Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2766
 

Vahabi müftüden, isyancı ile geçici nikah yapan Suriye'li kadınlara Cennet vaadi...

Vahabi müftüden, isyancı ile geçici nikah yapan Suriye'li kadınlara Cennet vaadi...
 

Şeyh El Arifi, isyancı ile geçici nikah yapan Suriye'li kadınlara cennet vaad ediyor!


Suriye’li kadınlara Esat’a karşı savaşan isyancılarla “muta nikahı” ile cennet vaadinde bulunan müftünün fetvası 2013’ün skandal haberleri arasına birinci sıradan girdi.

Fars Haber Ajansı’nın Pres TV’ye dayandırarak verdiği habere göre, Suriye’de iki yıldır savaşan Katar, ABD, İsrail, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin açıkça taraf olduğu “isyancılar”ın ‘cinsel ihtiyaçlarının giderilmesi’ için Şeyh El Arifi adlı vahabi müftü fetva verdi.

 

Haberde: “Suudi Arabistanlı Vahabi bir aşırıcı müftü Suriye’deki teröristler için son günlerde ilginç bir fetva verdi. Şeyh Muhammed El Arifi denen bu müftü, kendisinin mücahitler diye andığı Suriye  rejimine karşı  savaşan milislerin Suriyeli kadınları kısa süreler hatta birkaç saatliğine kendi nikahlarına geçirebileceklerini ileri sürdü.

 

Press TV’nin bildirdiğine göre, Şeyh El Arifi bu fetvasında, söz konusu mücahitlerle Suriyeli kadınların bu şekilde evlenmelerinin çarpışan bu milislerin cinsel ihtiyaçlarını giderebileceğini, dolaysıyla Suriye lideri Beşşar Esad iktidarına karşı daha azimli savaşmalarına yardımcı olabileceğini dile getirdi.

 

El Arifi, söz konusu milislerle bu şekilde evlenmeyi kabul eden Suriyeli kadınlara da Cennet vaadinde bulunan bu fetvasında ayrıca, böyle bir nikahın 14 yaşın üzerindeki kız ve kadınları kapsadığını söyledi.” Deniliyor.

 Not: Bu yazıgünün ilk saatlerinde kaleme almıştım.Doğruluğunu teyid edemeyince yayına vermemiştim.Milliyet com.tr'de görünce yayınlamaya karar verdim.

Vahabi Müftü'nün konuyla ilgili yalanlaması  internet medyasında yer almaya başladı.Radikal'in ilgili haberi:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1115051&CategoryID=81

 

 

Meltem Şahin bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

EĞER HABER DOĞRU İSE İslam öncesi arabtan İslam sonrası arab ile fark bu mu fetfayi veren müftü hülleci hocalara benziyor galiba,hemde müftü yazık hemde çok yazık ne denirki.Din işte bu kadar yıpratırılır.Ama başaramıyacaklar.

ALAIDDIN ulukan 
 08.01.2013 14:20
Cevap :
Teşekkür ederim:))  15.01.2013 17:41
 

İmkansız mıdır böyle bir şey?...değildir,tabii ki de ama ben nedense şüpheliyim hâlâ bu haberin doğruluğundan...gözel olsun yıllarınız...eyvallah...

nedim üstün 
 03.01.2013 13:45
Cevap :
Yazımın sonunda belirttim, haberi günün ilk saatlerinde fark ettim, doğruluğu üzerine şüphelerimi gideremediğim içinde yayına verdiğim saate kadar bekledim. Neredeyse tüm internet sitelerinde yer alan haber ile ilgili bu saate kadar bir yalanlama gelmedi.Doğrusu İngiliz işbirliğiyle oluşturulan "vahabilik"e uygun bir haber bu.Kökü Emevilere kadar dayanan "dini iktidarların vesayetine" sunan anlayış/köke uygun bir haber.Bugünde Suudi/Katar/Yemen/ABD ve destekçi Türkiye'nin tutumu ve hatta "dinler arası diyalog" tamda buna hizmet etmiyor mu?Emperyalizmin senaryolarını hayata geçirmek için tüm planlar gibi geliyor...Uzağa gitmeye de gerek yok, Türkiye'de çocukların evlenmesine cevaz veren "sorunlu" bir anlayış zaten var.180 bin çocuk gelin Türkiye'de. Suudi müftü de genel politikaları/emperyalizmin senaryosunu hayat geçirmek için ödevini yerine getiriyor,yazık...   03.01.2013 14:47
 

Bu bunun gibi sapkın zihniyettekilerin müslümanlık ile alakaları yok,maalesef cahil ve her söz inananlar bunların yüzüne dinden imandan sapıyor.

Metin Kebabı 
 02.01.2013 23:35
Cevap :
Haklısın, Türkiye'de de 180 bin çocuk gelin varmış!  03.01.2013 12:47
 

MERHABALAR..NECATİ bey , Çok önemli bir konu bu.. Ben (K.S.A.)Kingdom of Saudi Arabia 'ya UMRE veya HAC için değil (1/1) bire bir yaşadım bu VAHABİ müslümanlarla İŞ için... Bunlar adamı sulu götürüp,susuz getirirler .(Nasıl müslümanlar ise..?) Bunlar için KADIN bir emtia yani mal gibi bir envanter. Durumu bilenler bilir gidip içlerinde yaşarsan.. TÜRKİYE'den öyle her şey NET GÖRÜLMÜYOR malesef ! İşte bu neden den dolayı bu yazınız bence ÇOK ÖNEMLİ..! Sevgiler ve selamlar :-))

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 02.01.2013 17:59
Cevap :
Suriye'deki "müttefiklerimiz"(!)  02.01.2013 22:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster