Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
116
 

Utanç Tasarısı

Utanç Tasarısı
 

Fotoğraf İnternetten Alıntıdır.


Malumunuz olduğu üzere 2 Haziran 2016 Perşembe günü Almanya Federal Meclisi, 1915 olaylarını, sözde "soykırım" olarak niteleyen tasarıyı kabul etti. 
 
Medyadan izlediğim kadarıyla utanç tasarısı, Ermenistan'daki soykırım anıtına çelenk koyan tek Türk olarak bilinen Cem Özdemir'in başkanlığındaki parti tarafından Parlamento'ya sunulmuş.
 
Oylamadan kısa süre önce sosyal medya üzerinden 'ret' oyu kullanacağı üzerinde ilk sinyalleri veren Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Milletvekili Bettina Kudla, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve partisinin diğer milletvekillerine karşın dik durarak, bu oylamanın anlamsız ve Alman Parlamentosu'nun görevi olmadığını savunmuş. Adı geçen milletvekilini bu doğru kararından ve davranışından dolayı tebrik ediyorum.
 
Almanya, ülkesinin üzerindeki ilk soykırımı yapma iddiasını Türklerin üzerine yıkmaya çalışıyor. Tarihte hukuken tescillenmiş ilk ve tek soykırım, Almanlar tarafından Yahudilere yönelik olarak yapıldı. Almanya, Hitler Almanya'sında gerçekleşen bu soykırımın yükünü, parlamentoda aldıkları karar ile Türkiye üzerinden hafifletmek istiyor.
 
Bu karar öncesinde Almanların şunu da kabul etmeleri lazım. O dönemde savaş sırasında İttihat ve Terakki’yi yönetenler Alman komutanlarıydı. İddia edildiği gibi, 1915 yılında Ermenilere uygulanan tehcir, şayet bir soykırım ise, Almanlar yine bu işin içindeydi. Demek ki, soykırım Türklerin icadı değilmiş.
 
Almanya Parlamentosu'nda utanç tasarısını oylayan 12 Türk milletvekilinden hiç biri tasarıya ne yazık ki ret oyu vermemiştir.
 
Ben de bu oylamanın, anlamsız ve Alman Parlamentosu'nun görevi olmadığını savunmakla birlikte, tek yanlı tasarıyı hazırlayanları, parlamentoya sunanları ve kabul oyu verenleri özellikle Türk kökenli milletvekillerini esefle kınıyor ve Alman Parlamentosunun bu mesnetsiz ve tek taraflı utanç kararını şiddetle protesto ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 19 kez görüntülenmiştir

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hazirandan bu yana görünmüyorsunuz Recep bey, merak ettik doğrusu.Yazıyla ilgili ise söylenecek şeyleri söylemişsiniz zaten.

Kerim Korkut 
 10.09.2016 22:14
Cevap :
Merhabalar Kerim Bey. Evet Haziran ayından bu tarafı yokum. Burası gerçekten seviyeli ve kaliteli bir blog paylaşım platformu. Burasını seviyorum. Yaşlanıyoruz herhalde, pek eski enerjim, şevkim ve neşem yok artık! Yazmak ise; enerji, şevk, heyecan ve neşe istiyor. Selam ve dualarımla.   11.09.2016 15:12
 

Gittikçe yalnızlaşıyor, ötekileştiriliyoruz dünyada:( Ve dünya milletleri bir şekilde bizi suçlu duruma düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Güçlü bir Türkiye asla istenmez ve bunu önlemek için de iş birliği içindeler. Sabır ve selametle.

Ata Kemal Şahin 
 19.06.2016 12:34
Cevap :
Merhabalar Atabey, Hoş Geldiniz. Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Bu alemde Türk olmak kadar zor bir şey yokmuş!Atalarımız Osmanlı olduğu için bizlerden çok korkuyorlar. "Türkler tırnak tutarsa, bu sefer kökümüzü kazırlar" diye herhalde. Oysa, Türkler hep aynı Türkler, değişmediler ki, yine merhametli ve yine hoşgörülüdürler. Selam ve dualarımla.  19.06.2016 18:13
 
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 472
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster