Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
733
 

Üzgünüm kuzucum!

Üzgünüm kuzucum!
 

Bir düşün, en anlamlı yeridir anne olmak.

Sevginin son deminin tadıldığı, mutluluğun damla damla olup gözlerden aktığı. Göbek bağında bir canlıyı hissetmekle başlar, dünyaya daha bir güzel bakmanın öyküsü. Sonrasında tiz bir sesin, çarpık çurpuk “anne” diyişiyle ayaklanır yaşama dair tüm duygular. Güzel olan ne varsa, işte o an güzel kelimesi yetmez onları anlatmaya. Ne öncesi ne de sonrası olmayan bir cümle başlar içinizde. Anonimdir artık tüm kelimeler. Annesinizdir, sizden daha önemlisi yoktur. Her şeyi isteme hakkınız vardır ama hiçbir şey istemezsiniz çünkü zaten her şey sizindir artık. Anne olanlar bu anlattıklarımı zaten bilir, olamayanlarda biraz zorlarlarsa hissedebilir.

Şimdi sizlere kızımdan bahsetmek istiyorum. Ela’mdan, profil başlığımdan da anlayacağınız üzere kızımın adı Ela Lâl.

O diğer çocuklardan biraz farklı ve pek tabi bende diğer annelerden. Bizim aramızda görünmez bir bağ var. Daha doğrusu görünmez çok şey. Anneliğin bahşedildiği tüm kadınlar bilir ki evlat kokusu dünyanın en güzel kokusudur. Çocuğunuzun, uyurken ki o ilk gülümsemesi cennet kapılarının ardına kadar açılmasından daha mutluluk vericidir ve size geceleri sabah ettiren başka birine karşı katil olma isteğiniz kocaman bir sabırla kaplıdır. İşte benim de kızımla farkım burada ayrılıyor. Ben geceleri sabah ettiren rüyalarımda görürüm kızımı. Henüz hiç koklamadım cennet kokan tenini, o kısacık saçlarına inadına rengârenk tokalar takamadım, bezini açıkta bırakacak elbiselere hep vitrinlerden baktım. Uyurken ki dudaklarının oluşturduğu “u” harfine bakıp içimi derin bir huzurla dolduramadım. Hastalanmasından korkup terlediğinde sırtına mendil koyamadım. Şöyle kocaman bir nefes çekerek tombul parmaklarına bir öpücük konduramadım. Koklayamadım, koynuma alıp uyuyamadım. “Anne” demesini bekledim ama ağlamasını bile duyamadım. Onu henüz doğuramadım.

Üzgünüm, üstelik her zamankinden daha da çok. Artık daha bir ağır dünya, ömürden eksilen her yaprak daha derin yaralar açıyor yüreğimde. Eskiden de “Anneler Günü”nde bir parça içim acırdı, kıskanırdım ama bu sefer biraz farklı oldu sanki. Kocaman bir keder kapladı yüreğimi. Kızım hiç gelmeyecekmiş gibi, sanki ben ölümünü bekleyen bir cüzamlı gibi… Sahi cüzama tedavi bulunmuş muydu?

Bir gün dünyaya geldiğinde onu ne büyük bir sabırla beklediğimi bilsin diye yazıyorum satırları, tabi gelebilirse… Üzgünüm kuzucum. Seni sahtede olsa, yanlışlarla da dolsa hayatla tanıştıramadığım için hakettiğin gibi bir anne olamadığım için hakettiğin gibi bir baba bulamadığım için üzgünüm!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu güzel yazıyı sevgili kızın için yazabiliyorsan, birgün muhakkak kucağına alıp, koklayacak, teninle o küçük vucudunu saracaksın. Çünkü bu senin hakkın, ve olcak...ellerine sapğlık..kendine iyi bak sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 23.06.2007 20:02
Cevap :
Çok çok teşekkür ederim, dilerim olur. Garip ama şuan kendimi sağlık sorunları yüzünden asla bir bebek sahibi olamayacak anneleri düşünerek iyi hissediyorum. Dilerim her kadın bu mutlak ulvi duyguyu tadar...  30.06.2007 19:47
 

Değişik bir yazı gerçekten..İlkin bir kızın olduğunu sandım,sonra kızından ayrı olduğunu,sonra doğum esnasında kaybettiğini ve sonunda olmayan kızına yazdığını anladım.Umarım bir eda lal' in olur.Şanslı bir kız olur, annesi bakımından.Şahsen, annemin ben doğmadan bana birşeyler yazmış olmasını çok isterdim..

Kenan Soyalp 
 22.06.2007 22:00
Cevap :
İçimden geçenlerin adı HİSse, hissettiklerimle hissettirdiklerim adına teşekkür ederim...  30.06.2007 19:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 209
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1641
Kayıt tarihi
: 25.04.07
 
 

Şu an özel bir şirkette, grafiker olarak çalışmaktayım, geçmişte hikaye denemeleri ile başladığım ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster