Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1542
 

Üzerinde ne var?

Üzerinde ne var?
 

— Bu gece sende kalacağım ona göre!

—Buyur gel ağabey, başımın üzerinde yerin var.

—Öyle değil be oğlum, yengene öyle söyledim.Haberin olsunda daha sonra bir çuval inciri berbat etme.

—E sen ne yapacaksın ki?

—Sana ne?

—Sordum be ağabey neden kızıyorsun ki.

—Uçuşa gidiyorum ben bu akşam.

—İnternetten bir manita düşürdüm bildiğin gibi değil. Oda evli, kocası ile sorunları varmış. İlgilenmiyormuş adam bununla

—Sen ilgileneceksin yani.

—Ben ilgilenmezsem başkası ilgilenecek.

Anladım ki, insanımız sanal âlemde daha bir cesur. Olduğu gibi, paldır küldür. Geçen gazetede yazıyordu, dünyada 3 milyon çift internetten tanışmış evlenmiş. İnternette tanışıp, yatan çift sayısı hakkında bir bilgi yok henüz!

Hiç görmediğimiz, sesini bile duymadığımız bir insanla msn de konuşmak, etrafımızda kimseye anlatamadıklarımızı ona anlatmak. İşi ileriye götürüp telefonlaşmak, daha sonra buluşmak ve hatta âşık olmak! Yatmak. Periyodik dönemlerde yatmak ve bağlanmak!

Son yıllarda oynadığımız oyunun kuralları bunlar. Yüz yüze yapılan tartışmalarda, kimse olup biteni kabullenmiyor. Etik yapıya aykırı buluyor. Sanala bulaşan kadınları ve erkekleri ayıplıyor! Aslında herkes toplumsal rolünü oynuyor.

Kırklı yaşların son demlerine gelmiş bekâr bir büyüğümle, yemek yedik geçen akşam. Bolca da içtik. “Muhabbetin bir yerinde, son günlerdeki en büyük zevkinin, internetten tanıştığı kadınlarla telefonda sex yapmak olduğunu söyledi.

Anladığım kadarı ile konuya giriş şekli aynen aşağıdaki gibi!

—Merhaba müsait misin?

—Evet, müsaidim!

— Nerdesin şimdi?

—Evde, yatak odasındayım.

—Üzerinde ne var?

—Bordo bir bornoz

—Başka?

— Başka hiçbir şey yok!!!


- Şimdi keşke yanında olsaydım...

-(Şuh bir kahkaha)...Neden?

- ..................

Telefonda konuşanların fantezilerine göre yer bazen ofis, bazen mutfak, bazen de oturma odası oluyor.

Yer neresi olursa olsun, öykünün sonu benzer şekillerde bitiyor. İnsanoğlunun arayışı hiç bitmiyor. Kimi aradığını telefonda buluyor. Kimi ihtiyacı olan kadınlara, amme hizmeti veriyor. Kimi sırf zevkine yalnız adamların gecelerini renklendiriyor. Kimi olgunlaşma adına bunu yaptığını söylüyor. Kimi ruhunu arıyor.

Bana göre; herkes, etik yapıdan kendince intikam alıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Utanilacak bir konu degil bence. Sizi yeni kesfettim, severek okuyorum yazdiklarinizi, ozellikle son seyehatinizi. 24 yillik evlilikten sonra iki yil once eski esimin raydan cikmasi beni internette birisiyle tanistirdi. Diyebilirim ki; ask var, yasa basa bakmadan var. Ve mutluluk sadece bir secim olayi. Sevgiler...

Lisa 
 27.02.2007 2:26
Cevap :
Eşiniz raydan çıkınca sizde raydan çıktınız demek.... Ben birilerinin Örnek olması, değerlere sahip çıkması düşüncesindeyim. Bu insanları yargılama hakkına sahip olduğum anlamınada gelmiyor. ne diyelim.. İnsanlar nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın!!!  27.02.2007 11:47
 

maalesef her geçen gün haddinden fazla iğrençleşiyoruz. Özenti belki de tüm bunlar, belki de başka bir şey istedikleri. Ben anlayamıyor ve onların adına utanıyorum. Yazık çok Yazık!

*Seçil 
 11.12.2006 17:40
Cevap :
Olup bitene özenti denilebilirmi bilmiyorum. İnsanlar tercih yapıyorlar. Bu tercihler sonrasında da yaşıyorlar. Bazıları yaşamış olmak için, bazıları meraktan, bazıları keyfine....  11.12.2006 20:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1280
Toplam yorum
: 7730
Toplam mesaj
: 187
Ort. okunma sayısı
: 1108
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Deniz tutkunu.Amatör kıyı balıkçısı. Aynı Şarkı ve Ilık Havada Hoşça Kal adlı kitapların yazarı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster