Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '12

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
1567
 

Vahdet-i vücut, İslam'a verdiği zararlar ve Hristiyan akidesi arasındaki benzerlikler

Vahdeti Vücut Nedir?: Yaratanla yaratılanın tek kaynaktan geldiğini ve "bir" olduğunu savunan görüştür. Endülüs ve Anadolu'da Hıristiyanların hızla Müslüman olmasını sağlamıştır zira Teslis İnancına yakın görüş olduğu için yerli halkları ikna etmek kolay olmuştur. Likin bu panteist inanç biçimi Tevhit'e terstir.

Vahdeti Vücut, İslam, Hıristiyanlık, Teslis ve Tevhit

Yüce Yaratıcı hikmetli Kitabı Kuran'da sure sıralarını öyle güzel tasnif etmişki Müslümanların ilerde en çok hangi hataları yapacağını bildiği için önce akide sözleşmesi Fatiha'yla akılla ve kalple antlaşma sağlayan müslümana Gayrul mağdubi ve veladdalin tehlikesi sebebiyle gayrul Mağdubiyi Bakara'da, veleddalin'i Al-i İmran ve Maide'de açmaktadır.

Zamanla müslümanlar herzaman belirttiğim gibi üfleme ve bireysel sevap amaçlı okudukları Kuran'dan uzaklaşarak hızla Yahudileşme ve Hıristiyanlaşma moduna girmiştir. Beni İsrail'in yaptığı hata olarak ne varsa Müslümanlarda yapmıştır. Üstelik bunu Allah en büyük tehlike olarak Bakara'da belirttiği halde bugün ümmet büyük oranda Kapitalistleşerek Yahudileşmiş durumdadır.

Hıristiyanlaşma ise Hz. Muhammed'i Allah'a eşit görme sapıklığı şeklinde Teslisle yarışır şekilde devam etmektedir. Bütün bu sapıklıkların kaynağı kainatta Allah'ın yarattığı ne varsa onu Allah'ın parçası sayma zihniyetinin allanıp pullanıp süslenip verilmesinden geçer. Bunun adı Latince ve İngilizcede Panteizm'dir, arapça karşılığı ise Vahdedi Vücuttur. Bunun Türkçesi yok. Benim bulabildiğim en yakın kelime ise ŞİRK'tir. Yani Allah'a eşler koşmak, parçalar koşmak ve parçaları bütüne eşlemek. Tıpkı Mekkeden ayrılan ve başka yere taşınan cahiliye Araplarının yanlarında giderken Mekke taşı götürmeleri ve bunun Mekkenin parçası görülmesi sonrada uyanık bir arap tüccarının Mekke Taşlarından nazarlıklarla başlayan masum turizm gelirinin 360 puta ve soruna dönmesi gibi.

Madem Vahdet-İ Vücut var, neden Kuran'da tek bir ayet Vahdeti Vücut demez? Düşündük mü?

Tabi bizler düşünmeyiz, düşünmek bizim haddimize mi? Büyüklerimiz bizim yerimize düşünür nasıl olsa değil mi?

Vahdet-İ Vücut, Hıristiyanlıkta Baba Oğul Kutsal Ruh'un Vahdet-i Vücudunun İslama girip sadece oğul ve Ruhul kudüste kalmayıp diğer varlık aleminide bunun içine katmasıdır. Bu görüşün fikir babası Muhiddin arabidir. Kendisi İspanya Endülüs Emevisi olan ve İspanya doğumlu olan ve İspanya katolikliğinden etkilenerek Baba Oğul Kutsal Ruh ve Bakire Meryem arasındaki tanrısal koalisyonun ve birleşme fikrinden etkilenerek sadece Kutsal Ruh cebrail, Hz. İsa ve Meryem'i değil tüm varlık aleminini bu birliğin içinde toplamıştır. Parça yaratandan ayrı değil, yaratılan yaratanın bir parçası ve yaratanın ruhunu taşıyor ve yaratanla yaratılan BİR'dir zihniyeti var.

Şimdi sen buna inanacaksın sonrada Hıristiyanların BABA Oğul Kutsal Ruh üçlemesine güleceksin. Bu samimiyetsiz bakış açısı?!

Allah'ın yarattıkları Allah'ın varlığının parçası değildir tezahürüdür (Ayetleri işaretleridir). İkisi farklı şeydir. 

Ateist bir insana samimiyse İslamı rahat anlatırsınız ama bir Vahdeti Vücutçu ne kadar görüşünde katıysa o kadar laftan anlamaz. Onlara bişey anlatılmaz zira anlamazlar ve anlamak istemezler. vahdeti Vücudun KURAN Bağlamında asla aslı astarı yoktur. 

Varlık ne Allah'ın parçasıdır nede Hz. Muhammed'in parçasıdır nede Hz. Muhammed Allaha eşittir.

Bunda en büyük suçlulardan biride Diyanettir, zira vahdeti Vücudun İslamda olmadığını bildiği halde bununla ilgili hiç konuşmuyor konuşmaya korkuyor. 

Allah lafzını Muhammed'le aynı seviyede camilere koyduğu için Cami cemaatinin kafasında da Allah Eşittir Hz. Muhammed olarak algılanıyor.

Allah'a hamd olsun ki elimizde Kuran var. Yine Hamd olsun ki Kuran da Mushaf sırası ÖNEM SIRASINA GÖRE DİZİLMİŞ ve bizler bu panteist saçmalıkları bu yüzyılda yemiyoruz.

İnsanın ruhu Allah'ın üflemesiyle gelsede bu Allah'tan bir izdir onun parçası değil. Bu ruh pişmiş çamurun (Ateş hava toprak su) nun şeytana uymaması için insanın içinde direnen unsurdur ve ruhun temizliği Namazla olur. İnsanı Allahla bir sayan Şeytani görüş kulun sorumluluklarını unutmasına neden olur ve Kuran'ı pratize etmesine yani salih amele zarar verir. Hele birde kul, müridinin şefatini garantilediğini sanırsa ondan salih amel zor beklenir, ondan en iyi "oku oku üfle" kendine müslüman olan cennet peşindeki Müslüman ortaya çıkar, şimdilerde milyonlarca olduğu gibi.

Ey Hıra mağarasında hala oturan üfürükçü geleneksel hayattan kopuk cahiller güruhu! Bilinki Hz. Muhammed o mağaradan aşağı ineli çok zaman oldu, sizde inin artık, üzerinizdeki battaniyeleri atın artık ve okuduğunuz KURAN'ı anlamaya çalışın üfürmek yerine. Yapacaksanız bir hayır, ya bir Dar'ül Erkam kurun Kuran'ı anlamak için okuyun, yada çekilin KURAN'ın ayağının altından. Bizi siz kendinize, liderinize ve cemaatinize çağırıyorsunuz Kuran'a ve Allah'a değil.


 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Hocam aslında benim dini inancım mükemmel biri değilim ama şunu da söylemek isterim ben Allah ile insanı eşit tutmuyorum ama insan içinde Allah´ın bir parçasının olması mantıklı değil mi bütün canlılardan üstünüz hatta görünmeyen varlıklardan da üstünüz ve benim görüşüm vardır mesela bir çoğu yaratıcısını göremediğini savunur ama onu görmek çok basittir sadece insanlara bakmamız yeterlidir hepimizin içinde bir parça o vardır diye düşünürüm ben. Diğer dediklerinize bir şey demiyorum onlarda haklısınız :)

Vahdet Yavuz 
 03.09.2012 1:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3424
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster