rezidans ve plazalara dönüşüyor. ama her bahçeye girenin farklı bakış açısı olabiliyor. çünkü o bahçeden bir süre önce ayrılan sarhoşların oturup kalktığı yerlerde küçük bir bölüm kirli bırakılmış olabilir. bence bahçe bakım istiyor ve yapmalıyız. SAYGILARIMLA  14.01.2008 11:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 140
Toplam mesaj
: 62
Ort. okunma sayısı
: 4469
Kayıt tarihi
: 03.09.07
 
 

1965 yılında Erzincan'da doğdu, İzmir'de yüksek eğitim alıp, devlet memuru oldu. 5 yıl süreyle bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster