Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '14

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1730
 

Uzaktan kumanda ile hamile kalmak

Uzaktan kumanda ile hamile kalmak
 

Adriana ile Gerardo kavuşmayı ve bebek sevincini paylaşırken


Dünya iki düşünce üzerine kurulmuş, biri Rahmani, diğeri şeytani düşünceler.

Büyük şeytan kendisini sağlama almak için süper güç ABD de ikamet eder. Küçük şeytanlar ise gelişmekte olan diğer ülkelerde ikamet ederler.

Rahman yaratılan tüm canlı ve cansızların yanında olur, onun için ikametgâh yoktur.  

ABD ile Küba 54 yıldan beri birbirine hodri meydan okuyan biri süper güç, diğeri küçük iki ülke.

Küba hep Rahmani düşünürken, ABD hep şeytani düşünür. Bu iki ülke son yıllarda özde değil de sözde birbirleriyle iyi ilişkiler kurma kararı alırken iyi niyet gösterisi olarak bir dizi takas konularını da gündemlerine aldılar.

Bu takasların içinde en dikkat çeken ise daha önce ABD tarafından casuslukla suçlanan ve ABD California hapishanesinde ömür boyu hapis yatmakta olan, Küba 5’lisi olarak da bilinenlerin içinde yer alan Gerardo Hernandez’in de takasta yer almasıydı.

Hernandez hapisteyken eşi Adriana Perez yasak nedeniyle ABD ye giriş ve çıkış yapamıyordu. Eşlerden Hernandez ABD makamlarına, Adriana Perez ise Küba makamlarına müracaat ettiler.

Birimiz ömür boyu hapis, birimiz de ABD ülkesine giriş ve çıkış yasaklıyız. Bu hasretimizi, özlemimizi azaltmak için biz eşlerin bir araya gelmek suretiyle anne, baba olarak bir çocuk sahibi olmak istiyoruz diye talepte bulundular.

Küba daha Rahmani ve insan haklarına saygılı olduğu için talebi haklı buldu ve topu, ABD ye attı. ABD ise California hapishanede ömür boyu hükümlü bulunan Gerardo Hernandez için bunun mümkün olmadığını Gerardo Hernandez’e, Küba vasıtası ile  de eşi Adriana Pereze bildirdi  

Küba 2001 yılından beri ülkesinden 3600 km. uzakta hapishanede bunan vatandaşları Hernandez ve ABD ye girişi, çıkışı yasaklı eşi Adriana Perez’in haklı olduklarını ABD nin bu haklı talebi kabul etmediğini dünya devletleriyle paylaştı.

ABD kendisini insan hakları kurucusu olduğunu söylüyor ancak bizim vatandaşlarımızın bu makul isteklerini yerine getirmiyor diye ABD ni köşeye sıkıştırdı.

ABD, Kanada ve Papa Fransuva’ya imdat etti. Kanada ve Papa eşleri ve Küba’yı haklı, ABD ni haksız buldu. ABD bu kez ülkesinde ikamet ettirdiği büyük şeytan Başkanlığında toplandı, şeytanın oluru ile çocuk sahibi olmak isteyen eşlerin talebini kabul etti.

Bunun için de şeytandan başka kimsenin aklına gelmeyecek bir plan ve proje üretildi. ABD yetkilileri California hapishanede bulunan Hernandez’den Sperm alarak uçakla Küba’ya ulaştırdılar.

Hernandez’in eşi Adriana Perez Kübada bir Klinikte yapay döllendirme ( İlkah ) erkek gametle dişi gametin kaynaşmasıyla yumurtacığın embriyo duruma gelmesi, aşılama ) tekniği ile hamile kaldı.

Bu arada takas işlemleri tüm hızıyla devam ederken ömür boyu hapis cezası ile hükümlü Hernandez’in Küba’ya iadesine karar verildi.

Kübalılar Hernandez’i havaalanında karşılamaya geldiler. Hernandez’in eşide kocasını bekliyordu.

Kübalı’lar birde baktılar ki Adriana’nın karnı burnuna dayanmış, kocası Amerika’da cezaevinde olan bir kadın nasıl, kimden hamile kalmış acabalar, bakışlar hayretler Adriana üzerine yoğunlaşınca Adriana açıklama yapmak mecburiyetinde kaldı.

Ben ve eşim bir araya gelmek suretiyle çocuk sahibi olmak istedik. ABD bizim bir araya gelme talebimizi kabul etmedi. “ Uçakla uzaktan kumanda ile eşim Gerardo Hernandez’den hamile bıraktılar Yani bebek için uzaktan kumanda kullanmak zorunda kaldık dedi. ( Haber kaynağı: HT GAZETESİ )

Bu olayda Küba’ya ABD yi köşeye sıkıştırdığı için takdir, ABD ye şeytani düşündüğü için kınama, Hernandez ve eşi Adriana için uzaktan kumanda ile yeni doğacak bebekleriyle birlikte sağlık ve mutluluk. Şeytandan ve şeytani düşüncelerden uzak, Rahman ve Rahmani düşüncelere yakın olma dileklerinde bulunuyoruz..

 

Kymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İki defa ziyaret ettiğim Küba dediğiniz gibidir. İnsanlarının sıcaklığı Anadolu insanımızdan farksızdır. ABD'nin ne olduğu ise malumdur! Neyse ki şimdi ilişkilerini düzeltme yolundalar ve bunda da Obama'nın rolü büyüktür. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 03.01.2015 6:28
Cevap :
Kıymetli Ata Kemal Şahin, ABD kendi dediğini yapmayan devletlere hep baskı kurar. Yarım asırdır ilişkiler henüz yeni onarılıyor oda özde olsa dünya barışı için bir katkı olur.Obama biraz daha sessiz,sedasız gibi belki katkısı olmuştur.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.  03.01.2015 18:41
 

ABD'de bunu da yapar,çünkü ABD dünyanın jandarmasıdır.. Dikkatli olmak gerekir..Sevgili hocam sizlere ve okurlarımıza yeni yılda sağlık ve başarılar diliyorum...Özellikle bu güzel vatana huzur ve barış gelsin diyorum...

Abdülkadir Güler 
 30.12.2014 10:38
Cevap :
Kıymetli Öğretmenimiz Sayın Abdülkadir Güler, Hocam rahatsızlık nedeniyle yorumunuza geç cevap verdim özür diliyorum. Bu gün farkına vardım sizin doğum gününüz yeni yıla isabet ediyormuş. Hem yeni yılınızı, hem de doğum gününüzü kutluyorum. Daha nice doğum günlerinizi kutlamak dileğiyle sağlık ve mutluluk diliyorum.Saygılar sunuyorum.   01.01.2015 11:43
 

ABD dünyanın jandarmasıdır. Her şeyi onlar bilir sayın Burakgazi. Onlar ne derse doğrudur diye kabul ederler. Verdiğiniz örnek bunu gösteriyor. Diğer taraftan bir sonraki yoruma kapadığınız blogunuz için de, yeni yıl için iyi dileklerde bulunmuşsunuz. Keşke dilekleriniz gerçek olsa da, iyi bir yıl geçirsek, ama ne yazık ki ben o kadar iyimser değilim, 2015 de seçimler olacak ve sonuç şimdiden belli gibi. İktidar partisi içindekiler birbirlerinin açıklarını kapatmaya çalışırken, muhalefet partileri, özellikle de CHP'deki çatlakların gün yüzüne çıkmasına mani olunamıyor. Biz de bu durumda kaderimize razı olmak durumunda kalıyor ve kahroluyoruz. Size sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 29.12.2014 18:47
Cevap :
Kıymetli Erol Işık; Öyle bir zamandayız ki şeytani düşünceler değer kazanıyor.Bilmem bu kaçıncı yıldır ve bu kaçıncı iyi dilek temennileridir sayısını unuttum.Sözün özeti şunu arz etmek istedim.Yeni yıldan isteyeceklerin-izi Allah'tan isteyiniz. Ne çare ki düşünceler yine ABD düşünceleri oluyor.Evet bu gün yine " Bu gün seçim olsa " verilerin reklamı yapılmıştı. Kazanan belli olmuş 2015 seçimleri boşuna yapılıyor demektir.Zaten bu iktidar CHP içindeki çatlak seslere duacı olmalı.Hani yazmıştım ya " Ben gördüm göreli bu CHP bir türlü gitmedi ileri" Sessiz kalanlarda suçlu olacakları için sessiz kalmamayı tercih ediyorum.Saygılar sunuyorum.Size, tüm aileye, sevenlerinize ve sizi sevenlere sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl diliyorum.  29.12.2014 19:05
 

Rahmani düşüncelerimiz olsun inşallah ve öyle devam edelim bu çarpa çarpa gittiğimiz yola,artık nereye kadar gidebilirsek. Selam ve sevgilerimle Mehmet Bey.

Şennur Köseli 
 27.12.2014 11:43
Cevap :
Kıymetli Şennur, Rahmani düşünceler azınlıkta kaldı,şeytani düşünceler hayli mesafe aldı ve çoğunluk sağladı.Yorumunuz için teşekkür ediyorum.Saygılar sunuyorum.Size ve kıymetli evlatlarınıza sağlık ve mutluluk diliyorum   27.12.2014 21:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 607
Toplam yorum
: 7050
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1797
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster