Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
634
 

Utançtan yüzlerini kapatması gerekenler onlar mı?

Utançtan yüzlerini kapatması gerekenler onlar mı?
 

Günlük gazetemden alıntı


İki gün önceki gazetemde Hindistan'da küçük yaşta geneleve düşen kızların hikayesi vardı. Bir çoğu ailesi kandırılarak büyük şehirde çalıştırılmak üzere alınan küçük kız çocukları kendileri için ödenen paraları bedenlerini satarak ödüyorlar, gel gör ki o borç bir türlü bitmiyor. Ana baba bazan belki de bilerek kızlarını o yola düşürüyorlar. Çünlü çoğu yaşam güçlüğü çeken insanlar. Kızlarını satarken kendi geleceklerini bir şekilde garantiye alıyorlar.

Gazeteden alındığım resimde kadınlar yüzlerini gizliyordu. Belli ki utanıyorlar. Ama asıl utanması gerekenler onlar mı yoksa onları bu duruma düşüren yaşam biçimi mi?

Bir çok kişinin dünyanın en eski mesleği kaçınılmaz... Her yerde var dediğinizi duyar gibiyim ama gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor durum diye düşünüyorum. Kendi kızına tecavüz edip sonra başka erkeklere satan babanın haberi hala gazetede yer alıyor. Zorla kendi kızını karısını para için erkeklere satanlara ne demeli? Ötesi... Euroya sınırsız seks fantazi haberleri de gazete de . Sanki yazılı basın insanları bu yola yöneltir gibi.

İş çığırından çıkmış gibi.

Yıllar önce çalıştığım devlet kurumu O zamanlar Ankara'nın Ulus semtinde idi. Çalıştığımız birimin etrafı barlarla çevrili idi. Özellikle kışın fazla mesaiye kaldıktan sonra eve dönme yolunda neonların parladığı sokata yürümek ne zordu. İçkiyi fazla kaçıran bir iki vatandaş demir kapıyı açıp içeri girmek istemişti biz tüm arkadaşlar birlikte dışarı çıkmak isterken.

Beni en çok düşündüren buradaki genç kızların durumu. Orta okulda cinsel yaşamla tanışanlar var. Bir çoğu istedikleri ünlü markaların giysilerini, çantalarını almak için yaşlı adamlarla bile birlikte oluyorlar. Bazısı küçük yaşta evden kaçıp kendi istekleri ile gece yaşamının karanlığına dalıyor ve hem kimliklerini hem de değerlerini yitiriyorlar. Ne için ? PARA.... Açıkça seks turları düzenleyenlere ne demeli... İnsanlarının zayıf yönünden yararlanıp para kazanmaya yönelenleri kınıyorum.

Kimsenin ahlak bekçisi değilim ama kadın olarak kendi değerlerimizi, çocuklarımızın değerlerini korumamız gerektiğine inanıyorum. ONUR'umuzu korumak gerekir.

Kadın bir meta olmamalı. Evlenirken başlık alınır. Ya da geçim zorluğu nedeniyle kendi ailesince satılır. Anadolumun köyündeki kız ise isteği dışında ilişkiye zorlansa töre gereği öldürülür... NEDİR BU ÇEKİLENLER ?

Kızgınım, üzgünüm ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 397
Toplam yorum
: 1163
Toplam mesaj
: 200
Ort. okunma sayısı
: 1090
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1955 Niğde doğumluyum. Ancak Japonya'ya gelene kadar yaşantımın büyük bir bölümü Ankara'da geçti. Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster