Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '14

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
320
 

Uluslararası Çocuk Film Festivali / Universal Kids Film Festival

Uluslararası Çocuk Film Festivali / Universal Kids Film Festival
 

Children’s Film & Art Association organizatörlüğünde gerçekleşen "Uluslararası Çocuk Film Festivali"  27 Ekim - 31 Ekim tarihleri aralığında Tuzla’da ( Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi ile çeşitli etkinlik alanlarında ) yapılıyor.

Festival kapsamında, belgesel, kurgu ve animasyon film gösterimlerinin yanı sıra, seminerler, work shoplar, söyleşiler, sergiler, performans çalışmaları ile pek çok etkileşimli çalışmalar gerçekleştirilecek.

Festival Başkanlığını Rowena M. Tuzcuoğlu’nun, Koordinatörlüğünü Kezban Demet Öçgüden'in üstlendiği festivalde 50 yi aşkın kısa ve uzun metrajlı film gösterilecek.  Etkinlik programı ;

27 Ekim Pazartesi

Film Program 1 / 10:30 – 11:30       (5-9 yaş)

Top Ten Cartoons for Children                                 4          UNICEF

Amar                                                                     10.3          Bosnia & Herzegovina

Ballet                                                                    5.15         Ukraine

School                                                                     3.15        Ukraine

Ground Hog Day                                            2.58     Ukraine

El Milagro del Pan                                         7.55     Argentina

West Child Story                                            3.16     Spain

THE Chicks Say                                              1.28     Argentina

 

Bosna Hersek’den misafir çocuk ve genç film yönetmen / yapımcılarla söyleşi

Film Program             2  / 11:30 – 13:30       (10 -13 yaş)

Top Ten Cartoons For Children                                 4.0       UNICEF

Girl With Angel Voice                                                           7.06     Bosnia & Herzegovina

All Changes                                                                3.07     Italy

Malaysia A Colorful Country                                   18.25     Malaysia

Da Da Da                                                                   5.0       Taiwan

Fearless                                                                       10      Croatia

The Locked Classroom                                              3.0       Croatia

I Don’t get Up on the wrong Foot                               8.56    Croatia

 

Hırvatistan’dan  misafir çocuk ve genç film yönetmen/ yapımcılarla söyleşi.

 

Film Program 3 / 4:00 – 15:00

 Opening Selection/ Açılış Seçkisi

Short Films / Kısa Filmler

                                   Booo – Sweden (7.0 min)

                                   Wish – India (10’’)

                                   Beans – Japan (5.3 min’)

                                   Business for Children – Croatia (5.2’’)

                                   West Child Story – Spain (3.16’’)

                                   Amar – Bosnia & Herzegovina (7.12’’)

                                   The Birthday of Ant – Ukraine (4’’)

                                   Fingers in the Pie – Taiwan (3’’)

                                   The Chicks Say – Argentina (1.27’’)

                                   Tulkou – France (10.0’’)

Sergiler : Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi , Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi

Sanatsal Etkinlikler : Sokak Grafiti, Hareketli Barış Oyuncağı

IMKB öğrencileriden çocuk  eğlenceleri : Yüz Boyama

Barış Bezi Ensalasyonu & Performansı

 

 

28 Ekim Salı Film Program 1 / 10:30 – 11:30          ( 5-9 yaş )

Top Ten Cartoons for Children                      (4.0)    UNICEF

The Swedish Meatballs                                 (5’.0)   Sweden

Spell Breaker                                                 (3.33)  Holland

The Village School                                                    (2.5)     Belgium

The Wish                                                                   (7.5)     India

Worm in the Employment Office                  (1.58)  Croatia

Guardians of Water                                       (19)     Venezuela

Maestro                                                                     (5.0)    Hungary

Hajdu Sound                                                  (1.0)    Hungary

Macaristan’dan  misafir çocuk ve genç film yönetmen / yapımcılarla söyleşi.

Film Program 2 / 11:30 – 13:30       ( 10-13 yaş )

Top Ten Cartoons                                                     (4.0)     UNICEF

Do You Really Think That About Me             (5.0)    Spain

Business For Children                                                (6.0)    Croatia

Break Down The Walls                                              (2.41)  Austria

Summer at the Beach                                              (3.17)   Croatia

Sound for Mazin                                                    (19.0) Holland

Angels & Demons                                                     (3.0)     Hungary

Tripe and Onions                                                       (7.0)    Hungary

1Day Off                                                                    (5.0)    Hungary

Exhibition                                                                  (4.0)    Hungary

 

29 Ekim Çarşamba  Film Program 1 / 10:30 – 11:30  (5-9 yaş)

Top Ten Cartoons for Children                     (4.0)     UNICEF

Butterfly                                                        (6.0)    Ukraine          

Opportunity                                                  (2.3)     Ukraine

Pandemic                                                       (3.28)  Ukraine

Modern Times                                               (3.0)    Spain

Seagull                                                           (3.53) Croatia

Ugly                                                               (2.38)  Spain

I am Round                                                    (14.0) Sweden

Trucks & Meatballs                           (5 ‘.0) Sweden

 

Film Program 2 / 11:30 – 13:30  / (10-13 yaş)

Top Ten Cartoons For Children                    (4.0)     UNICEF

Dreaming My Reality                        (2.55) Croatia

Tatil Kitabı                                                     78’       Türkiye                                  

 

 Film Program 3 / 13:30 – 15:30 / ( 14-17 yaş)

Turkish Panorama

Kırık Midyeler                                    (85.0) Turkey

 

Film Program 4 / 15:30 – 17:30      

International Panorama

Taina                                                              (88.0) Brazil

 

30 Ekim Çarşamba /Film Program 1 / 10:30 – 11:30 / (5-9 yaş)

Top Ten Cartoons for Children                                             (4.0)    UNICEF

Archibald                                                                               (4.0)    Belgium

How to Become Animator                                        (8.3)    Ukraine

Glass of Water                                                                      (5.8)    Ukraine

The Birthday of Ant                                                   (3.59)  Ukraine

United Colors of Bean, Gift From Sky                                   (5.6)    Japan

United Colors of Bean Birth of Democracy              (7.15)  Japan

 

Japon film yönetmeni  Mr. Yasushi Asai  ile söyleşi.

 

Film Program 2 / 11:30 – 13:30 / ( 10-13 yaş)

Top Ten Cartoons for Children                                             (4.0)    UNICEF

A Short Board Game                                                 (3.11)  Bangladesh

Dirty City                                                                               (2.16) Croatia

A Man in the Museum                                                          (4.3)    Croatia

Seagull                                                                                    (3.53)            Croatia                                              

My Shoes                                                                               (30.0) Tunisia

Ekmek                                                                                   Turkey

 

Film Program 3 / 13:30 – 15:30  / (14 - 17 yaş)

My Dad is a Musician                                                                      (3.53)   Czech republic

Prejudice is a Two Edged Sword                                           (4.57)  Italy

Equal                                                                                     (2.12)  Austria

Where are we Heading                                                        (13.46)Lebanon

Behind the Tents                                                                   (12.29) Croatia

Ana                                                                                        (10.0) Croatia

Ripples                                                                                              (4.0)    Japan

Ekmek                                                                                   8’28”   Turkey

 

Film Program 4 / 15:30 – 17:30

Three Sad Songs                                                                    20’       Holland

Ice Dragon                                                                            73’       Sweden

Film Program 5 / 17:30 – 19:30

Archibald                                                                               4’         Belgium

What a Threat                                                                                    5’45’’ Belgium

Sleepy Time                                                                          4’15’’   Belgium

Zarbiland                                                                               6’50’’   Belgium

Turkish Panorama (Kirik Midye)                                             85.0   Turkey

 

31 Ekim Perşembe / Film Program 1 / 10:30 – 11:30  / (5-9 yaş)

Top Ten Cartoons                                4’’ Unicef

United Colors of Beans                      10’’ Japan

To Have Fun                                        3’ Ukraine     

Tibetan Tango                                                 3’ 20’’ Ukraine         

Marine Day                                         4’ Taiwan

Brighten Up                                         4’ Taiwan

Green Revolution                                2’ 25’’ Taiwan

I Am Round                                         14’ Sweden

 

 

 

Film Program 2 / 11:30 – 13:30 / ( 10-13 yaş )

Our School in the Middle of the Street                    14’09’’ Spain              

Ice Dragon                                                                  105’ Sweden

 

Film Program 3 / 13:30 – 15:30  / ( 14-17yaş )

Carme’s Angels Against

the Empire of Pigeon Poop                              14’’02           Spain 

Where Are We Heading                                13’       Croatia

Urban Rascals                                    78’       Holland

 

Seminer Konuşmacıları :

Nandor Grosch  – Hungary/ Macaristan

Director/ Yönetmen, Kids Eye Art Association & Film Festival Çocukların Gözü  Sanat Derneği ve Film Festivali

 

Josep Arbiol – Valencia Spain/ İspanya

Artistic Director/ Sanat Yönetmeni, MICE Film Festival

 

Kimeta Busevaç – Bosna Hersek

Film & Media Teacher/ Film & Medya Öğretmeni

 

Mert Uçkaan- Istanbul, Turkey/ Türkiye

Lecturer & Artistic Director for Commercials

 

Eğitmen & Sanat Yönetmeni

Uçan Adam Producions

 

Rowena M. Tuzcuoglu – Turkey

Chairperson/ Başkan, Universal Kids Film Festival

 

Festival kapsamında bütün etkinlikler ücretsizdir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 566
Kayıt tarihi
: 05.03.09
 
 

Konya Akşehir doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster