Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
133
 

Umutsuz vakaa

Umutsuz vakadan söz etmek yakışmaz bizlere. Bizler; kanı deli akan bir milletin çocuklarıyız. Umudumuz her zaman bağlı olduğumuz ırktan gelir ya da gelirdi. Kendi resmimizi çekerken ön planda hep ırkımız dururdur. Fobilerimiz vardı. Örneğin; türklüğe karşı kötü söz söylenmesi, ırkımız dışında bir ırkın övülmesi.. Eğitimsiz taş binalar inşa ettiğimiz, kendi kendimizi kandırdığımızı bir türlü itiraf edemedik. Amacımız sadece ırkımızın yüceliğini ön plana çıkarmaktı. 

Yıllar geçti ve ırk devri bitti. Türk olmak ya da Ermeni olmak veya yaşamın içinde kimlliksiz dolaşmak eşit sıfatlara kavuştu. Tabii yirmibirinci yüzyıl bunları getirirken kurduğumuz saçma eğitim sisteminde biz , her zaman ki gibi at gözlüğüyle bakıyoruz bilime. Darwin gitti, ırkçı liderler gitti ve biz yine aynı biziz. 

Kandıramadığımız vicdanımız ve Mevlana'dan gelen damarlarımızdaki güzellikler olmasa biz yine aynı ırkçı biziz. Yirmi bir yirmi iki olur.Asırlar sonra otuz kırkı bulur fakat biz yine aynı biziz. Umutsuz vakaa bizler bu eğitimin çocukları sözde vatan çocucklarıyız özde ise ben de bilmiyorum ki söyleyeyim kimin çocuklarıyız 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 347
Kayıt tarihi
: 10.07.11
 
 

Uzmanlık alanım yazmak ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster