Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
429
 

Uyan! Ülkem uyan!

Uyan! Ülkem uyan!
 

işte sınırlarımız,


Er Erhan !

İçimizde

Er Gökhan !

İçimizde

Er Yasin !

İçimizde

Er Adnan, Er Hüseyin, Er Volkan... İçimizde, içimizde, içimizde... Daha adını bilmediğimiz, duysak da unuttuğumuz, hepsi hepsi içimizde.

Kendi halinde devam ederken yaşamlar. Bu ülkede yüreği yanık analar var, kardeşler, babalar var. Sevdalılar var. Soruyorlar içimizde olanları, içi yananlar.

İçim çok acıyor bir kardeş gibi, ana, baba, eş gibi. Ağlıyorum her haberde, ağlamaktan utanmıyorum. Esas utanması gerekenleri düşündükçe lokmam diziliyor boğazıma yutamıyorum.

Ve biliyorum, tek yüreğiz memleketimin güzel yürekli insanları.

Kimileri gazi oldular, ya kollarında ya bacaklarında ömür boyu taşayacakları gazilik ünvanları. Kimileri şehit, dağlandı ocakları, yarım kaldı doymadan hayatları. Komutanının alnından öptüğü asker döndüğünde birliğine hem gururlu, hem yaralı. Yanıbaşında şehit verdiği kader birliği ettiği arkadaşını.

Tüm bunlar anlatmıyor mu? Bu memleket kimin? Bu toprak kimin?

Bırakın bırakın artık içi boş politikaları, o bomboş yasakları. Harita üstüne harita yapıyor elin oğlu. Uyan! Bir bak. Yasakla işte onu yasakla. Gösteremesinler dünyaya böyle bir ayıbı. Görmesin benim gibi içi yanan memeleketimin güzel insanları.

Nasıl gücü yeter memlekitimin sınırına sınır çizmeye? Memleketimin sınırları işte yukarıda, al bayrağa sarılı.

Uyan! artık uyan! Uğraşma kendin için. Nasıl böyle bir gaflete izin verirsin?

En güzel şiirler anlatır, şairler ve türküler. Fazla söze gerek yok bazen. Aşağıdaki linki paylaşmak istedim

http://tr.netlog.com/go/explore/videos/videoid=147837

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu memleket bizim...Ne canlar yakıldı,ne ocaklar söndü uğruna..Ne sevdalar türkü diye yazıldı yoluna..Ne yiğitler düştü toprağa,ne bebeler susturuldu gecenin koynunda...Biz ümidin elçileri olucaz yine de yinede son nefesimizde avuçlarımızda bizim toprağımız olacak..

son tual 
 27.10.2008 22:47
Cevap :
Bunlar en güzel cevaptır, planlara ve iğrenç oyunlara. Bir de en güzel duadır, en güzel söz vatan için vatan toprağıyla sarınmış olanlara.  28.10.2008 11:26
 

Bu güzel ülke bizim.... sana düşman, bana düşman / düşünen insana düşman / vatan ki bu insanların evidir / sevgilim onlar vatana düşman..... Acıları sahiplenen de biziz, sevdaları, umutları, öfkeleri sahiplenen de... Bu güzel ülkeyi, Cumhuriyet'i, Mustafa Kemal'i, aydınlıkları, sevmeyi sahiplenen de.... Sevgilerle.

kırıkkalp 
 27.10.2008 14:31
Cevap :
Değerli katkınıza teşekkür ederim öğretmenim...Demiş ya Nazım Hikmet "Onlar ümidin düşmanıdır sevdiğim./ Akarsuyun meyve çağında ağacın / Serpilip gelişen hayatın düşmanıdır."..... Bir ağaç gibi tek ve hür. Bir orman gibi kardeşçesine yaşama ümidimizi yıkamayacaklar bu hayat düşmanları. Sevgi ve saygılarımla...  27.10.2008 20:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 51
Ort. okunma sayısı
: 704
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1973 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum. Evliyim. Bir reklam ajansında çalışmaktayım. Laf o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster