Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '17

 
Kategori
Dil Eğitimi
Okunma Sayısı
321
 

Uzun yazılar

Uzun yazılar
 

İnternette, facebook’da, milliyet blog’da,  e mail’ler de, you tube’da, diğer blog’larda, gazetelerde vs her gün bir çok güzel yazı, paylaşım, resim, video vb görüyoruz, okuyoruz. Görgümüz, bilgimiz artıyor, müstefit oluyoruz, güzel vakit geçiriyoruz, bazen gülüyor, bazen derin derin düşünüyoruz, fikir ediniyoruz.

Herkes görüşünü yazmalı veya iştirak ettiği fikirleri, yazıları, videoları hatta karikatürleri paylaşmalı, eyvallah. Ama bazı yazılar, paylaşımlar eğer sonuna kadar okuyabilirseniz çok güzel, çok anlamlı, çok faydalı olmakla beraber, o kadar uzun oluyor ki, oku oku insana daral geliyor, içi daralıyor, kalbi sıkışıyor. Kardeşim, ne diyeceksen de ama bu kadar uzatma, lafı bu kadar dolandırma. Bu devirde her gün, facebook’a konan, e mail ile gelen, bloglar da yayınlanan onlarca bazen yüz tane yazıyı iyi kötü okumak zorundayız. Bir tek yazıyı oku Allah oku, ha bitti ha bitecek bir türlü bitmiyor, uzadıkça uzuyor. Tamam içindeki bilgilerin her cümlesi çok önemli, çok ilginç ama biraz da okuyanı düşünmek lazım. Neticede kitap okumuyoruz, internette bir paylaşım okuyoruz ve sırada daha okuyacağımız onlarca böyle yazı var.

Netice-tül kelam, “sözünü söyleş, kozunu üleş”, ne diyeceksen de ama lafı çok uzatma, çok dolandırma, kısa kes aydın havası olsun. Bence internette yayınlanacak, okuma açısından ideal bir yazı, yarım A4 sayfasını, bilemedin en fazla ¾ A4 sayfasını geçmemeli ki bir solukta okunup bitirilebilsin. Sürç-ü lisan ettiysek af ola, kalın sağlıcakla. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aaaa olmaz valla bilmeden uc bes de ingilizce parcalamak lazim...!

Newyorker 
 18.08.2017 0:39
Cevap :
İlginiz için teşekkürler..  18.08.2017 10:26
 

Hay agziniza saglik. Ben de boyle dusunuyorum ki ondan uzatmiyorum Biliyorum daral geliyor.

Tuanna Güzel 
 17.08.2017 16:20
Cevap :
Teşekkürler..  17.08.2017 16:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 897
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

Okullar: TED Ankara Koleji, ODTÜ, Bogaziçi Üniversitesi (Master) İş Hayatı: Philips, Anadolu Endü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster