Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '15

 
Kategori
Üniversitelinin Sesi
Okunma Sayısı
1459
 

Üniversiteliler fikirlerini yarıştırıyor, ödülleri kazanıyor!

Üniversiteliler fikirlerini yarıştırıyor, ödülleri kazanıyor!
 

Baştan söyleyeyim! Duyanlar duymayanlara duyursun çünkü bu yarışmanın maddi ödüllerinden çok manevi ödülü cezbedici…  Sizi daha fazla meraklandırmadan geçen gün elime geçen bir broşür sayesinde haberdar olduğum yarışmanın ayrıntılarını vereyim. Yarışmanın adı “SEN BUL DİYABET KOLAYLAŞSIN!”  Evet, doğru okudunuz bu yarışma çağın en yaygın hastalıklarından biri olan Diyabet’le yaşamayı kolaylaştıracak fikirlerin oluşması için özenle kurgulanmış.

Sanofi Diyabet’in sponsorluğunda olan bu yarışma için altını kalın çizmem gereken önemli bir detay ise bu yarışmanın üniversite öğrencileri arasında yapılıyor olması ve üniversite, fakülte ayrımı yapılmaması. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse üniversiteliysen bu yarışmaya katılman için hiçbir engelin yok. İster fikrinle istersen de icatlarınla katılabileceğin bir yarışma…

Belki sen de bir diyabetlisin! Ve hayatını kolaylaştırmak için basit çözümlerin var. Belki ailende ya da yakın - uzak akrabalarında, sıra arkadaşında, komşularında var diyabet hastalığı! Ya da bu konuda özel araştırmalar yapan bir öğrencisin… Hepsi olabilir, dolayısıyla da diyabet hastalığı hakkında mutlaka bilgi sahibisin! Ve belki de kendine ya da çevrendekilere yardımcı olurken keşfettiğin buluşların, tedavi yöntemlerin var. Sahip olduğun her ne ise onu küçümseme ve bu yarışmaya başvur derim… UNUTMA bazen minik bir bilgi, sıradan gözüken mucizevi bir detay, birinin ya da birilerinin yaşamını değiştirebilir!

Gelelim ödüllere… Diyabet hastalığı ile savaşmayı misyon edinmiş olan Sanofi Diyabet, bu yarışmayı yeni tedaviler geliştirebilmek, farkındalığı ve hastaların yaşam kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştiriyor. Yarışmada iki kategoride ödül verilecek. SERVİS KATEGORİSİ’nin birincisi 20.000 TL, ikincisi 10.000 TL ve ÜRÜN KATEGORİSİ’nin birincisi 20.000 TL, ikincisi 10.000 TL ile ödüllendirilecek… Tabi manevi mutluluğu da cabası!

Peki, senden ne bekliyorlar!

Yapman gereken tek şey ise; www.senbuldiyabetkolaylassin.com adresine girip yarışma ile ilgili tüm detayları incelemen ve yine aynı web sitesi üzerinden projeni yollamak. İster tek başına ister ekibinle katılabileceğin yarışmanın son katılım tarihi 31 Temmuz 2015

Hadi başvuru formunu doldur ya da bu yarışmaya katılabileceğini düşündüğün üniversiteli arkadaşlarınla paylaş…

Şimdiden iyi şanslar

Sebahat Bağbars

www.sebahatbagbars.com

 

ETEM SEVİK, eyllas bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 761
Kayıt tarihi
: 25.09.12
 
 

Gazeteci... Serbest olarak özel röportaj ve yazılar hazırlıyor. Pr. medya Danışmanı olarak çalışı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster