Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '07

 
Kategori
Yurtdışı Eğitim
Okunma Sayısı
3682
 

University of California Berkeley Sertifika / Diploma programları

University of California Berkeley Sertifika / Diploma programları
 

Profesyonel iş hayatında teorideki bilgiyi pratiğe dönüştürmeyi bilen çalışanlara olan ihtiyaç bütün dünya ülkelerinde her geçen gün hızla artmaktadır. Amerika California’da San Francisco şehrinde dünyaca ünlü University of California Berkeley’de sunulan IDP diploma programları İşletme, Finans, uluslar arası işletme pazarlama ve proje yönetimi konusunda akademik ve pratik deneyim konusunda dengeli bir eğitim sunmaktadır. Teorik bilgi 4 ay gibi kısa bir sürede çok yoğun bir program şeklinde işlenir ve sonuçta her başarılı öğrenci o konu üzerinde master derecesinde sunulan bilgi birikimini edinmiş olmaktadır.

IDP diploma programlarını başarı ile bitiren öğrenciler okulun ayarladığı iş yerlerinde staj yapmaya hak kazanırlar.Bu staj yardımıyla öğrenmiş oldukları teorik bilgileri Amerika’da gerçek iş hayatında tecrübe etmiş olmaktadırlar.

Her bir IDP programından farklı olarak daha uzun süren ve MBA’e alternatif olarak kabul edilen Management and Business Track kursu oldukça ilgi görmektedir.

University of California Berkeley’de uluslararası öğrencilere sunulan sertifika programları şunlardır.

• Business Administration (İşletme)

• Finance (Finans)

• International Business (Uluslar arası İşletme)

• Marketing (Pazarlama)

• Project Management (Proje Yönetimi)

• Management and Business Track (MBA Alternatifi)

Business Administration (İşletme) Sertifika Programı

Business Administration (İşletme) sertifika programı profesyonel iş hayatında gereken işletme bilgi ve becerisini kısa sürede yoğun olarak sunan bir eğitimdir. Business Administration (İşletme) sertifika programını tamamlayan kişiler kariyerlerine veya MBA eğitimi gibi farklı yollara yönelebilirler. Business Administration (İşletme) sertifika programında İşletme biliminin en çekirdek bilgisinden, muhasebe, pazarlama, işletmecilikte kullanılan bilgisayar ve programlar hakkında pratik eğitim, ve etkili grup çalışması oluşturabilecek kişilik özelliklerini geliştirecek bir çok farklı konu işlenmektedir.

Business Administration (İşletme) sertifika programı MBA programları ile karşılaştırıldığında seminerler ve senaryo çalışmaları ile Business Administration (İşletme) konusunda teorik ve pratik detaylı bilgi sunmaktadır. Diğer teorik eğitimlere oranla bu sertifikayı almaya hak kazananlar profesyonel iş yaşamlarında, mesleki raporlarda, istatistiksel ve finansal analizlerde, iş planı oluşturmakta, grup çalışması oluşturmak ve içinde yer almakta ve ulusal veya uluslar arası işletme müzakerelerinde o iş dalının her detayı konusunda kendilerine çok daha fazla güvenmektedirler ve başarılı olmaktadırlar.

Business Administration (İşletme) sertifika programına başvuracak adaylarda aranan özellikler:
Lisans derecesi veya eşdeğer eğitim
Muhasebe konusunda eğitim almış veya bilgili olmak
Başvuru formu
Mesleki hedefler, bireysel özellikler ve eğitim geçmişini belirten kişisel kompozisyon
Sertifika programı ücretlerini karşılayabileceğinizi gösterir finansal evrak
Resume
İngilizce yeterlilik ispatı (TOEFL:213 yani 550)(veya IELTS:6.5)
Transcriptler ve diploma örneği
Pasaporttaki fotoğraflı kimlik sayfası fotokopisi
Başvuru ücreti

International Diploma Program artı staj ücreti: $13, 000

Sertifika programı harç ücreti şunları kapsamaktadır:

Her bir eğitim dönemi içindeki 210+ saat onaylanmış ders
Seminerler ve Workshop çalışmaları (her dönem içinde 5-8 saat)
Gerekli kitaplar
Gerekli eğitim malzemeleri
Program süresince UC Berkeley International House üyeliği
Bilgisayar dersleri için laboratuar ücretleri
BEIC bilgi merkezine erişim
Kültürler arası eğitim çalışmaları
Program süresince sağlık sigortası
International Diploma Programı andacı
Oryantasyon(uyum), resume yazma ve mülakat becerileri konusunda eğitimler
Staj yapan öğrenciler için staj yerinde eğitmen gözetimi

Konaklama:
İlgi alanları ve ihtiyaçları farklı öğrenciler için çok farklı konaklama seçenekleri vardır. Birçok yabancı öğrenci ile iletişim içinde olmak isteyenler yurtları tercih etmektedirler. Bazı öğrenciler daha özgür olmak için oda veya ev kiralarlar. Bazıları ise daha güvende ve ev ortamını hissetmek için aile yanında konuk olarak kalmayı tercih ederler. Konaklama ücreti yaklaşık 4 ay süren dönem başına 2900-3200 Amerikan Doları civarındadır.

Management and Business Track (Yönetim ve İşletme Uzun Dönem) Sertifika Programı
Management and Business Track sertifika programı sayesinde Yönetim ve İşletme konusunda 12 ay süresince gerçek iş yaşamı ile ilgili çok derin akademik eğitim ve pratik bilgi alma şansınız University of California Berkeley tarafından sunulmaktadır.

University of California Berkeley Management and Business Track (Yönetim ve İşletme Uzun Dönem) sertifika programı genellikle Business Administration (İşletme) veya International Business (Uluslar arası İşletme) çekirdek kursları ile başlar. Bu iki ana kursdan herhangi birinin başarı ile bitirildikten sonra katılımcı ilgi alanı doğrultusunda ilgili programa başlar. Management and Business Track (Yönetim ve İşletme Uzun Dönem) sertifika programının bu ikinci döneminde katılımcı Finance (Finans), Marketing (Pazarlama) veya Project Management (Proje Yönetimi) programlarından ilgi duyduğunu seçer ve bu konu üzerine derin ve kapsamlı akademik ve pratik eğitim alır. Çekirdek program ve İlgili alan programı başarı ile bitirildiğinde öğrenciler staj dönemine geçebilirler.

Yaklaşık 12 ay süren bu Management and Business Track (Yönetim ve İşletme Uzun Dönem) sertifika programı sayasinde dünyanın birçok ülkesinden gelmiş ve bu eğitimi başarı ile bitirmiş olan katılımcılar gerçek iş yaşamında karşılaşılabilecek birçok farklı kritik konularda kendine, eğitimine ve deneyimine güvenerek doğru kararlar alabilmektedirler

Berkeley Management and Business Track ücreti: $23, 000

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şule hanım, elinize sağlık çok açıklayıcı bir bilgi paylaşımı olmuş. Yüksek lisans veya MBA yapmaktansa, bu proğramlar hem zaman hemde ekonomik olarak daha az maliyetli olup, gerçekten iş hayatında ihtiyaç olan gereksinimleri karşılamakta. Ayrıca Americada 9 ay ve üzeri olan sertifica proğramları sonrasında OPT hakkı kazanıp 1 yıl çalışma izni alabiliyorsunuz. Bu avantaj ilede bu iş için yatırdığınız paranın minumum %50 sini kazanarak geri dönüyorsunuz.

Alper Gözüaçık 
 29.03.2007 12:23
Cevap :
Alper Bey, Yoğun iş hayatı yaşarken kişisel eğitiminiz konusunda göstermiş olduğunuz özenin avantajlarını en kısa sürede elde edeceğinizi umuyorum. Şimdiden eğitimizde ve iş yaşamınızda başarılar diliyorum. Saygılar, Şule Taş  31.03.2007 1:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 9834
Kayıt tarihi
: 20.03.07
 
 

Kimya Mühendisliği mezunuyum. Yurtdışında eğitim planlayan öğrencilere danışmanlık yapmaktayım. "..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster