Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
272
 

Üşüyor yağmur, toprak üşüyor

Üşüyor yağmur, toprak üşüyor
 

SİZCE BU ÇOCUKLAR MI ÜŞÜYOR, YOKSA BİRİLERİNİN YÜREKLERİ Mİ SOĞUK?


Konu sabrın sınırlarını aşınca kelimeleri seçmekte zorlanıyorum.

Bu yazıyı yazarken soğukkanlılığımı koruyamıyorum sonuçta amatör bir yazanım. Sonu başı karışabilir asabım bozuk!

Geldi geldi geldi! Sonunda milli bayramlarımıza kadar dayandı. Birinde Van depremi, diğerinde şehitlerimizin kaybı Milli Bayramlarımızın kutlanmamasına sebep. Şimdi bahane ne çocuklarımız üşümesin?

Ey! Van depremini 29 Ekime sebep gösterenler, 19 Mayısta da çocukların üşümesini düşünenler.

Van’ daki çocukların hepsini ısıtabildiniz mi?

Kanallarınızda çadır kentler dışındakileri, ya da başka şehirlere nakledilenler dışındakileri  neden göstermiyorsunuz? Van sorunu çözüldü bitti!

Yurdun başka başka yerlerindeki okullarda kaloriferleri yanmadığından paltoyla derse giren çocuklar hangi ülkenin evlatları?

Ya açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren ailelerin çocukları? Ya geçim sıkıntısı yüzünden eğitim hakkı dahi olmayan çocuklar? Ya çocuk yaşta satılan kızlar? Ya tecavüze uğradıkları halde haklarını bulamayan çocuklar? Say say bitmez. Ama 19 Mayısa gelince bahane bulamadık alın size çocuklar üşüyor.

Mayısta üşüyen çocuklar Nisanda kesin daha da üşür. Gelecek yılın 23 Nisanına bahane şimdiden hazır. Başka bahanelere gerek kalmadı. 29 Ekime de bir şey bulunur artık. Soğukta askerlerimiz üşümesin!

Bırakın ya! Bunlar çok ucuz bahaneler yüreği yeten varsa umurumda değil desin Milli Bayram falan  kutlatmayacağım desin açık açık..

 Desin ki ben karşımda millet değil, ümmet istiyorum ümmet! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, bu kadar da olmaz değil mi? Selamlar...

Mesut KARİP 
 14.02.2012 12:30
Cevap :
Gecikmeden dolayı üzgünüm. Olamaz dediğimiz çok şey olmaya devam etmekte.  19.02.2012 0:26
 

Yazınız güzel... tabi biz dejenere olan bir toplumuz... ASLIMIzı astarımızı unuttuk gitti... fotokopileriz, bu kadar dejenere olursak bunlar bize hak olmaz mı!

İbrahim ARSLAN 
 26.01.2012 9:22
Cevap :
Maalesef kalan değerler de yok edilmek isteniyor. Toplumun saflığı da bir yere kadar. Teşekkürler.  27.01.2012 1:20
 

Ve "... çağdaşlık, ulusalcılık üşüyor"! Evet, bir söz var "Taşı, kayaları asıl oyan suyun şiddetinden çok damlama süresidir!". Karakol baskını sonrası 30 Ağustos, ardından son 29 Ekim'de Van depremi -bir anlamda- bahane edilerek törenlerin iptalinden çocuklar bile anlamıştı artık bir daha doğru dürüst -eskisi gibi- ULUSAL BAYRAM KUTLAMASI OLMAYACAĞINI! Oysa DİNİ BAYRAMLAR ise tam gaz! ÖNDEN MAAŞ ÖDEMELİ, arkadan-önden idari izinlerle ek tatil günleri eklemeli, başta ulaşım olmak üzere belediye olanaklarının her yönden seferber edilmesi ile TAM GAZ! Bayramlar arasında ayrımcılık var! Eeee... Bazı dö(v)nüşümler de işte böyle... Yavaş, yavaş, dolana dolana, alıştıra alıştıra, ileriye doğru değil de aksi istikamete doğru... Dostluk ve selam ile...

Ersin Kabaoglu 
 22.01.2012 11:24
Cevap :
Dünya çocukları bile çocuk bayramı olan tek ülkeye, ülkemize bayramımızı kutlamaya koşarlarken bu dahili düşmanlık. Ersin BEy en çok içimi yakan da adı aydın olan bazı karanlık tortuların bu duruma alıkış tutması ..Dost selamlarımla  23.01.2012 0:56
 

Merhaba, halka bu kadar saygısızlık gerçekten fazla. 19 Mayıs'ta soğuk hava bayram törenlerini etkiliyormuş! Güler misin, ağlar mısın? Selamlar...

Mesut KARİP 
 19.01.2012 15:05
Cevap :
BU bahane sonradan değişti tabi baktılar dünya yıkılmıyor yavaş yavaş biliyorsunuz işte, kutlanış şekilleri problemmiş neyse! Gülemiyorum artık, yorumunuza teşekkürederim  19.01.2012 16:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 51
Ort. okunma sayısı
: 729
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1973 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum. Evliyim. Bir reklam ajansında çalışmaktayım. Laf o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster