Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1885
 

Üniversiteye giremeyenlere ek yerleştirme şansı

Üniversiteye giremeyenlere ek yerleştirme şansı
 

Üniversitelere giremeyen 100 bin civarı açık için ÖSYM ek yerleştirme şansı oluşturdu.Puanınızın çok yüksek olması gerekmıyor. Yeter ki kontenjan açığına çok rağbet olmasın. Başvuru için gereken şartlar öncelikle bu yıl sınava girmiş olmak ve açıkta kalmak gerekiyor. Yani bir Üniversiteye yerleşmiş kişi başvuru yapamiyor.

Başvuru yapan öğrencinin 30 tercih hakkı olacak. Başvuru bu hafta içinde yapılacak. Başvuru yapılacak Üniversitelede ODTÜ, BOĞAZİÇİ, İTÜ gibi önde giden üniversiteler var. Bölüm olarak tıp, eczacılık, mühendislik gibi bölümler var bu şansı kaçırmayın. Amaç açıkları doldurmak  puanlar çok önemli değil, başvuru şansını yakalama şansı yüksek olan öğrenciler bu avantajı değerlendirsinler.

Barajı aşan herkes yeni açılan fakülte ve yüksek okullara başvuru yapabilecek. Gitmeyeceğiniz Üniversiteyi tercih etmeyin. Çünkü kontenjanlardaki puanlar bozulmaktadır.

Eğer bir fakülteyi tercih edersenizve orayı yeterince aday tercih etmezse, puanınız ne olursa olsun o fakülteye girebilirsiniz. Bu avantaj her zaman olmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 3980
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster