Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
459
 

Vah vah vah...

Vah vah vah...
 

Süper!
Harika!
Mükemmel!

Bugün televizyonda öğle haberlerini izlerken rastladım. Çok değil, 15 gün önce Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bir konuşma aynen şu şekilde:

- Bizim dönemimizde suiistimal, partizanlık, adam kayırma, torpil son buldu. Çok şükür o günleri tarihte bıraktık. Torpil teklif eden karşısında beni bulur. (Salondan alkış sesleri yükseliyor)

Yani Sayın Başbakan özetle "Torpil bitti" demek istiyor.

Varan 1 !

Aradan 15 gün geçiyor. Dün yapılan AKP grup toplantısında Hürriyet muhabiri öyle kareler yakalıyor ki vah vah vah... Başbakan kürsüdeki konuşmasını sürdürürken milletvekili sıralarında bir trafik bir trafik sormayın...Kağıtlar havada uçuşuyor ilkokul sıraları gibi. AKP Genel Sekreteri İdris Şahin ve Başbakan Yardımcılığı'na yeni atanan Hayati Yazıcı arasındaki kağıt trafiğinde neler dönüyor dersiniz..Sayın Şahin, kendi ismini taşıyan bir kağıdın arka yüzüne "... Doğan'ın TSE'de Genel Sekreter Yardımcısı veya Bakanlığınıza bağlı bir uygun görevde değerlendirilmesini bilginize sunarım." yazdıktan sonra kağıdı zarfa koyar, sıkı sıkıya kapatır ve adrese teslim eder.

Varan 2 !

Aynı dakikalarda AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, toplantı çıkışında Adalet Bakanı M.Ali Şahin'e vermek üzere bir not yazıyor:

".... kişi 4 yıldır lojman bekliyor. Elvankent A3/14 No'lu veya A16/24 No'lu daire veya Toplu Konutlar'dan da olabilir...."

Tüm bu trafik Hürriyet gazetesi muhabirinin objektifine kare kare yansıyor.

Bu haberi yorumlasak da mı saklasak, yoksa yorumlamasak da mı saklasak...

Kaynak: Habertürk

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öyle aştılar ki kendilerini zorluk olmasın diye lojmanların boş dairelerini bile belirleyerek talepte bulunuyorlar. Yazık ...Yazık..Yazık. Vazgeçmeden, pes etmeden umutsuzluğa kapılmadan, ''her kışın baharı olduğunu''unutmadan devam ediyoruz edeceğiz. Temiz siyaset te olacak, bir gün.. Sevgiler.

Tuğba 
 14.09.2007 14:47
 

Bildik politikacının bildik demecinden sonra yaşanan bildik politik manzaralar işte! Sevgilerimle...

habişş 
 13.09.2007 10:30
 

Bu yazını ilk yayına verdiğinde okudum. Yorum yapmak yerine kendi kendime "çık çık çık" yapıp başımı iki yana salladım. Ortada olan birşey için yorum mu yapılır. Ancak Barış sayesinde sana yapılan bir yorumdan haberdar oldum... Okudum, gidip Ali Erdil Bey'e yorum veya mesaj yazsam bir yararı olmayacak. Bu kadar kaymaya patinaj çekmekten başı dönmeye başlamıştır sanırım. Benim uyarım sana naçizane. (Gerçi baban sana anlatmıştır eminim ama olsun bir de ben söyleyeyim)... Burası ciddi bir yer, arada sırada tartışıyoruz, küsüyoruz filan ama hala ciddi insanlarız. Yani kaydırakçılık, elim sendecilik, ebelemece filan oynamıyoruz. Aaaa arada sırada bir araya gelip şarkılar türküler söylüyoruz o ayrı (bu büyüklerin işine akıl sır ermiyor değil mi?). Son söz: Herkes ayağını sağlam bassın, kimse kaymasın... Sevgiler, H.Levent'e selamlar

Feyhan 
 13.09.2007 9:13
Cevap :
Duyarlılığınız için teşekkür ederim Feyhan hanım. Görüldüğü üzere insanımızın öğrenmesi gereken çok şey var...Saygılarımla.  13.09.2007 11:38
 

..gerçeği bire bir gözler önüne seren özgün yorumu okuma şerefine nail oldum.. Ne mutlu bize! Selamlar

Alev Meisel 
 12.09.2007 23:52
Cevap :
Teşekkürler Alev hanım yorumunuz ve düşünceleriniz için.Sevgi ve selamlar...  13.09.2007 11:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 296
Kayıt tarihi
: 01.09.07
 
 

1988 Gölcük - Kocaeli doğumluyum. 19 yıllık Gölcük yaşantımın ardından, şu an Bodrum'da devam edi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster