Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '07

 
Kategori
Türkiye Ekonomisi
Okunma Sayısı
384
 

Uyuyun ey halkım

Uyuyun ey halkım
 

Televizyon programlarında, dizilerde hatta reklam filimlerinde inanılmaz bir seviyesizlik, kalitesizlik, niteliksizlik sözkonusu... Dünya kadar kanal var fakat izleyecek, keyif verici, aydınlatıcı ve öğretici hiç bir şey yok.

Son derece basit, seviyesiz, ucuz ama bilinçli olarak hazırlanmış programlar...
Kim kiminle yatmış, kim kimi aldatmış, kim nerede kiminle görülmüş...
İnanılmaz bir seviyesizlik, basitlik, saygısızlık...

Her şey ortada, ''mahremiyet ''diye bir şey kalmamış. Kavga, dövüş, ağız dalaşı, yatak odası sohbetleri... ''Ne kadar rezil olursak o kadar iyi prim yaparız''felsefesi.

''Diziler ''dersen yıllardık bildik Türk filmlerinin zamana yayılmış versiyonları...
Zengin kız , fakir oğlan edebiyatı...imkansız, ütopik, özendirici , bildik aşk hikayeleri.Gerçekle ilgisi olmayan bohem hayatlar.Cahil toplumu uyutma, sindirme politikaları.Emperyalistin toplumu istediği biçimde sömürmek için özendirme tuzakları.

Kapital çoban toplum ise bir avuç koyun sürüsü... Aynı diziler, aynı magazin prgramları izleniyor. Aynı marka telefonlar, aynı tip giyim tarzları ve marka mağazalar.

Aynı fabrikada tek tip ve aynı yaşa fikslenerek seri üretilmiş insan sürüleri... Sarı saçlar, kalkık kaşlar, yaz kış bronz tenler, kalkık burunlar, botokslu yüzler, diyetler, yağı alınmış bedenler. Hangi marka sütü içeceğimiz, hangi cipsi, çikolatayı yiyeceğimizi, hangi marketten alışveriş yapacağımız, hangi bankanın kredi kartını kullanacağımızı bile aslında biz belirleyemiyoruz, biz öyle sanıyoruz.

Hiç bir eğitimi olmayan, çoğu varoşlardan çıkıp gelmiş, gençliğinde kapı önlerinde oturup çekirdek çıtlayan ve en acısı ''sanatçı'' diye geçinen, her yaptığı olay olan bu sürü ne iç yapar da bu kadar paralar kazanır, rüyasında bile göremeyeceği bohem hayatlar yaşar hiç düşündünüz mü...? Hiç bir niteliği olmayan bir avuç kobaya neden bu kadar paralar ödenir, trilyonluk transferler yapılır peki bunu düşündünüz mü...?

Uyuyun ey halkım!Siz uyurken emperyal malı götürüyor, ülke parsel parsel satılıyor.Atı alan üsküdarı geçiyor... Umarım geç kalmazsınız, ülke elden gitmiş olmaz, tez uyanırsınız derin uykularınızdan.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hayatın dizilere dantel dantel akıtılıdığı bir ülkede, danalar bostanı bitirdiler zaten, artık uyansalar ne olacak ki. herkese bir dizi, herkese bir star. seç beğen. gecekondudan, dizideki evin mutfağı nasıl görünür acep?...

Doğan Durgun 
 07.12.2007 0:39
 

Söyledikleriniz toplumumuzun bir gerçeği malesef, özellikle bu ulaşılmaz aşk sahneleri insanları gerçek hayattan soyutlayıp hayal dünyasında yaşamaya sevk etmekte...Avrupanın atık kültürünü, yozlaşmış yanını aldık...Koyunlarda güdülüyor yumuşak yumuşak...Ülkede bir alışmışlık, bir kendinden vazgeçme hali var...Bilmiyorum sonumuz ne olacak... Sevgiler

Meyman 
 06.12.2007 18:17
 

her zaman benim de düşündüğüm bir konuya temas etmişsiniz.yazınızı çok uzun tutmamanızda daha kolay okunmasını sağlamış.toplumun belirli yönlere kanalize edilerek esas meselelerin unutturulması bilerek yapılıyor.selamlar...

BİLMİ-YORUM 
 06.12.2007 15:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 399
Toplam mesaj
: 84
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 01.07.07
 
 

14/02/1973 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.İngiltere ye gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster