Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '13

 
Kategori
Şiir
Okunma Sayısı
133
 

Unutulmaz adındır senin Atatürk

Unutulmaz adındır senin Atatürk
 

Sen bizim ATATÜRK' ümüzsün 

Her zaman seni ATATÜRK  diye anacağız.

Dağlara taşlara ATATÜRK diye yazacağız.

Dağlar taşlar yetmez, tüm dünyaya yazacağız.

ATATÜRK ,ATATÜRK  , ATATÜRK .

*

ATATÜRK ,Atamızın tek ismidir.

Mustafa Kemali'miz, bizim ATATÜRK' ümüzdür.

ATATÜRK' ümüz, ATATÜRK' ümüz, ATATÜRK' ümüz.

*

ATATÜRK'Ü BİZ KALPLERİMİZE VE  KANIMIZA YAZMIŞIZ.

Gazi' dir biliyoruz ama,

O bizim için, daima, dünya durdukça , bizler yaşadıkça 

ATATÜRK' ümüzdür,ATATATÜRK.

*

Binlerce defa , yüzbinlerce defa  

ATATÜRK  ;  ATATÜRK ; ATATÜRK ;  ATATÜRK.

En büyük TÜRK.

Canımız sana, ilkelerine feda.

*

Yılmaz Çetingöz

10 Kasım 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MERHABALAR...Sevgili hemşehrim YILMAZ beyciğim :-) Tek cümle..! ATAM SEN ÇOK ÇOK BÜYÜKSÜN, ALLAH RAHMET EYLESİN, TOPRAĞIN BOL OLSUN...! Sonsuz sevgiler , selamlar ve saygılar...:-)) NK-ADA/TR

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 26.11.2013 22:41
Cevap :
Aynen katılıyorum sayın hemşehrim. Atamızın üstünden gölge bile geçmesine tahammülüm yok. Hatta biliyorum hiçbirimizin yok.Teşekkürler. Sevgiler,saygılar, selamlar.  27.11.2013 12:27
 

Tandoğan, Gündoğdu inliyor, haykırıyor. Marşlar, türküler, şarkılar… Cumhuriyetin coşkusu yüz binlerce yürekte ahenk ahenk müzik oluyor, kulaklarda en ücra köşelere kadar dalga dalga yankılanıyor. İstiklal marşı, Onuncu Yıl marşı hep bir ağızdan ayakta büyük bir coşkuyla okunuyor.”Dağ başını duman almış/Gümüş dere durmaz akar…” Köroğlu bile söylenir bu meydanlarda”Ok atılır kalasından/Hak saklasın…” Edip söyler ”Çocuklar inanın. İnanın çocuklar. Güzel günler göreceğiz…” Göbek havası mı sandın bunları behey sersem! Bunlar yok olan bir milletin kurtuluşunun türkü olmuş simgesi, destansı haykırışlarıdır. Yer gök kırmızı. Dalga dalga bayrak denizi. Behçet Kemallerin altın saçlı mavi gözlü ilahı, büyük kurtarıcı omuzlarda taşınan dev resminde sanki hemen oradan inip on binlerin arasına katılacakmış gibi öylesine canlı askerlerine gülümsüyor. Bir devre adını yazan, yok olmuş bir milleti yeniden diriltip ayağa kaldıran Selanikli Mustafa sanki “Daha ben ölmedim” diyor.

Kerim Korkut 
 21.11.2013 17:45
Cevap :
Harika sayın dostum.  23.11.2013 0:08
 

Burada entel yok. Zengin, sosyete, Tarabya, Etiler, Kordon, Bornova, Kadifekale yok. İşte şu uzun saçlı küpeli genç diskodan gelmiş icabında nolacak? Sen biliyor musun bu karagözlerdeki acılı bakışların hikâyesini? Söyleyim de hafife aldığın için utan. Bu genç, namusunu, şerefini korumak için Yunan çizmeleri altında ölmeyi seçen (toprağı cennet olsun) Mehpare hanımın torunu. Şimdi Gündoğdu Meydanı’ndan Ege’nin mavi sularına bakarken yüzünü bile görmediği, albümdeki eski yırtık siyah beyaz resminden bildiği rahmetli babaannesinin ruhuyla buluşuyor.

Kerim Korkut 
 21.11.2013 17:45
Cevap :
devam  23.11.2013 0:07
 

Şair yazamaz. Ressam çizemez. Bu okyanus dalgaları gibi yalpalayan mahşeri kalabalık, kırmızı beyaz bayrak denizi Anıtkabir’e, Dolmabahçe’ye, Samsun’a ışıklar yolluyor şimşek hızında. Bu ışıklar anlayan için dostların kalbinde umut, düşmanların yüreğine ok gibi saplanacak “Cumhuriyet kararlılık mesajları” dır. ”Biz her zaman buradayız. Gerektiğinde Ulubatlı Hasan, Tek Kollu Bayram, gerektiğinde Nene Hatun, Kara Fatma’yız” İşte şurada bayrak sallayan Kadıköylü emekli öğretmen Fatma Aliye hanımın annesi, Halide Edip’in Sultanahmet mitingine katılmış. Yüz binlerle birlikte Kara çarşafıyla yumruğunu İzmir’e doğru kaldırıp ”Ya istiklal ya ölüm” diye haykırmış.

Kerim Korkut 
 21.11.2013 17:44
Cevap :
devam  23.11.2013 0:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 459
Toplam yorum
: 2189
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 976
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster