Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '20

 
Kategori
Üniversiteler
Okunma Sayısı
42
 

Üniversiteler Açılmalı?

Malum corona virüs dolayısıyla okulların çoğu kapalı. Özellikle üniverstilerin kapalı olması ve üzerine üniversitelilerin canlı ders görmesi sonrasında üniversiteler artık okulların açılmasını istiyor. Peki üniversiteler açılmalı mı?

Kurgu Gücü web/blog sitesi yazarı olarak ünversitlerin açılıp açılmaması konusunda fikirlerimi sizlerle paylaşmak için bu konuyu yazma gereği duydum. Konuya tek taraflı değil de hem öğrenci hem de okul yönetimi tarafından bakarak değerlendirme yapacağım.

Üniversitelerin açılması şuanda malum korona virüsü nedeniyle gerçekten çok riskli bir seçenektir. Çünkü her öğrenci kendi yaşadığı şehirde üniversiteye gitmiyor. Örneğin, İstanbul'da yaşayan bir öğrenci üniversite için Ankara'ya gitmek zorunda kalıyor. Bu da elbette hem otobüs yolculuğu yapmasına ve gittiği o şehirde kimde virüs olup olmadığ belli olmadığı için de büyük risk taşıyacaktır. Tamam belki öğrenciler canlı ders görüyor diye sıkıntı yaşıyor olabilir ama şuan ki koşullarda üniversitelerin açılmaması sağlık açısından daha önemli.

Okul yönetimi de zaten böyle olması gerektiğini düşünmelidir. Her ne kadar sosyal mesafe korunsa da maske de takılsa bulaşma riski yüksek olan bir şey için şuanda üniversitelerin açılması pek doğru karar değildir. Sizler de fikirlerinizi bizlerle yorum olarak paylaşırsanız seviniriz.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 66
Kayıt tarihi
: 17.10.20
 
 

2015 senesinden bu yana makale yazarlığı yapan ve şuan 'Kurgu Gücü' websitesi/blog sitesinin makale..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster