Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3548
 

Ülkücülerin Diyarbakır'da suikast yapacağı iddiası MHP'ye yeni komplo mu?

Ülkücülerin Diyarbakır'da suikast yapacağı iddiası MHP'ye yeni komplo mu?
 

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi, telefon dinlemelerinden yola çıkarak 18 Ülkücüyü, bazı kaynaklara göre de 35 Ülkücü ismi, 6 Haziran Diyarbakır Mitinginde KANLI EYLEM yapacakları iddiasıyla gözaltına aldı. Hatta bu iddialar arasında bu şahısların MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’ye suikast yapacakları söylenmektedir. 

Gözaltındakiler arasında Yusuf Ziya Arpacık ve Erdem Karakoç gibi .1980 öncesi Ülkücü hareket içinde bulunan önemli Ülkücü isimlerin de yer aldığı gelen bilgiler arasında bulunuyor. Polis sabahın erken saatlerinde eşzamanlı olarak farklı adreslere baskınlar yaptı .

Erdem Karakoç'un evine sabaha karşı yapılan baskında polislerin Karakoç'a avukatını dahi aratmayarak bilgisayar ve özel eşyalarına el koyduğu öğrenildi.

Devlet Bahçeli'nin Diyarbakır mitinginde kalabalık arasına karışacak olan bu grup silah ve bıçaklı saldırı ile büyük bir kanlı çatışma çıkaracağı iddia edilmektedir.

Son günlerde Ülkücü Harekete İstanbul ve İzmit’te PKK ‘lılar tarafından yapılan saldırılar MHP’nin Diyarbakır mitingini engellemeye yönelik olduğu düşünülmektedir. Ayrıca Okyanus ötesinin işareti ile saldıran yandaş TV, basın ve kalemşörleri dikkate alındığında, MHP’nin ve Ülkücü Hareketin azmini ve inancını yıkmaya yönelik olduğu düşünülmektedir.

Operasyon emrini veren savcının, bu operasyon emrini verdikten sonra izne ayrılmış olması ise, cevabının bulunması gereken ayrı bir konu olarak, MHP ve Ülkücü camianın dikkatinden kaçmadı.

Bu olayla ilişkili olarak bir gözaltı da İzmir'den geldi: Talimatla belirtilen adrese yapılan baskında, serbest meslek sahibi M. A. gözaltına alındı, gözaltına alınan şahsın MHP'ye yakın internet siteleri ve dergilerde yazılarının yayımlandığı kaydedildi. İstanbul Emniyeti'nce gerçekleştirilen soruşturma kapsamında, İzmir'de gözaltına alınan M. A. işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderildi. 

MHP ve Ülkücü camia bu olayın aydınlatılmasını ve gerçeğin ne olduğunun öğrenilmesini istiyor. 

Gözaltına alınan kişilerin MHP ve Ülkücü camiada sevilen ve emeği geçen kişiler olması, bu iddiaların gerçekliği konusunda şüphelere yol açmaktadır. Bu konudaki genel kanı, MHP ve Ülkücüler kaset olayında farklı Ülkücüler sitesi adı altında yapılan yayınların MHP’yi beklenildiği kadar yıpratamadığı için, bu tür senaryo ile bir taşla iki kuş vurmak istenmektedirler. Birincisi, kaset skandalının MHP’nin iç hesaplaşması olduğunu yaygınlaştırmak süratiyle MHP‘ye gelen tepki oylarının önünü kesmek. İkincisi ise MHP’nin Diyarbakır Mitinginden beklediği sonucu almasını engellemek ve mitingin sönük geçmesini sağlanması yoluyla yükselen MHP oylarının önünü kesmek mi istenmektedir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

AKP nin MHP yi istemediğini düşündüren yazılar yazmışsınız. Halbuki AKP nin Meclisteki en büyük destekçisi MHP'dir.AKP'nin MHP siz bir mecliste tüm kararsızlarını CHP'ye kaptırma endişesi vardır.MHP gibi ehli müslim bir parti varken bunu gözealması mümkün değildir. Ben AKP seçmeniyim. Çünkü; Sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlunun söylediği gibi bir türkiyede yaşamıyoruz. Türkiyenin eski haliyle şimdiki haline baktığımızda kaşıkla verip kepçeyle alan hükümetleri görünce bu hükümeti baştacı yapmak sonuna kadar vereceğim bir mücadele olacak.Ben kürt kökenli ama Türkiye sevdalısı bir insanım. MHP'nin kürt seçmenlerini ikinci sınıf insan görmekten vazgeçmesi üzerine sempati toplamaya başlamıştır ve bu nedenden dolayı mhp yi kutluyorum ve daim olmasını diliyorum.

İbrahim Doğan 
 03.06.2011 10:08
Cevap :
İbrahim Kardeş 1980 öncesi Kürt kökenli çok sayıda MHP'li şimdi de olduğu gibi vardı. MHP etniksiye üzerinden ülkeyi ve geleceği okumay çalışan parti değildir. Sıkıntı kendini yeterince ifade edememesidir. AKP 'ye gelince tabiki yollar ile sağlaık alanlarında yaptıkları iyi şeyler var. Fakat ülke kaynaklarının yanancı ellere geçmesi sonucu 2003 -2010 arası 56 milyar dolar yurt dışına kar transferi olarak gitmiş. Hemen hemen iş ve aş üreten yeni yatırım yapılmadığı gibi , özellikle hayati öneme sahip doğu ve güneydoğuda ki fabrikaların özelleştirme nedeniyle kapanmasına sebep olmuştur. Bu arada korucuya sadece güvenlik nedeniyle para akıtırırken çalışanın işini kaybetmesine neden olmuştur.hayvancılık ve tarım kendi kendine yetersiz hale gelmiştir.  03.06.2011 11:58
 

Mevcut iktidar, iktarda kalabilmek için, elinde ki bütün kozlarını oynuyor. Ben kendi kazdıkları kuya kendileri düşecek o kuyuda boğulacaklar diyorum. Milleti kullaştırmayı, hedef seçen Osmanlı hayranı, cumhuriyet karşıtı bu imansızların hakından bu millet mutlaka gelecek diye ümit ediyorum. Selam ve Saygılarımla.

Necati Kavlak 
 02.06.2011 14:19
Cevap :
Aynen katılıyorum.. Çok çalışmalıyız ve halka olanların gerçek yüzünü anlatmak gerekir diyorum.. Bazı insanlar şimşek çakınca değil ,gök gürleyince tehlikenin farkına varırlarmış.  03.06.2011 12:57
 

Bugün gazetelere yansıyan Metropol araştırma şirketinin anketi herşeyi açıklıyor. Şirket Başkanı Özer Sencar şokta... AKP sert bir şekilde düşerken MHP aynı hızla yükseliyor. Daha çok şoka girecekler. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 01.06.2011 18:07
Cevap :
AKP çakma seyirci ile alanları doldurup göz boyuyor. MHP mitingleri ise o şehirdekilerden oluşuyor. İstanbul Mitinginde bulundum çok kalabalık ve canlıydı. Anketler seçmen iradesini karartmaya yönelik yapılıyor. Bilmedikleri bir şey var Türk Milliyetçileri genel olarak eğitimi yüksek kitleden oluşuyor. AKP'nin ülkeyi bölünmeye götürdüğünü açıkça görüyor. Seçim sabahı AKP için ŞOK...ŞOK::  01.06.2011 23:46
 

Sn. Bahçelinin MHP'nin soğuk savaş dönemindeki sıkıntılıimajını sildiğini inanıyorum. Hatırlarsanız MHP'nin o dönemki oy oranları şimdikinin yarısı kadar bile değildi. Bence MHP doğru olan yolda ilerliyor. AKP'nin telaşı da bu. AKP'nin hedefi MHP'siz bir mecliste yeni anayasayı sorunsuz olarak kabul ettirmek. MHP'nin bu konudaki hassaiyetlerini biliyor. Fakat Sn. Bahçeli bizim toplumumuza özgü olan lider imajını çizemiyor. SN Özcan Yeniçeri, Sn Ümit Özdağ gibi isimler bu dönem meclise girebilirse kaliteli bir MHP nin mecliste güçlü bir direniş göstereceğine inanıyorum. Saygılarımla...

yeşilsoğan 
 01.06.2011 14:08
Cevap :
Düşüncenize katılıyorum. MHP şu anda Atatürkçü ,TÜrkçü ve Türk Milliyetçisi( Kültürel anlamda) meshepçi olmayan yapısı ile doğru yolda yani tam olması gereken yerde bulunuyor. Bu ülkenin temel taşı olduğunu halk anlamaya başladı. Bence herkes bir gün MHP'li olacak..  01.06.2011 23:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 2732
Kayıt tarihi
: 31.01.09
 
 

Emekli uzman öğretmenim. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü ve A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster