Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '06

 
Kategori
Mesleki Eğitim
Okunma Sayısı
2073
 

Üniversite sınavında başarı gösteren öğrencilerin ortak özellikleri

Sınavlarda başarı gösteren öğrencilerin en belirgin özellikleri uyumlu olmalarıdır. Yani ders çalışma teknikleri, ders programları, çoklu zeka metodunda çocuğunuzun yeri..... vs. Bunların hepsini öğretmeniniz belirleyecektir. Eğer öğretmeninizin düşüncelerini, tesbitlerini, size verdiği ders programlarını ciddiye almıyorsanız şimdiden sınavı kaybettiğinizi size söyleyebilirim. Sınava hazırlanmak bir ekip işidir. Siz çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize değişik görevler düşmektedir. Eğer ekip halinde çalışılırsa ve öğretmenlerin deneyim ve tecrübeleri dikkate alınırsa, öğretmenlerin size verdiği çoklu zeka metodu testlerini önemseyin. Size verilen ders çalışma programına uyun, öğretmenlerinizin düşüncelerini daima ciddiye alın.

Tekrar ediyorum üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin ortak özellikleri uyumlu ve öğretmenleri ve velileri ile ekip halinde çalışmalarıdır.

Bilen kişinin bilgisinden yararlanmasını bilen kişi zeki kişidir. Öğretmenleriniz size yol gösterirken bilen kişidirler bu bilgilerden yararlanmayı bilin.

Bilmediğiniz konularda bilmiş gibi davranmayın, unutmayın bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.

Yaşınız itibaryle neleri bilmeniz gerektiği ve neleri bildiğiniz öğretmenler tarafından tahmin edilebilir, bu yüzden öğretmenlerinizden çekinmeyin.

Her zaman kendinizi tanımaya çalışın toplantılarda da velileriniz sizleri tanımaya çalışsınlar.Başarılı ve başarısız yönlerinizi anlamaya ve eksiklikleri gidermeye çalışın. Kendinizi tanırsanız başarılı olma şansınız çok yüksek olur.

Bilen insanların düşüncelerini daima önemseyin kazanırsınız.

Çağımız bilgi çağı engeller bilgi ile aşılır.

Her başarının bir tekniği vardır, daima öğretmenlerinizden yararlanın devamlı sorun, öğrenin, söylenenlere uyun.

Başarılı öğrenciler uyumlu öğrencilerdir. anlamaya çalışan, karşısındakinin bilgisinden yararlanmaya çalışan kişi kazanır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 4004
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster