Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
362
 

Uydum, zamana uydu!

Uydum, zamana uydu!
 

Hemen her evde mutlaka vardır, televizyonların ayrılmaz bir parçası oldular artık. Çeşit, model ve markaları, değişik işlevleri taşıyanları mevcut... Bir uçları odamızda diğer uçları damdadır bunların. Her evin damından, uzayda aynı yöne çevrilmiş gözümüz ve kulağımızdır onlar. Kimi tek başınadır. Çoğu ise birden fazla... Çok olması işlevini ve kapsama alanını artırır ama görüntü kirliliği yaptığı için pekte makbul sayılmaz. Şekil ve görünüş itibarı ile çanağa benzedikleri için, isimleri de çanak antene çıkmıştır zaten.

Bir düğme uzağımızda yüzlerce kanal. Alın size zaping bahanesi, ne kadar kanal o kadar zaping..Gerçi kanal çoğalması program kalitesi ve çeşidi anlamı taşımaz.Hepsi eski programların çok istek alanlarını bilmem kaçıncı kez yayınlar durur.Çoğu da benim çocukluğumun izlerini taşıyan eski filmleri gösterir.Şimdiki oyuncuların o zamanki hallerini çocuklar bir türlü inandıramadık.Kimse onlarında eskiden genç olduğunu kabul etmek istemiyor nedense.Hep yüz derileri sarkık, kaşları çatık şimdiki görüntüleri ile hatırlanıyorlar.

Yabancı ve kaliteli yayın yapan kanalların ise, önündeki dolar işareti en sinir olduğum sahne. Hayır, bana parasız olduğumu çağrıştırdığı için değil. Kaliteye koyduğu ambargo çanımı sıkıyor.

Geçen kumandayı ele geçirip başladım zaping yapmaya. Öyle programlar denk geldi ki akıllara ziyan. Resmen alt yazı ile ilanı aşk(dahası var ama beni gençlerde bu yazıyı okuyabilir diye söylemiyorum) edenler. Hayat hikâyelerini sunanlar, biri ile tanışmak için yalvar yakar olanlar neler, neler.

Kanalın birinde bir bayan fala bakıyor. Bir erkek seyirci telefonun uçunda... Evli imiş, ama bir başkası ile ilişkisi varmış da, bu yabancı uyruklu kadınla ilişkileri nasıl bir seyir izleyecekmiş. Merak etmiş beyimiz.

Ben dinlerken alt üst oldum. Siz okurken sıkıldıysanız anlayışla karşılarım. Daha fazla dayanamadım, kapadım televizyonu.

Tamam dedim uydumuzda zamana uydu, küresel medyanın yörüngesinde, kendinden emin yol almaya devam ediyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 900
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster