Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

25 Eylül '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
620
 

Umutyiyen !

Çekip gitmeli bu kargaşadan..Yalnızlıktan. Uzaklaşmalı insanların kin dolu bakışlarından..Gülmenin hüküm sürdüğü bir yer olmalı ..Kral,kraliçe gülen insanlar..İnsanları gülmekle cezalandırmalı..Belki de alışkanlık olur kişiliklerinde..

Sevginin egemen olduğu bir yer düşlüyorum. Aslında düşlemek ne kadar da çirkin öyle değil mi ? İçindeyim diyebilseydim keşke..Herkez birbirini seviyor. Barışmak için bayramlar beklenmiyor. Çünkü herkez barış içinde.
Mutluluk..Anahtar kelimenin sevgi olduğunu bildiği için onunla kardeş olmuş. SEVGİ ve MUTLULUK !

Zor olmayan bir ilişki olsa gerek. Kıskançlıklar yok. Hırs yok. Para diye bir kavram yok. Hayat akıp gidiyor. Çocuk gözlerle bakıyoruz dünyaya..Pespembe !..Gülerek,merakla ve mutlu..

Güzel insanların olduğu bu güzel ülkede bir de kötü adam var. Biz ona "umutyiyen" diyelim. Herkesin usundaki hayalleri umutları yok etmek için yaratılmış sanki..Tam mutlu oldum derken çıkıveriyor insanların karşısına. Sonuç elde var sıfır.

Mücadele ediyor bu güzel ülkenin güzel insanları. Savaş etmeyi bilmedikleri için yine kendi yöntemleriyle yani sevgi silahlarıyla halletmeye çalışıyorlar..Gülümsemeyi öğretiyorlar ilk önce umutyiyen'e..Gülerek güne başlamayı. Mutluluk dansını öğretiyorlar mutluluk senfonisi eşliğinde. Yarım kalmış hiçbir aşk yok bu ülkede..Herkez sevdalı sevdiğine ..Ve birlikte..Ayrılık şarkıları hiç çalınmamış ki bu ülkede..

Umutyiyen çok sinirleniyor başlarda. Kızıyor bu insanlara. Mutluluğun ve umut beslemenin yanlış olduğu düşüncesini aşılamaya çalışıyor..Ama bu mutlu insanlar ona yenilmiyorlar !..

Gün ışıyor. Umutyiyen güzel ülkede yaşadığını umut etmeye başlıyor. Mutluluk dansını öğreniyor. Önce sadece kendisi dans ediyor. Sonra tüm ülke ile..Sonra umutyiyen yok oluyor..Yerine umut kraliçesi ve kralı geçiyorlar..Bu güzel ülkede herkez çok ama çok mutlu ve umutlu yaşıyor..

Bu bir masal mı , yoksa bir umutmu acaba ?..Kimbilir..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biz istemezsek, kimse umutlarımızı yiyemez. O kadar güzel dilekleriniz var ki, insanın gerçekleşmez demeye, dili varmıyor. Sevgiler güzel yüreğinize ve güzel bebeğinize.

SINIR 
 03.01.2009 23:33
Cevap :
sevgiler bizden...  12.01.2009 15:34
 

Gözleri sevgi ve umutla bakan insanları geri getirelim. Hani şu gözlerine bakarken bir ara fark ettiğimiz o bakışları hani bulutların dolaşmadığı bakışları...Dünyanın en güzel insanı olan o minik sevgili oğlunu da öptüm. Benim de minicik bir sevgili prensesim var artık. O da yaşama senin oğlun gibi çok güzel bakıyor. Dilerim yaşam da onlara öyle bakar. Sevgilerimle...

Müyesser Saka 
 10.10.2008 8:54
Cevap :
prensesi öpüyoruz.. nice mutlu günler diliyoruz..sevgilerimizle :))  10.10.2008 17:13
 

Bir tane değilki bizim yaşadığımız masalın içinde:)) Sevgilerimle. Not: Oğlunu yiyebilir miyim:)))

Özlem Akaydın 
 25.09.2008 20:04
Cevap :
ya seve seve yer derdirdim ama, bizim minik umutlarıda yersek naparız:))  26.09.2008 8:31
 

resimden yazıya kendimi veremedim..a-ha işte umudumuz (ata oğlumuz) .annesi öp yerime :)))...sevgimle.

Yaşam Çiçeklerim 
 25.09.2008 16:25
Cevap :
öptüm bile:))sevgilerrrrr..  26.09.2008 8:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1474
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster