Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
820
 

Uyanan erkeğe herkes helal yasası çıksın!

Uyanan erkeğe herkes helal yasası çıksın!
 

Görsel internetten alınmıştır.


Yıllar önce Anadolu’nun bir köşesinde, altı katlı bir devlet binasında görev yapan arkadaşım anlatmıştı;

Altı katlı bina yapılırken, binanın planını yapan öngörüsüz mühendis ve ona onay veren öngörüsüz yetkililer sayesinde tek bir tane dahi “Kadınlara” ait tuvalet yapılmamış. Yıllar içerisinde orada görev yapan kadınlar utana sıkıla bir erkek arkadaşlarından tuvaleti kontrol etmelerini istemiş ki boşsa gidecek ihtiyacını giderecek. Bu arada diğer erkek arkadaş da kapıda gözcülük yapacak. Aman yaklaşmayın kadın arkadaşımız ihtiyaç gideriyor diye uyaracak olası gelen diğer erkekleri.

Bu arkadaş gidince oraya bu durumun kabul edilemez olduğunu düşünmüş ve diğer kadınları da örgütleyerek katların birindeki tuvaleti “Kadınlara ait” bir tuvalete dönüştürüvermiş. Bir de kilit ayarlayarak.

Tabii bunu duyan erkekler çıldırmış. Söylemedikleri kalmamış. Sonrasında bu nazik durum kurumun en üst düzey etkilisine kadar iletilmiş “Kadınlar tuvalet kapattı” diye. Kendisi de bir erkek olan yetkilinin ağzından çıkanlar rivayete göre; “Yahu şu kadınları da nereye şaaptıracağımızı şaşırdık” olmuş. Yani ne kadar zor bir kattaki tuvaleti kadınlara tahsis etmek, ya da her katta bir tane tuvaleti bölüp kadınlara ayırmak. Aslında zor değil de kadınları yok saymanın bir yansıması bu. Ben sana ne kadar imkan veriyorsam onunla yaşamak zorundasın demek bu.

Neyse ki kadınların zaferiyle sonuçlanmış bu nazik durum.

Yukardaki  basit bir konuydu belki ama verilen mücadele ve sonuç takdire şayan. Şimdi de yine bir dayatmayla karşı karşıyayız. Kadınların bedenlerine verilebilecek en büyük zararlardan biriyle, “Cinsel istismarla.” Kadının kendinden başka, herkesin hakkı olduğunu düşündüğü kadın bedenimizle imtihan ediliyoruz.

AK Parti milletvekillerince kabul edilen bir önergeyle; “cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16 Kasım 2016'ya kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda CMK'deki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmişse cezanın infazının ertelenmesine karar verilecek.”miş.

Bir çocuk ne kadar iradeli olabilir? 

Karşısına gelen kendinden büyük birine ne kadar karşı koyabilir?

Babası evlen diye dayatıyorsa karşı koyabilir mi?

Burada yapılmak istenen toplumda farklı bir algı yaratmak. Bakın işte on iki, on üç yaşındaki kızlarla cinsel ilişkiye girilebilir hatta evlenilebilir algısı.

Ne ala bir durum pedofiller açısından.

Gözüne kestirdiğine bir şekilde tecavüz et, sonra da evleneceğim de kurtul cezadan. Tabii toplumun da küçük kıza yapacağı baskının şiddetini hayal bile edemiyorum evlenmesi yönünde. Bu, kız çocuklarının da en doğal hakkı olan “Kendini geliştirme” hakkının gaspıdır.

Yılmayacağız! Kadınlar ve sağduyulu erkekler bir arada mücadele edeceğiz. Bu utançtan, bu esaretten kurtulacağız. Başkalarının bedenimiz üzerinde hak iddia etmesine izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızı sapıkların kirli kalıntılarından uzak tutacağız.

Bu kadar çok düşünüyorlarsa bu sapıkları, bari yakışan bir yasa daha yapsınlar ve desinler ki bu yasayla;

“Bir erkek uyandığı anda karşısında duran kadın, kız, çocuk, at, eşek, köpek, tavuk, damacana vs… Hepsi helaldir.”

Sorun tek kalemde çözülsün, çözülebilirse…

Yetti artık! Kadınları her alanda olduğu gibi, bedeninde dahi yok saymayı bırakın! Kadının bedeni sizin siyasi arenanız değil! Kadının bedeni oy devşirme yeri değil! Gücünüz yetiyorsa koruyun kadınları, çocukları, sapıkları değil!

 18 Kasım 2016

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazıya yürekten katılırım.Elinize sağlık Ayşegül hanım.

Kerim Korkut 
 14.01.2017 17:26
Cevap :
Teşekkür ediyorum Kerim Bey...Selamlar, mutlu kalın.  14.01.2017 19:57
 

Bu blogunuzun yayınlandığı tarihte siyasileri suçlayan bir yorum yapmıştım Ayşegül hanım. Ancak yorumum sakıncalı görüldüğünden size ulaşmamış. Umarım bu tasarı bir daha meclise gelmez diyelim. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 03.12.2016 17:27
Cevap :
Doğrudur Erol Bey ve şu ana kadar da bana ulaşmadı yorumunuz. Umarım ve dilerim bu utanç verici durum bir daha konuşulmaz bile...Selamlar, mutlu kalın.  03.12.2016 21:07
 

Akıllara ziyan işler...

Kadri KANPAK 
 24.11.2016 20:59
Cevap :
Maalesef öyle...Selamlar, mutlu kalın.  25.11.2016 14:26
 

Kadınları anlayan koruyup, kollayan, daima ileriye taşınması gereken değer olarak gören bir adam, ATATÜRK geldi dünyaya, O'na da dünyasını dar ettiler. Kadın ancak güçlü olduğunda güçlü insanlar yetiştirebilir bilincinde, gücünde kadından yana erkeklerin artması, Laik demokratik Türkiye ve dünya özlemiyle elinize sağlık Ayşegül hanım, selamlar

Cemile Torun 
 20.11.2016 22:51
Cevap :
Belki de bu nedenle karşı bazı çevreler bu büyük insana. Kadının da bir birey olduğunun, hakları olduğunun bilincinde ve kadınlara bu haklarını kullanabilme imkanı sunduğu için olmalı tüm bu saldırılar. Umarım dönülür bu yanlışan ve kadınlarımızın esareti engellenir...Teşekkürler Cemile Hanım...Selamlar, mutlu kalın...  21.11.2016 10:19
 
 
Toplam blog
: 275
Toplam yorum
: 3956
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1389
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster