Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
137
 

Üzgünüm ama...

Üzgünüm ama...
 

Yerler süpürüldü ve silindi, ev tertemiz.

Çarşamba günü ben yürürken, Ecrin koşarken yanıma gelip: “Baba bizim ailenin en komikleri sen ve beniz değil mi?”.

Evet! Sen ve ben çok komik ve espirili insanlarız. Espiri, bilirsiniz, zeka gerektiren bir şeydir. Ve İngilizlerin olmazsa olmazıdır. Espiri yapmayan İngiliz’in kanında muhakkak başka kanlar vardır.

Biz Türkler espritüel miyiz sizce? Yoksa her şey gibi espri anlayışımızda dalga geçme üzerine mi kuruludur? Dalga geçme ve alay etme!

Yetkin, oğlum, alay edilmesinden nefret ediyor ve onunla alay ederseniz size vurabilir de! Çünkü fark ettiğinde kontrolünü kaybediyor. Hele bir haksızlık yaparsanız, sinir krizi bile geçirebilir. O daha 8’inde bir çocuk ama haklarını savunmayı biliyor. Bize, annesine ve babasına, kızdığında bunu dile getiriyor ve bizden bu konuda savunma istiyor. Biz de gerçekten haksızsak ondan özür diliyoruz. Haksızlığımızı örtmek için çoğu velinin yaptığı gibi –haklı çıkmak adına- onu örselemiyoruz. Aksine davranışımızdan dolayı utanıyoruz. Utanmaktan korkmuyoruz.

Üste çıkmak için üstelemenin ZEKA sayıldığı bir ülkede yaşamaktan ESEF duyuyoruz.

Niye bu ülkede KURNAZLIKLA ZEKA birbirine karıştırılıyor? ÇÜNKÜ SANILDIĞI GİBİ ZEKİ BİR MİLLET DEĞİLİZ DE ONDAN! IQ ortalamamız normalin 40 puan aşağısında! Bu yüzden NORMAL görünmek için bile KURNAZmış gibi yapmak zorundayız.

Ve sırf bu yüzden YETENEK avcısıyız. Oysa ZEKA ile YETENEĞİ yenebileceğimiz bilincine gelememiş gerçekten GERİ KALMIŞ bir toplumuz. Bu yüzden de PADİŞAH kültüründen SIYIRAMIYORUZ kendimizi. İstiyoruz ki ZEKİ KILIKLI BİRİSİ gelsin ve bizi YÖNETSİN. Neredeyse Atatürk’ü diriltmek için BÜYÜ bile yapacağız!

KADERCİLİĞİMİZ ve DİNE SIĞINMAMIZ da bu yüzden!

Bu yüzden de KENDİMİZE GÜVENİMİZ YOKKEN TÜRKLÜĞE GÜVENİYORUZ çünkü bariz bir AŞAĞILIK KOMPLEKSİMİZ VAR. Ve bunu bize karşı oy amaçlı kullananların bile esiri olacak kadar AŞAĞILAMA eğilimindeyiz kendimizi.

Mesela Cem Yılmaz ve Okan Bayülgen yıllardır toplumu ve bireylerini aşağılarken biz zevkten dört köşe oluyoruz.

ŞAYET ZEKAMIZI PARLATMAZSAK GERÇEKTEN MAYMUN OLDUĞUMUZU KABUL EDECEK VE DARWİN’DEN BİNBİR ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALACAĞIZ!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kurnazlık, zeka, Mizah. yerinde güldürmek kadar güzel ne olabilir. İlginizi çeker mi bilmem bir göndermeiletmemi hoşgörün. http://blog.milliyet.com.tr/cem-yilmaz-komediyi-bir-kenara-birakti/Blog/?BlogNo=519996

Şahin ÖZŞAHİN 
 10.04.2017 9:20
Cevap :
Aynı fikirdeyiz. En kısa sürede bloğunuzu okuyacağım... Selamlar  11.04.2017 18:03
 

Anıl bey, çok haklısınız, insanın düşünme, akıl yürütme, nesnel gerçekleri algılama, kavrama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tümü ile soyutlama, öğrenme ve yeni durumlara uyma yetenekleri yani zeka bu coğrafyada pek bulunmaz bir mefhumdur, dolayısı ile her şeyimizde o eksiklikle kaim olur. selamlar

Nizamettin BİBER 
 09.04.2017 10:42
Cevap :
Nizamettin bey, sustukça azıtıyorlar. Birileri bu ülkede gerçekleri bahsetmeli diye düşünüyorum. Siz de bu konuda duyarlısınız. Ben de arada sırada bu konuları gündeme getirmeye devam ediyorum... Selamlar   11.04.2017 18:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 613
Toplam yorum
: 1644
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 283
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric küllerinden doğduktan sonra dünyada büyük değişiklikler olsa da Türkiye'de çok fazla şey değ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster