Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

Uyku Apnesi ve Nefes

Uyku Apnesi ve Nefes
 

 

Uyku apnesi, uyku sırasındaki solunum duraklamalarından kaynaklanan ve uyku düzeninin bozulmasına sebep olan önemli bir hastalıktır. Solunum sistemi ile bağlantılı diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi bilinçli nefes çalışmaları uyku apnesine de iyi gelmektedir. Derin ve bağlantılı nefes alma tekniği kullanılarak solunum kapasitesinin artması ile de nefes alış verişte rahatlama olmaktadır. Bu rahatlamanın sonucunda ise bedendeki oksijen oranı artmaktadır. Ve bu da uyku apnesi rahatsızlığı olanlarda iyileşmeye sebep olmaktadır.

Geçen sene bir hafta süren yoğun nefes programlarından birine uyku apne rahatsızlığı olan Osman bey katılmıştı. Osman bey, geceleri uyurken cihaz kullanıyordu. Uzman arkadaşlarla birlikte Osman bey’i sürekli nefes alması konusunda cesaretlendirerek çalışmalarımıza başladık.  Üçüncü gece Osman bey odasına çekildiğinde nefesin aktive ettiği yaşam enerjisinin verdiği cesaretle cihazı kullanmadan uyumayı denemiş ve de gece boyunca cihaza ihtiyaç duymadan bebekler gibi uyumuştu.  Bu aşamaya da sadece 6 tam nefes seansı sonrasında gelmişti. Bu da onun kendine olan güvenini bayağı arttırmıştı. Kendini artık daha güçlü hissediyordu. Başta Osman bey olmak üzere çalışmaya katılan tüm uzman arkadaşlar bu sonuçtan çok mutlu olmuştuk. Evet,  Mutluluk bir nefes ötesindeydi!

 

Sevgiler

Sibel.kavunoglu@gmail.com

www.yourwishsiyourreality.com

 

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilgilendirme için teşekkürler. Uyku Apnesi hasta tecrübelerini ise http://motivolog.com/disease/uyku-apnesi-416?t=blog adresinde okuyabilirsiniz.

Gokhan Sezginer 
 05.12.2013 11:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 610
Toplam yorum
: 64
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 247
Kayıt tarihi
: 09.11.10
 
 

Geçmişte finans sektöründe ağırlıklı olarak iyileştirme ve geliştirme projelerinin hayata geçiril..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster