Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '08

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
387
 

Üzgünüm

Üzgünüm
 

Bu tartışma başladı ise tartışmanın sonucu da bellidir. Eğer insanlar saçlarının görülmesi yasağını özgürlük olarak kabul ediyor ve bunun arkasında kitle halinde duruyorlar ise tartışma bitmiştir.

10-13 yaşında kendi iradesi dışında örtülüyor, daha sonra bu yasak sanki onların hakkı gibi düşünmeye alıştırılıyor, alışıyorlarsa, böyle bir tartışma yoktur.

Çünkü kimse akıllı olmaya zorlanamaz. Kadınlar ve erkekler özgürlüğün nerede olduğunu anlamıyor, değerlendiremiyor ise çözüm bu anda yoktur.

“Ne yazık ki” Türkiye’de geçmişte insanlar akıllı olmaya zorlandılar. Ancak geçen sürede gerçekleşen olaylar bunun yetersiz olduğunu gösterdi.

Gelinen noktada akıllı insanlar, bir kimsenin biryere girmesi için üzerindeki kıyafeti şart koşma gibi bir noktaya geldiler. İşte tam bu noktada tartışma başlamadan bitmiştir.

Bu durum gerçekten üzücüdür. Sevgili Aziz Nesin’in yıllar once vediği oran gerçekleşmiştir. Ve bir kere daha tekar ediyorum, kimse akıllı olmaya zorlanamaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ancak , Aziz Nesin'in o tarihlerde öne sürmüş olduğu orana itirazım var ! Hatırladığım kadarı ile Nesin oranı % 60 olarak öne sürmüştü. Ülkemdek niteliksiz ve eğitimsiz nüfusun hızlı artış oranı ve özellikle bu niteliksizliğin ve eğitimsizliğin erkek egemen siyaset ve türbancılar tarafından siyasetlerini sürdürmek ve iktidarda kalabilmek için desteklendiğine bakıldığında ve hatta 2. cumhuriyetçilerin (kendi oğlu dahil), milliyetçi geçinenlerin de bunlara katıldığına bakıldığında, şu anda oranın çok daha fazla olduğunu gözlemlemekteyiz. Sanırım artık belleklerimizi yitirme ve yetirtilme aşamasındayız. Sevgi ve aydınlıkla yine de...

Neşe İleri 
 08.02.2008 11:27
 

Bütün kalbimle üzüntünüzü paylaşıyorum. Sevgiler. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 06.02.2008 2:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 370
Kayıt tarihi
: 19.10.06
 
 

Mühendisim, evliyim, ikizlerim var. Bursa'da yaşıyorum. İlgi alanlarım felsefe, elektronik ve motosi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster