Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
43
 

Ülkemizin 'Gurur kaynağına' ihtiyacı var.

Ülkemizin 'Gurur kaynağına' ihtiyacı var.
 

Ülkemizin 'Gurur Kaynağına' ihtiyacı var.


Ülkemizin gerek siyasi gerekse diğer alanlardaki güncel olaylar yüzünden oluşan endişelerini fark etmek mümkün. Ülkemizde bulunan Darbe, Terörizm, Ekonomik durum, İşsizlik, Komşu ülkelerdeki iç savaş gibi etkenlerin ülkemiz içerisinde bulunan insanlarımızın gerek ruhsal, gerek fiziksel olarak etkilemektedir.

Ülkemizin geçtiği zor günlerde ülkemizin bir 'Gurur Kaynağına' ihtiyacı var, Tıpkı 2015 Yılında Nobel Kimya Ödülünü kazanan Aziz Sancar gibi. Aldığı nobel ödülü ile bütün ülkenin gururu olan Aziz Sancar gibi hayalleri peşinde koşabilen ve mücadele yeteneği kazanmış yeni nesil yetiştirmek zorundayız. 

Bu konuda en büyük görev bizi yöneten siyasi büyüklerimize düşüyor. Ülkemizde başlıca problemlerin çözümü için 'Ayrıştırıcı' bir uslub değil 'Birleştirici' bir uslub takınmaları gerekiyor. Ülkemizde başlıca problemlerden birisi olan işsizlik probleminin çözümünü sağlanması gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz ki maddi durum bu dönemde insanların hayati işleyişini etkileyen en önemli faktör. İşsizlik problemi olan yeni bir nesilin bilimle uğraşmasını beklemek, her tarafı delik olan bir testiye su doldurmak gibidir. 

O yüzden ülkemizde 'Gurur Kaynağı' yaratabilmek için onların olanağını sağlamak ve onlara gereken desteği vermek Ülkemizin başlıca görevleri arasında. O yüzden ülkemizde yetişecek olan yeni nesilin gerek maddi gerek manevi olarak sağlanan olanaklar ülkemizi refah seviyesinin üstüne çıkarmak için atılan ilk adımlar olacaktır.

Ülkemizde bulunan en büyük sorunlardan birtanesi de düşünce farklılığının kabul edilmemesidir. Ülkemizde demokratik bir ortam sağlayarak her düşüncedeki yetişen yeni bireylerimize düşüncelerini açıklamak ve bunları uygulamak için gerekli olanak ve imkanların sağlanması gerekmektedir.

Ülke'nin gelişimi ancak iyi bir eğitim, olanaklar ve problemlerin olmadığı bir ortam ile sağlanır. Ülkeyi yöneten siyasi büyükler bu konuda gereken düşünceleri ve adımları atması ülkenin Yaklaşık 100 yıldır 'Gelişmekte olan ülke' kategorisinden çıkaracak 'Gelişmiş Ülke' kategorisine sokacaktır.

Kaynaklar

http://haberdekisesiniz.com/haber/9100/gorme-engelli-cemin-teog-basarisi.html

http://haber.cicegim.net/haber/185961/gelecegin-aziz-sancarlari-urfali-cocuklar-olabilir.html

http://haberdekises.com/genel/haber/karsiyakanin-gururu-oldular-haberi-sondakika.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4491
Kayıt tarihi
: 09.07.16
 
 

Merhaba, Ben Hasan Güngören. Mesleğim Tıbbi dökümantasyon ve sekreterliktir. Sondakika haberleri'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster