Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '08

 
Kategori
Emlak
Okunma Sayısı
313
 

Ülkemiz satılık değildir!

Ülkemiz satılık değildir!
 

Toprağımız da, insanımız da satılık değildir!


Ülkemizin tüm kaynakları yavaş yavaş el değiştirmekte, yabancı sermaye neredeyse hakimiyet kurmak üzere. Yapılan anlaşmalar sonucu, gidilen kanun değişiklerinde yabancılar önündeki engeller bir bir kaldırılmakta. Bankalardan tutun da, enerji kaynaklarımıza kadar yabancı hakimiyeti artık hissedilir derecede artmıştır.

Ve en önemlisi de yabancıya gayrimenkul satışıdır. 16.04. 2008 tarihli kararla yabancıya mülk satışı ile ilgili maddeler değiştirilmiş ve sınırlamalar gelmiştir.. 2003 yılında yapılan kanun değişikliği sonrasında ülkemize akın eden yabancılar yangından mal kaçırırcasına mülk alımına başlamışlardır.

Bölgesel dağılıma baktığımızda ise, kısaca ifade etmek gerekirse göz önüne getireceğimiz tek manzara vardır. Yakın tarihimizde hangi milletin, hangi bölgede işgal yaptığını anımsamak. Gap’tan tutun da Marmara’ya kadar planlı bir şekilde, parsel parsel bir kayıp söz konusudur.

Özellikle Akdeniz (Antalya) bölgesindeki inşaat firmaları ve emlakçılar son kanun değişikliğine tepki göstermektedir. Bu yasakla birlikte sektörün önemli bir ivme kaybı yaşayacağını söylemektedirler. Turizm gelirlerinden tutun da, inşaat yan sektörlerine kadar ciddi bir döviz kaybından bahsetmektedirler.

Türk olmayan bir arkadaşımla bu konularda yaptığım bir konuşmayı anımsadım hemen. Bana diyordu ki; ‘Kurtuluş Savaşı’yla bizi topraklarınızdan attınız. Ama aradan geçen kısacık sürede, biz savaşa gerek olmadan parası neyse verip o toprakları yavaş yavaş almaya başladık!’

Haklıydı… Ne yazık ki haklıydı. Şimdi ülkemizin ve insanımızın içinde bulunduğu duruma bakınca, o kadar şehit boşuna verilmiş, o kadar kan boşuna akmış diye düşünmekten geri duramıyor insan.

Canları pahasına bize bu toprakları emanet eden atalarımıza inat, çeşitli politik oyunlara alet olarak; emanete ihanet eden bir durumdayız. Çocuklarımızın yarınlarını satıyoruz. Doğup büyüdükleri topraklarda ikinci sınıf vatandaş belki de sömürge olarak yaşamaları için yabancılarla işbirliğine girip hem geçmişimize hem geleceğimize ihanet ediyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstelik bu operasyon o kadar kolay gerçekleşiyor ki. Sanki bu ükenin gerçek sahipleri hiç yokmuş gibi. Tık çıkmıyor kimseden. Yüreğinize sağlık. Sevgiler. Ali Nail.

Ahmet Güüreşçioğlu 
 20.06.2008 18:17
Cevap :
Bu ülkenin gerçek sahipleri sözüne takıldım. Biz Türk halkı kendimizi bu toprakların gerçek sahibi olarak görürken, birirleri satıyor. Bu düzene akıl erdirmek gerçekten çok zor. Her şeyi biliyoruz ama gücü elinde tutanlar yüzünden kılımızı kıpırdatamıyoruz. Bu inanılmaz bir süreç. Sevgiler.  21.06.2008 10:17
 

cesaretle, inançla, imanla kanla alındı bu topraklar ve şimdi sadece para uğruna bu kadar basit bir şekilde elden çıkarılıyor mu yani...para gerçekten de herşeyin üzerinde mi...

beenmaya 
 20.06.2008 15:31
Cevap :
Ne yazık ki Özlem'cim. Yabancı arkadaşım gülmüştü bana, demişti ki şu an Türkiye'de ne kadar mülkümüz olduğunu söylesem inanmazsın. Sınırlama falan hak getire. Toprağımızı parsel parseli insanımızı da yönettikleri şirketlerle ele geçiriyorlar. Çocuklarımız bu topraklar üzerinde onların sadece çalışanı (sömürgesi) olmak üzereler. Bankalara, özelleştirmeye, yabancı sermaya girişine bir bak. Bor madenini bile veriyoruz daha ne olsun ki! (Etibank)...Para gerçekten herşeyin üzerinde mi soruna gelince, yakına bu konuyla ilgili bir öykü yazıcam. Hatta bir önceki blogumda başladım bile. Evet bu ülkede para her şeyin üstünde. Yasal hakların bile!  20.06.2008 16:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1575
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster