Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
215
 

Uyanın gardaşlar

Uyanın gardaşlar
 

Rüyalardan sıyrılıp uyanalım. Gerçek olursa, hayallerine kapılmayıp, gözlerimizin önünde yokolmaya yüz tutan değerlerimize, sımsıkı sarılalım.

Gelin gardaşlar, artık bu rüyadan uyanalım.

Gerçekleştiremez miyiz  arzulanan hayatları, geri alamaz mıyız, gasp edilen haklarımızı, kültürlerimizi, toprağımızı? Elbette gerçekleştirebiliriz.

 Ama bir türlü, bize gösterdikleri rüyadan, uyanamadığımızdan, veya birilerinin, uyanmak veya uyandırılmak, işlerine gelmediğindendir.

Bizler, açılan göz  penceresinden, sevgiyle, sevinçle,   GÜNEŞE, AYDINLIK YARINLARA, uzun, uzun bakmak  değil, oralara, varmak istiyoruz.

Yanarsın diye korkutulup,  AÇILAN GÖZLERİMİZİN, güneşin o yakıcı ışığına karşı, kaptılmasını, artık, asla istemiyoruz. 

 Kapamamalıyız da, çünkü  gerçekler, orda. Yaksa da gözlerimizi, güneş ışınları, direnmek gerek, bu yangına karşı.

Söndürmek  gerek, yanan , yakılan, yaktırılan,  yıkan, yıktırılan, canlılarla dolu, şu DÜNYAYI.

Ölmek ve öldürmek şartı, kalkmalı  bu beyinlerden. Sevgi bağları, birbirine ulanıp, sıkıca düğümler atılmalı. Beyinler tartışmalı, kağıtlar üzerinde anlaşmalar, yapılmalı.

Büyük, küçüğe  zarara vermekten, küçük de, büyüklerin oyununa, gelmekten kurtulmalı, onların rüyalarını, gerçekleştirmemeye,  yaşanılan haksıslıkları, yokedilen kültürleri, insan kıyımına devam eden barbarları defetmeye, uğraşmalıyız. Dünyanın Tapusu,  ne bende,  ne sende, ne de onda.

EY, insan oğlu, aç gözlerini, kurtul, sana gösterilen veya yapay gördüğün rüyadan, birlik ve beraberlik  içinde, BARIŞA  yürü, ülkeni kurtar aç kurtlardan.

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gururla okudum yazınızı...

Kerim Korkut 
 07.08.2017 21:50
Cevap :
TEŞEKKÜRLER SAYIN YAZARIM. Adadan sevgi ve selamlar TÜRKİYE'ME.  16.08.2017 8:37
 

Eğer bir ucu görünmüşse barışın o meşaleyi tutmak gerek bir ucundan. İnsana insanlığa borcu olmalı her insannın. Barış Sevim Karaman

Sevim Karaman 
 29.03.2013 20:20
Cevap :
GÖRÜNÜYOR da, RUMLAR, MEGALO İDEALARININ PEŞINDELER CANIM... AMA, bak, battılar GÜNEY kan ağlıyor, yine de şımarıklık yerinde. adadan, sevgiler.  30.03.2013 16:07
 

Her gelen iktidar halka kendi narkozunu veriyor, halk uyanana kadar heybesini dolduruyor. Sonra bir diğeri geliyor! Bu böyle devam edip gidiyor. Bu halkın ebediyen narkozdan çıkacağını düşünmüyorum. Yav seviyor bunlar narkozu, uyumayı! :(((

Dr Atanur Yıldız 
 10.03.2013 7:25
Cevap :
NE GÜZEL YORUMLAMIŞSINIZ. Teşekkürler, narkozların da kalitesi gün geçtikçe daha ağırlaşıyor... KIBRIS'TAN, sevgi ve selamlar.  10.03.2013 14:11
 

Ben dünyayı sevginin kurtaracağına inanıyorum Göksel Hanım. Zaten şu anda bile hala güneş her gün bıkmadan doğuyorsa, dünya dönüyorsa, dereler akıyor ve kuşlar ötmeye devam ediyorsa, özümüzde sevgi olduğu içindir.

Mor Okyanus 
 08.03.2013 15:30
Cevap :
ÇOK teşekkürler bu güzel yorumunuza, size katılıyorum, iyi ki sayfama uğramışsınız, ben de sizi ara sıra okuyorum, korkmadan yorum yazabilirim... saygı ve sevgi KIBRIS'TAN.  09.03.2013 7:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 1383
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 219
Kayıt tarihi
: 24.07.11
 
 

1969 İstanbul Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunuyum. 25 yıl İngilizce öğretmenliği ve bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster