Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU

http://blog.milliyet.com.tr/turk35

27 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
520
 

Utanıyorum

Utanıyorum
 

Gece saat 01.00. Midem bulanıyor, karnım ağrıyor, ağlamaktan başım da ağrıyor. İçim acıyor, acımı giderecek hiç bir şey yapamıyorum. Bu elim kolum bağlı hallerimden nefret ediyorum.

Bütün bunların nedeni Euro Star'da yayınlanan Deşifre programı. Aslında programın konusu. Ben hiç insanlığımdan, mesleğimden bu kadar utanmadım. İşin en acı tarafı ne biliyor musunuz ben artık Türk olmaktan da utanmaya başladım. Şimdiye kadar asla ödün vermediğim, laf ettirmediğim, hep övündüğüm Türklüğümden utanmaya başladım. Ben insan olduğumdan, bu millete mensup bir insan olmaktan utanır oldum.

İşte esas şimdi yalnızlığın pençesine yakalandım. Ben hep vatanım, milletim diye hayaller kurdum, o hayallerle yaşadım. Ama bitti. Artık gerçekten bitti. Artık benim dayanacak kabullenecek gücüm kalmadı. Daha önemlisi savunacak gücüm kalmadı.

Bu ne biçim insanlık demekten ve hiç bir şey yapamamaktan utanır oldum. Sıcacık evimde mutlu , huzurlu bir hayat yaşamaktan, geri dönüş planları yapmaktan, çocuğuma sevgi göstermekten, insanları sevmekten utanır oldum.

Olayı ortaya çıkartan vatandaşın elini ayağını öpmek yerine O'nu elleri kelepçeli hapise koyan adaletten de utanır oldum.

Binlerce skandalı görmemezlikten gelen, insanlık dışı davranışların üzerini örten, sırf kendi canları acımasın diye bu suçları işleyenlere bahaneler bulan, o şefkate muhtaç canlara eziyet edenlerle aynı ülkenin vatandaşı olmaktan da utanır oldum.

Hergün bir magandanın kurşunu ile hayatını kaybeden ve ya kaybetmekten beter olan insanlar için çaresizce ağlamaktan utanır oldum. 10 yaşındaki çocuğu ömür boyu sakat bırakan magandanın 45 gün hapis yatıp çıkmasından utanır oldum.

Saçma sapan konuları tartışıp elden giden vatanı gözardı eden siyasilerin yüzlerini görmekten, vurdum duymaz hayatlarını izlemekten utanır oldum.

Elimden gecenin bir vakti ağlamaktan başka bir şey gelmediği için kendimden de utanır oldum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yakıştıramayışınız da, utanıyorum artık deyişiniz de bundandır. Öyle çok seviyorsunuz ki gördüklerinizle sevdiğinizi aynı kefeye bir türlü koyamıyorsunuz. Ancak sakın şunu unutmayın: Dünyanın neresinde bu yazınızda bahsettiklerinizi göremeyeceğimiz bir toplum var ki? Medeniyet elçisi ABD'de mi? Yoksa teknoloji devi Japonya'da mı? Olmadı, isterseniz müslümanların mabedini barındıran Arabistan'a mı bakalım? Fransa malum! Almanya öyle! Ya İsral? İngiltere? İsviçre? Velhasılı kelam demem odur ki, bizler içimizdeki pisliklere rağmen halen toplumsal dokumuz gereği özeliz. İçimizdeki pisliklere gelince! Onları besleyenler utansın! Siz neden utanıyorsunuz? Bu arada Avrupa basını pislikleri kolay kolay göstermez. Biz ise her pisliği sonuna kadar gösteririz. Hem de Avrupa'ya! Selamlar,

A y s a n c a 
 28.02.2007 20:03
Cevap :
Biliyorum sadece biz değiliz ama içim acıyor ne yapayım :(((  28.02.2007 22:12
 

Ülkemizden asla utanmayınız. Her ülkede böyle yaratıklar vardır. İnsan gibi insanlar ülkemizde çoğalsın ki bu insan görünümlü yaratıklar o zaman barınacak yer bulamayıp, güzelim ülkemizi terk etsinler.Bu güzelim ülkemizi asla onlara bırakmayalım.Bu olayayın milliyetle ilgisi asla yok. çünkü bunlar her ülkede olur.Bende ırkçılık bağlamında asla milliyetçi değilimdir.Tüm insanlara segim ve saygım vardır. Selamlar

Yapukay 
 27.02.2007 15:12
Cevap :
Zaten bu gitmek mi zor , kalmak mı zor? şarkısına benziyor. Ne vazgeçebiliyorsunuz ne kabullenebiliyorsunuz? Ben hiç bir konuda başka insanlar da yapıyor, başka ülkeler de yapıyor diye düşünerek acımı azaltamadım ne yazık ki? Başkalarının yapıyor olması bizde de yapılır olmasını gerektirmemeli. Çok teşekkür ederim yorumunuz için , saygılarımla.  27.02.2007 18:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 124
Toplam yorum
: 745
Toplam mesaj
: 188
Ort. okunma sayısı
: 1134
Kayıt tarihi
: 24.08.06
 
 

Danimarkada yaşayan bir İzmir'liyim. Hiç de sanıldığı gibi yurtdışında olduğum için milliyetçi değil..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster