Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '10

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
1024
 

ultrAslan -6 (ultrAslan açık ve net şekilde özür dilemelidir!)

ultrAslan -6 (ultrAslan açık ve net şekilde özür dilemelidir!)
 

Büyük Kaptan..


Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi bu altıncı eleştiri yazımız ultrAslan hakkında.

Diyeceksiniz ki, "yahu bu ultrAslan'ın hiç mi iyi bir yanı yok? Var tabii olmaz olur mu. Ancak bugünlerde içimden işin o kısmını yazmak hiç gelmiyor.

Ben ultrAslan hakkında yazmaya başladığımda Diyarbakırspor maçı henüz oynanmamış, Arda Turan da yuhalanmamıştı. Ne zamandır yazmaya niyetlenmeme rağmen yazamamış ancak özellikle Özhan Başkan'a karşı iki yüzlülüklerine çok hiddetlendiğim için nihayet yazmaya karar vermiştim. Yani yazmaya başlamamla Arda Turan'ın protesto edilmesinin bir alakası yoktu aslında. Tam benim yazmaya başlamamla Arda Turan olayının aynı zamana gelmesi ilginç bir tesadüf oldu.

Arda Turan.. Galatasaray'ın Metin Oktay'dan bu yana en büyük kaptanı. Bazılarınızın hemen aklına Bülent Korkmaz da gelecek, bu çok normal. Ancak ben fikrimde ısrarlıyım.

Arda Turan sadece iyi futbol oynadığı için büyük kaptan değildir. Zaman zaman iyi işler yapmak isterken takım futboluna zarar verdiğini bile düşünürüm. Ancak;

Arda Turan Galatasaray'ın içinde, Galatasaray kültürüyle yetişmiştir.

Arda Turan, konuşmalarındaki Galatasaray'a yakışan ifadeleri, önemli tespitleri ve gündem belirleyecek konulara parmak basmasıyla dikkat çeken lider bir futbolcudur.

Arda Turan, zeka kokan esprileri ve sıcak iletişimiyle kalpleri kazanmasını iyi bilmektedir.

ArdaTuran, her konuşmasında ve röportajında Galatasaray sevdasını dile getirmektedir.

ArdaTuran, Metin Oktay'ı ve onun Galatasaray'a olan aşkını her zaman öne çıkaran bir Galatasaray taraftarıdır.

Arda Turan, takımı için herşeyi göze alan, "ayağım kopsa fenerbahçe maçında oynarım" diyerek sakatlığına aldırmadan sahaya çıkan bir Galatasaraylı'dır.

Arda Turan formasına aşıktır, her fırsatta ve ortamda bu aşkını ifade etmiştir.

ArdaTuran, Galatasaray için milyon euroları reddeden amatör bir Galatasaray taraftarıdır.

ArdaTuran, oyundan alındığında da, yedek kulübesinde adeta maçın içindeymişcesine heyecan duyan bir yürektir.

ArdaTuran, diğer takımların imrenerek baktıkları, kendi takımlarında hiçbir zaman sahip olamadıkları bir değerdir.

Arda Turan'ın kalbi Galatasaray için çarpan bir liderdir.

ArdaTuran iyi veya kötü oynasın, Galatasaray için herşeyini sahaya yansıtan bir fedakardır.

Buna karşın ultrAslan ne yapmıştır?

Diyarbakırspor maçında "Kimisi gece alemlerinde, kimisi sinema peşinde, Cim-Bom ruhu yok hiçbirinde, düşmüşler paranın peşine, düşmüşler manita peşine, söyleyin çok bir şey mi istedik, formanın hakkını ver dedik, biz yeri geldi 14 sene bekledik, sizin gibi ruhsuz görmedik” bestesini söyleyerek "kimisi sinema peşinde" diyerek hedef aldıkları Arda Turan'ı, bestelerinin sonunda açıkça söyledikleri gibi "senin gibi ruhsuz görmedik" diyerek suçlayıp yuhalamışlardır.

Neden? Efendim performansı düşmüş de, bunun da sebebi meşhur bir sinema sanatçısıyla beraberliğiymiş! Onunla gezip tozmaktan dolayı ruhsuzmuş. Bak bak! Hazret, Arda Turan'ın Galatasaray aşkından dolayı reddettiği parayı kensine versen cinsiyetini bile değiştirir (sayın Uğuz, çok yaşayın siz), sonra da oraya gelip Arda Turan'ın ruhunu sorgular. Sanki Arda Turan'ın kız arkadaşı var da, liglerimizdeki diğer tüm futbolcular rahip!.. Onlar sadece bekar evlerinde tavla oynuyor, antremandan kalan vakitlerinde kitap okuyor, tarihi ve turistik yerleri geziyorlar. Kız arkadaş gibi zararlı alışkanlıkları yok, o işi ancak jubileden sonra düşünüyorlar. Anneleri de kız bakıyordur hayırlısıyla!

Arda Turan'a yapılan; ultrAslan'ın en büyük ve duvara tosladığı hatasıdır. ultrAslan onarılmayacak ve asla unutturamayacağı yaralar açmıştır!

Arda Turan'ı protesto konusunda yaptıkları hatayı telafi etmeleri artık mümkün değildir.

Arda Turan ruhsuzlukla suçlanmayı asla hak etmemiştir. ultrAslan'ın şu anda yapması gereken; hata yaptığını kabullenip "AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE" ArdaTuran'dan özür dilemektir.

Özür dilemedikleri takdirde her geçen gün bu yük onları ezecektir.

ultrAslan Manisaspor maçında oyundan çıkarken ArdaTuran'a "büyük kaptan" diye bağırarak aklı sıra gönül almak istemiştir. Onlara doğru bakmayan ve tepki vermeyen ArdaTuran'ın yüz ifadesi bunun yeterli olmadığını açık bir şekilde bir tokat gibi yüzlerine çarpmıştır. ArdaTuran'ın büyüklüğü ulrAslan'ı ezmiştir.

Dün onu yuhalarken haklı olduğunu iddia edenlerin, bugün büyük kaptan diye bağırmalarını gerektirecek ne gibi bir değişiklik olmuştur? Arda Turan Sinem Kobal'dan mı ayrılmıştır? Çok iyi mi oynamıştır? Özür mü dilemiştir?

Sadece yaptığı yanlışın altında ezilen ve bunu itiraf edemeyen ultrAslan, kıvranmaktadır.

Bir kez daha belirtelim: Adnan Polat'ın "Arda Turan'ın kaptanlığından memnunuz" demesi yetmez. Arda Turan'a bu hareketi yapanları açıkça kınamadıkça, başkan da kaptanına sahip çıkmış sayılmaz!

...

Yazarın notu: Arda Turan, ulrAslan üyesi olmayan milyonlarca Galatasaray'lı olduğunu unutmamalıdır. Kendisini protesto edenlere küsmekle Galatasaray'a küsmek aynı şeyler değildir.

Yazarın diğer notu: Lucas Neill'e ayrı bir parantez açacağız. Ben böyle bir adam ömrümde görmedim..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bilmem fazla ultraslan ama şunu söylemek isterim ki ne olursa olsun evet sizinde dediğiniz gibi özür dilenmeli. Çünkü eğer biz taraftarsak yeri geldiğinde kötü gündede destek olmayı bilmemiz gerekir. Arda Turanın yaptıkları, yapacakları ortadadır. Bencede Arda Turan büyük kaptandır. Ama çok üzülüyorum bu aralar gitti şampiyonluk diye neyse bakalım ne olacak. Saygılar...

Başak Özdemir 
 23.04.2010 16:50
Cevap :
Kesinlikle haklısınız.. ultrAslan denilen bu oluşumu altı bölümde yazdım Başak hanım. Bunlar, "kendilerini tüm Galatasaraylıların temsilcisi olarak gören, bu yoldan bazı kazanımları olan bir kaç kişi" tarafından yönetilen Galatasaraylılar'dır. Aslında yönetilen kadronun Galatasaray sevdalısı olduğu kesindir. Örneğin yakın bir zaman öncesine kadar internet üzerinden yapılan GS ürünlerinin gelirleri de bunlara gidiyordu, çoğu bilmez. Dahası da var, yazmayım şimdi.. Bunlar eylemle hayatta kalırlar ve o yüzden iyi günde de kötü günde de (yanlış veya doğru) bir icraat yapmaları gerekir. Arda Turan olayı da budur. Bu hata onları çok sıkıştırmaktadır, bu yüzden kıvranmaktadırlar. Ben bunlara inanmıyorum.. Şampiyonluk zor ama imkansız değil.. Şampiyonluk gider, Galatasaray ruhu ölümsüzdür.. Selamlar..  24.04.2010 0:27
 

Benim bahs ettiğim konu başka.Daha öncede yazdım herkes hata yapar ama sırf hata yapıldı diye bu kadar emek vermiş olan kişileri yerden yere vurmanız abes.Ben demiyorum ki ultrAslan hep iyiyi yapıyor.Elbette yanlışları var.Ama dışlamak bence çok yanlış.Fenerbahce'nin iltifatıyla övünmüyoruz.Bize kin duyan bir topluluk dahi yeri geldiğinde imreniyor fakat kendi içimizdeki kişiler bir türlü beğenmiyor.Yazmamdaki kasıt budur.

Murat SAVAŞ 
 20.04.2010 14:46
Cevap :
ultrAslan'ın hata yaptığını kabul ediyorsanız mesele yok.. Bu yüzden diyorum ki; ultrAslan, Arda Turan'ı ruhsuz olmakla suçlamasının büyük bir hata olduğunu fark etmeli ve bu sebeple AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE özür dilemelidir. Protesto ettiği için değil. Tek çözüm budur.. ultrAslan'ı dışladığım da yok, ancak şu görüntüsüyle ultrAslan sadece "organize olmuş fanatizm"dir. Gördüğüm yanlışları belirtiyorum çünkü Galatasaray'ımızın daha iyi yerlere gelmesini istiyorum. Bunun için gerekirse ultrAslan'ı da eleştiriyorum, susup köşeme çekilmiyorum. Yine de ultrAslan'ın iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Fakat iyi niyetli olmak, doğru yolda olduğunu göstermez. Saygılarımla..  22.04.2010 13:18
 

ultrAslan hakkında yorum yazmak için ultrAslan'ı bilmek gerekir.Tanımak gerekir. ultrAslan'a çok büyük haksızlık yapıyorsun.Hemde bütün yazılarında.Fenerbahcelı yazarlar bile ultrAslan'ı overken senin yerin dibine sokman yersiz ve gereksizdir.TV başından izlenildiği gibi değildir hiçbirşey.

Murat SAVAŞ 
 19.04.2010 16:56
Cevap :
ultrAslan'ın irade olduğunu reddediyorum! ultrAslan beni temsil etmiyor. ultrAslan'ın icraatlarındaki yanlışları bir bir sıraladım. Umarım bir gün bu eleştirilerim üzerine birileri düşünür. İşte o zaman ultrAslan iradedir derim. Ben ultrAslan'ın kuruluşu ve yapısı hakkında eleştiri yapmıyorum. Bu yüzden ultrAslan'ı tanımak ve bilmek olarak ben, Galatasaray'a ve Türk sporuna yaptığı katkının ne olduğuna bakarım. Fenerbahçeli yazarların sizi övmesine hiç aldırmıyorum, onların spor ruhuna sahip olmadıklarına inandığım sürece de aldırmamaya devam edeceğim. Onların iltifatlarıyla övünmek ne kadar feci! Ben fenerbahçe ile tamamen ayrı mantalite ve yoldayım. Ben Galatasaraylı'yım.. Saygılarımla..  20.04.2010 13:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1048
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster