Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '20

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
16
 

Uzaktan Eğitim

Salgın nedeniyle evlerimizde olduğumuzun ve uzaktan eğitimin olumlu ve olumsuz yönleri olduğunun farkındayım. İyi tarafı, trafikte zaman kaybetmiyorsunuz ve daha rahat bir ders programına sahipsiniz.  Diğer yandan, derslere katılmak ve başarıya ulaşmak için artık öz-disipline her zamankinden fazla ihtiyacınız var.

 

Biliyorum uzaktan eğitim zorlu bir süreç, ancak çoğunlukla takip etmek için kendinize söz verdiğiniz düzenli bir çalışma planınız olmadığından dolayı.  Tüm çalışmalarınızı bitirmeye uğraşsanız bile, yapılandırılmış bir günlük rutininiz olmadığında, görevlerin yönetilmesi zordur.

 

Bu nedenle, size nasıl aktif kalacağınıza ve notlarınızı nasıl yüksek tutacağınıza dair bazı ipuçları vermeye karar verdim.

 

Öğretmenlerinize “matematik veya tarih dersimden yüksek not almak için sorumluluklarım tam olarak nedir?” Diye sorun. Ve ders programınızı kontrol edin. Her sınıf için haftalık olarak ne yapmanız gerektiğini not edin. Ödevlerinizi ve son teslim tarihlerini yazın. Ve sonra onları bir sıraya koyun, örneğin önce en kolay ve en kısa ödevi bitirin ve daha yakın bir bitiş tarihine sahip olanlara geçiş yapın, ardından dikkatinizi en çok çaba gerektiren projeye tamamen odaklayın.

 

Her bir hedefe ulaştığınızda kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Her şeyi planlayın! Bir ajanda tutun ve “ingilizce pdf okuma: 20 dakika” “10 matematik sorusu çözülecek:  15 dakika” yazın. Ve sonra ödülünüzü uygulayın: Görevlerimden ikisini tamamladıktan sonra, en sevdiğim dizinin bir bölümünü izleyeceğim. (Örneğin)

 

Şimdiye kadar 4 konudan bahsettik, önce “sorumluluklarınızı bilin”, ikincisi “gününüzü planlayın” üçüncüsü "bir ajanda tutun” ve dördüncüsü “robot değilsiniz, eğlenmek için zaman yaratın ama işinizi tamamladıktan sonra! ”

 

Bunu başarmak için bir rutin de oluşturmalısınız. Kendinize “tamam, her gece 00: 00'da yatağa gidip 8 saat uyuyacağım” diyebilirsiniz. “Uyandığımda, sabah 9'a kadar duş alıp kahvaltımı yapacağım” ve "son saati çevrimiçi derslerime hazırlanırken harcayacağım, internetteki sınıfımda neler yayımlandığını kontrol edeceğim."

 

Ve lütfen, uzaktan eğitim sırasında yatakta ya da pijamalarınızda olmamaya çalışın, bu durum çünkü öğrencilerin disiplinli olmalarını ve konuya tüm dikkatlerini vermelerini engeller.

 

Umarım bu blog size yardımcı olur, tüm ödevleriniz ve sınavlarınız için bir defter tutmayı unutmayın, böylece görevlerinizi kaçırmazsınız. Son bir not, bu önemli, öz disiplinli öğrenciler daha yüksek IQ'lu olup da dikkatlerini toplamayan kişilerden daha iyi akademik performansa ve sonuçlara sahip.

 

Çalışmalarınızda bol şanslar!

Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 23
Kayıt tarihi
: 14.04.20
 
 

Koç Üniversitesi mezunu bir Psikoloğum. İlgi alanlarım:  Mesleki kitap ve edebi romanlar, yaratıc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster