Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '14

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
283
 

Ünlü eğitimci Bahattin Tatış anısına, ödüller dağıtıldı.

Ünlü eğitimci Bahattin Tatış anısına, ödüller dağıtıldı.
 

 

         İzmir Özel Türk Koleji ve İTK Mezunları Derneği‘nin işbirliği ile gerçekleştirilen “Bahattin Tatış- Yarınlarda Var Olmak Ödülleri”, geniş bir davetli kitlesinin katılımıyla dün, düzenlenen görkemli bir gece ile sahiplerine sunuldu. Böylelikle bu güne ve geleceğe ışık tutan değerler de onurlandırılmış oldu.

         İzmir Özel Türk Koleji'nin kurucusu, eğitimci, matematik öğretmeni merhum Bahattin Tatış’ın değerleri ve ilkelerini  yaşatmak, farklı alanlarda başarı gösteren kişileri yeni nesillerle tanıştırmak, onların yeni nesillere örnek olmasını sağlamak ve kendi ifadesiyle “dün,  İzmir Özel Türk Kolejinde gerçekleştirildi..

         İzmir Özel Türk Koleji ve İTK Mezunları Derneği’nin iş birliği ile düzenlenen “Bahattin Tatış- Yarınlarda Var Olmak Ödülleri”nde geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 6 farklı dalda ödül verildi. Sanatta Başarı, Sporda Başarı, İş’te Başarı, Bilime Katkı, Eğitime Katkı ve Yaşama Katkı alanlarında ödüllerin verildiği geceye, sanat, spor ve iş dünyasından birçok kişi, İTK’lı yöneticiler, idareciler, öğretmenler, İTK’lı mezunlar katıldı.

          Sunuculuğunu Başak Narin’in  üstlendiği törenin açılış konuşmasını  İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış yaptı.

 

          Tatış konuşmasında, “ 5 sene önce Bahattin Tatış Yarınlarda Var Olmak Ödülleri’ni "başlattığımızda hedeflerimizi yüksek tuttuk. Bugün ulusal ama gelecekte uluslar arası bir ödül töreni olsun istedik. Bizler başarılı bir insanlara verilebilecek en büyük ödülün, onları taktir etmek, onlara teşekkür etmek olduğunu biliyoruz. Bildiğiniz gibi 6 dalda verilmektedir. Kurucumuz Bahattin Tatış’ın da dediği gibi “Yarınlarda Var Olmak” için ilkelerimizden ödün vermeden İTK olarak her zaman kendimizi yenileyecek ve çok çalışacağız.” dedi ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

         Aytül Büyüksaraç ise konuşmasında, “ Bir İTK Mezunu olarak ne zaman okuluma gelsem büyük bir gurur duyuyorum. Bizim hedefimiz Bahattin Bey’den aldığımız bayrağı gururla taşımak ve daha ileriye götürmek. Eşsiz karakteri ve kendi alanında önemli işler başarmış kişilere gösterdiği hassasiyeti ile örnek bir insan olan Bahattin Tatış’ı saygı ile anıyorum” dedi

İTK Marşı’nın söylenmesi sonrasında kazanlar ödüllerini yine çok değerli kişilerin elinden aldılar.

       ÖDÜL KAZANANLAR:

        Sanatta Başarı Ödülü:  Oyuncu, yönetmen ve Türk Tiyatrosu’nun ismi Haldun Dormen’e verildi. Haldun Dormen ödülünü İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve İTK Mezunları Derneği Başkanı Aytül Büyüksaraç ‘dan aldı.

·       Eğitime Katkı Ödülü: Televizyon Programı yapımcısı, eğitimci, yazar Cihat Şener’e verildi. Cihat Şener ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’dan aldı.

·       Sporda Başarı Ödülü:  Ülkemizi uluslar arası güreş şampiyonalarında ve olimpiyatlarda temsil ederek birçok altın madalya kazanan Milli Güreşçi Taha Akgül’e verildi. Taha Akgül’e ödülünü Genel Müdürümüz Yiğit Tatış’tan aldı.

·       Bilime Katkı Ödülü: Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’e verildi. Prof. Dr. Bingür Sönmez ödülünü İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz’den aldı. 

·       Yaşama Katkı Ödülü: En sık görülen doğumsal anomalilerden olan spina bifida ve onun neden olduğu diğer hastalıklar ile ilgilenen Spina Bifida Derneği’ne verildi. Dernek adına ödülü  Yönetim Kurulu Başkanı Pof. Dr. Cevval Ulman aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Pof. Dr. Cevval Ulman ödülünü Atatürk Kültür Merkezi Müdürü Serpil Utku’dan aldı.

·       İş’te Başarı Ödülü: İzmir Özel Türk Koleji mezunu, iş adamı ve Altınordu Spor Kulübü Futbol Sosyal Girişimi Başkanı Seyit Mehmet Özkan’a verildi.  Seyit Mehmet Özkan adına ödülünü  kız kardeşi ve İTK Mezunu olan Leyla Özkan Yavuz  aldı. Leyla Özkan Yavuz’a ödülü Erdoğan Özgörkey verdi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 864
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster