Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '11

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
3056
 

Umutsuz ev Kadınları

Umutsuz ev Kadınları
 

Umutsuz Ev Kadınları


Kanal D'de geçenlerde yeni bir dizi başladı; 'Umutsuz Ev Kadınları'. Duydum ki zaten Amerika'da yıllardır yayınlanan ve de çok izlenen bir diziymiş de bizimkiler Türk versiyonunu yapmışlar.

Hayırlı olsun ne diyelim ama bize sanki yeni bir şeymiş gibi sunulan bu dizi aslında uzun zamandır toplumumuzun her düzeyinde yaşanan bir gerçek.

Töre cinayetleri, beşik kertmeleri, görücü usülde evlilikler, dedesi yaşında adamlara para karşılığı satılmalar derken şimdi de sıra 'ayrıldığı kocası tarafından sokak ortasında öldürülen kadınlar'a geldi.

Bizde bunlar eskiden beri olagelen şeyler olduğundan ve bir de her yerde artık yazıp konuşulduğu için tamamen  kanıksandı gibi. Manşetlerden üçüncü sayfa cinayet haberleri arasında ancak yer bulur hale gelen 'Kadın cinayetleri' erkek toplumu olarak, analarımız dışındaki kadınlarımıza aslında ne kadar da değer verdiğimizin birer göstergeleri oluyorlar.

İşten kovulan evde karısının boğazına sarılıyor, kumar masasında kaybeden hıncını karısından çıkartıyor, sermayesi olmayan kız kardeşini zengin birine veriyor ki eli üç kuruş para görsün, gelenek adı altında kızını başlık parasıyla 'satan' altına arabayı çekip köyde hava atıyor...

Umutsuz ev kadınlarının, kızlarının alası Türkiye'de olmayacak da nerede olacak? Kanal D bence yanlış iş yapıyor, böyle bilindik, sıradan kanıksanmış bir konuyu ekrana taşıyıp rating yapacağını sanmak büyük hata.

Canlısı, kanlısı her gün televizyonda, gazetelerde, sokakta, komşuda, akrabada, evde gözümüzün önündeyken bir de kim çıkar da dizisini seyreder?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

'Umutsuz ev kadınları' ile 'desperado hauswifes ' arasında dağlar kadar fark olacağını düşünüyorum..Daha önceleri de 'greys anatomi' gibi kaliteli , tıp alanında etik,hasta hakları,hasta ile müşteri kavramları arasındaki çelişki gibi konuları vakalar üzerinden irdeleyen bir diziyi ; aşk, aldatma, kadın erkek ilişkileri ni konu alan bir diziye çevirdik.Kim bilir bunu neye benzetiriz.

Adam akıllı 
 04.03.2012 13:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 344
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1062
Kayıt tarihi
: 22.07.09
 
 

Okur yazarım. Okur yazarlıktan kastım, okuduklarımı yazmamdır ki, bu yazılarımı genellikle 'kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster