Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '07

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
3160
 

Üsküdar Ümraniye arası

Üsküdar Ümraniye arası
 

Efendim, Üsküdar Ümraniye arasında ve sonrasında oturan herkes " ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE " şarkısını çok iyi ezberlediler. Hatta koro bile kuruldu, her sabah bu semtlerde oturan yolcusu, otobüs şöförü, minibüs şöförü, özel araç şöförleri diye hiç bir ayrım olmadan herkes hep bir ağızdan "ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE" deyip arkasından da ""AHHHHHHHHHHH "" diye ekliyorlar ne yazıkki !

Arkasından en geçerli şarkıyı merak edenlere söyleyelim hemen;

Üsküdarla Ümraniye arası yaktı bizi trafik karmaşası,

Otobüslerde, minibüslerde olmuşuz iki ekmek arası,

Kim bakacak, kim yanacak, kim ağlayacak, kim duyacak?

Bütün bunların nedenini sizlerle paylaşmak istedim. Bütün bunları sizlerle paylaşırken, belki bu arada kimbilir Üsküdar ve Ümraniye Belediye Başkanları, bu bölgenin karayolları sorumluları ve adını bilemediğim diğer tüm yetkililer de belki bu yazımı okuyup sabah işe gidiş saatlerinde ÜMRANİYE - ÜSKÜDAR arasındaki yolculuğun ne kadar zahmetli zor ve eziyetli bir yolculuk olduğunu okur ve belki vicdana gelirde bu halkın bu eziyeti hak etmediğine onlarda karar verir ve bir ihtimal çözüm bulurlar diye umuyorum.

Umut bizlerin ekmeği, kimbilir belki birisi çıkarda sorar bu halkın neden böyle eziyet çektiğini, neden çözüm üretilmediğini, halka halk için hakça hizmete varız diyenlerin neden sabahları işe gidişlerde meydanlarda olmadıklarını, bu bölgedeki artan nüfus yoğunluğu ve Marmaray Projesinin etkileri de düşünülenerek neden çözüm bulunmadığını, bir hafta öncesine kadar yan yollardan giden minibüslerin neden yan yollarından gitmesinin yasaklandığını, eziyetin kime faziletin kime olduğunu belki biri sorar.

Ümitlerim asla tükenmeyecek ufukta güneşin yok oluşunu görene kadar, ancak yine de bileceğim yarın evet yarın yine güneş mutlaka doğacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sana duyduğumuz bu aşk hangi çileleri çekmemezi sebep oluyor. Çok yerinde yazmışsınız! Ben de o yolun yolcusu olarak bir hayli şikayetçisiyim. Hangi belediyenin nerede olduğu, ne yaptığı ise malüm. Düne Üsküdar belediyesi afislerinde Erzurum'a giden karayolu kadar Üsküdar'a asfalt döktük diyor. Daha bir kaç yıl öncesi yenilenen, ara sokaklara bu gün parke taşı döküyor. Vallahi bu talanı görünce içim gidiyor... Yine yoluna sürgün olduğum bir sokakta sabah akşam geçerken idüğü, güdüğü belirsiz bilmem bir kaç katlı binayı bir kaç yıldır merakla gözlemleyip durdum, öyle orta yere dört duvar bir apt. dikilince acaba kız kuran kursumu, cami mi diye kendimle iddiaya girip 3. yılın sonunda kimliği oturunca anca cami olduğunu anladım. 100 metrede bir caminin olduğu bu bölgede bakalım boş buldukları(eğer boş bulurlarsa) arsalara hangi marifetlerini sistematik olarak izlemek zorunda kalacağız. Bir İstanbul sevdalısı olarak bunları görmek inanın beni çok incitiyor. İyi çalışmalar.

Ruksan İLDAN 
 10.01.2007 21:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 10600
Kayıt tarihi
: 11.12.06
 
 

İstanbul'dayım. Çalışma hayatıma şöyle bir göz attığımda anladım ki; kişinin kendisini tanıması, özg..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster