Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '09

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
621
 

Ünlü Hristiyan blogcu müslüman oldu !

Ünlü Hristiyan blogcu müslüman oldu !
 

İslam Hızla Yayılıyor...


Bugün sizlerle dünyada dine dönüş haberlerinden birini daha paylaşmak istiyorum. Önceki hayatında İslam’a karşı olan yazılarıyla tanınan Mandolina İslam’la şereflendi. Ünlü blogun sahibi bundan önce yazdığı tüm yazıları askıya alarak neden İslam’a girdiğini açıkladı. Mısriyyun gazetesinin kendisini arayarak haberin doğruluğunu teyit ettiği blogcu “Maddi nimetleri kaybeden anlar. Manevi nimetleri ise ancak sahip olanlar anlayabilir.” dedi.

En ünlü Hıristiyan blogun sahibi internet üzerinden İslam’a girdiğini ilan etti. Daima İslam’ı eleştirdiği blogunda bu sefer Müslüman olduğunu yazan Mandolina isimli blogcu bir buçuk yıldır iç çatışma yaşadığını ve bu çatışmanın doğru yolu bulmasıyla sona erdiğini ifade etti.

.

Mandolina blogunda şöyle dedi; “Orada bilinen hikmetli bir söz vardır: Sağlık, sağlığı yerinde olanların başında bir taçtır. Bunu hastalardan başkası göremez. Bu, doğal bir şey. Sağlık, çocuk, para ve bunun gibi bedensel; hissedilen nimetlere sahip olduğumuzda onları ancak kaybedersek fark ederiz. Ancak ruhsal ve zihinsel nimetleri ancak sahip olanlar bilebilir. Subhanallah; hidayet nimetini Allah’ın hidayet verdiği kimseden başkası bilemez. Akıl nimetini de Allah’ın akıl verdiği kimseden başkası, ilim nimetini Allah’ın ilim verdiğinden başkası bilemez. İslam nimetini de, aynı şekilde, Allah’ın kendisine nasip ettiği kimseden başkası bilmez. 11 gün önce İslam’a girdim. Pazar günü sabah ezanı vakti karar verdim ve şehadet getirdim. O günden beri “elhamdulillah” kelimesinin başka anlamlarını idrak ettim. Bu sözü tekrar ettikçe ruhumla beraber göğe çıktığını hissettim."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MaşaAllah böyle güzel haberleri bizlerle paylaşmanız çok güzel. Ayrıca blog yazarları insanların nasıl İslam'a döndüğünü görmek için www.dunyadadinedonus.com/ sitesini ziyaret edebilirler. Saygılarımla, Ahmet Secer

Ahmet Secer 
 28.12.2009 14:15
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim, saygılar.  28.12.2009 15:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2835
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster