Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
399
 

Unuttum hem de nasıl unutkanlık...

Unuttum hem de nasıl unutkanlık...
 

Kadavra ilişkiler üzerine.

Kadavra ilişkiler deyince evliliklerden başlamak istiyorum. Nasıl kadavra olunur?

1-Öncelikle ilk ve birinci şart yatak odaları ayrıdır artık. Evliliklerinin 25-30 yıllarından sonra, birbirlerine dokunmaya bile tahammülleri yoktur artık.

2-Feribotta, araçlarının içinde rastlarsınız onlara kimi zaman. Erkek ertesi gün sınava hazırlanıyormuşcasına elindeki gazeteyi harf harf okur, ardından bulmacasını da çözer üstelik.. Kadın da ya ağzındaki kocaman sakızı şakırdata şakırdata patlatır, ya da büyük bir ihtimalle elinde koca bir paket kabak çekirdeği son tanesi bitene kadar çıtlatır. Her ikisi de aynı feribottadır, aynı arabanın içinde, ve üstelik aynı çatı altında ama dünyaları ne kadar da farklıdır artık..

3-Bir de ev içinde göz atalım onlara. Erkek emeklidir evin içinde, sadece motel odasındaymışcasına sürdürür hayatının son yaprağını. Kimi zaman arkadaş ziyaretlerinden, lokallerden, ya da okey partilerinden dönerek arkadaşlarından ayrıldığında, karşıdaki pastahanenin ara sokağından evine çıkan kavşağa girdiği an, yüzü kararır. Artık kapıyı açan yoktur güle oynaya. Kendi açar, usulca kapıyı.
Elindeki paketleri bırakır mutfağa. Ben geldim demeyi bile unutmuştur artık.. Zaten dese de, saçları bigudeli, kendisini işine vermiş karısı da, elektrik süpürgesinin gürültüsünden duyamaz onu. Odasına kapanan kızı da internette ya da kulağına taktığı o zımpırtıyla karışık tepinip durmaktadır odanın ortasında. Eve kim gelmiştir. Asla değer verilmiyor artık bana diyerek bu acı kaderine boyun eğmeyi öğrenmiştir.

4-Alışveriş merkezlerinde rastlarız kimi zaman onlara. Ellerindeki sepeti tıka basa doldururlar. Ve kelimeler tükenmiştir aralarına.. Tek bir harf ya! Ancak kasada kurulan mecburi birkaç cümle.. Ve erkek poşetlere aceleyle tıkıştırdığı malzemeleri gözgöze bile gelmeden uzatır, HAYATININ BİRİCİK KADININA..

Nasıl geliniyor ya buralara? O kadavra olmadan yitip giden değerlere arada bir göz atmak otopsiden önce biopsi yapsalar acaba bu hale gelir miydi ilişkiler?

Not; Beyler bu yazıda size bir hayli torpil geçtim farkındasınızdır umarım kıymetimi bilin.

SEVGİYLE KALIN.
YEŞİL BURSAMDAN GÜZELLİKLER.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 238
Toplam yorum
: 966
Toplam mesaj
: 227
Ort. okunma sayısı
: 1436
Kayıt tarihi
: 26.03.07
 
 

Bursa'dan bir milliyet okuru olarak, burada sizlerle olmak çok güzel. Bir ev hanımıyım, iki çocuk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster