Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bulut AbLa'nın Kaleminden :)

http://blog.milliyet.com.tr/handanca

18 Ağustos '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1031
 

Üzgünüm sevgilim

Üzgünüm sevgilim
 

Ben seni kaybettiğim gün anladım, hayatımdan nelerin çekip gittiğini… Yanımdayken; öyle aşık bakarken gözlerime ve titreyerek tutarken ellerimi anlayamadım. Beni bu kadar mutlu edenin, yüreğin olduğunu fark edemedim. Üzgünüm sevgilim; ben senin beni sevdiğin o zamanları arar oldum. Sana inanmadığım o aşk şarkılarını bana mırıldarken, şimdi aynı şarkılarda senin yasını tutuyorum.


Yanımdayken fark etmemiştim. Ben seni sevmiyorum demiştim ya. Aslında alışmışım benimle olmana. Her zaman arkamda olacaksın sanmışım. Varlığına o kadar kaptırmışım ki kendimi sanki bu aşk değil bu deli bir alışkanlık gibi.



Sanki her sabah yüzünü yıkama mecburiyetimden seviyordum seni. Sanki yemek yemediğim o zamanlardaki açlıkla özlüyordum. Bana yazdığın o bir ucu yanık mektupların tatlı kokusu kadar seviyorum seni. Ben ne diyorum? Başka birinin koynuna terk ettiğim adamı arıyorum. Ellerim sana dokunmadan, gözlerim o buğulu gözlerine değmeden ve sesim aynı şarkıyı seninle söylemeden avunmuyor.


Ben aşkın en tutkulu demlerinde sana olan hasretimi fark ettim. Delice geliyor biliyorum. İnatla sana hayır deyişimdeki tavrımı şimdi anlıyorum. Meğer ben seni sevmekten korkuyormuşum. Sana öyle alışmışım ki bu tekdüzeliğin içinde kaybolmaktan ve her gün değişik hiçbir şey yaşamadan sadece yanımda olacağını bilerek yaşlanmaktan korkmuşum…


Sen beni hiç sevmedin demiştin ya. Hatıralarını hala sakladığımı bilseydin ve o ilk gün gülüşünün aklımda kaldığını, beni ilk eve bıraktığında o masum sarılışını özlediğimi bilseydin, seni ne kadar sevdiğime inanır mıydın?


Ben aşka alışmaktan korkmuşum meğer. Ben seni değil yüreğini sevmişim sevgilim. Şimdi başka biri için çarpan o yüreği ne kadar özlemişim. Radyo da yine şarkı “belki kuşlar geçer gökyüzünden, kanatları benim ellerimden” gel desem şarkı da gibi “haydi kalk gidelim bu şehirden” yüreğini alıp gider miydin benimle en uzaklara, bilmem ve asla bilemiycem.


Yüreğini içindekinden daha çok seven,

İlk sevgilin… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 468
Kayıt tarihi
: 11.07.11
 
 

Bankacılık mezunu olmama rağmen müzik ve edebiyattan asla kopamayan, monoton bir dünyanın kapılarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster