Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '16

 
Kategori
Cinsel Sağlık
 

VAJİNİSMUS, TABAK, ÇANAK ATABİLİRSİNİZ!

VAJİNİSMUS, TABAK, ÇANAK ATABİLİRSİNİZ!
 

vajinismus-drulusoy-hipnoz


VAJİNİSMUS, TABAK ÇANAK ATABİLİRSİNİZ!

 

Vajinismus tedavisi süresi içinde (bir buçuk günde sonuca ulaşılan metotta) hastalara başlangıçta ilk söylediğim şudur;

 

Buraya belki ilk tedavi seçeneği ile belki de daha önceden gidip başarısız olduğunuz bir veya birden çok tedaviden sonra ümidiniz kırılarak geldiniz. Tedavi süreci oldukça kısa ve sorun odaklı olup öğrenmeye dönük ve kalıcı bir yaklaşımdır.

 

Bu yaklaşımı uygularken sizin, eşinizin ve terapistin üçlü bir uyumu gerekir. Siz, hiç saç ayağı gördünüz mü? Hani okul yıllarında laboratuvarda deney yaparken kullanılan ateşin üzerinde konan üçayağı olan sac’tan yapılmış araç… Evet, gözlerinizin önünde canlanmaya başladı bile…

 

Nasıl ki bu saç ayağı iki veya tek ayak üzerinde duramıyor ve mutlak üçayak gerekli ise; tedavinin başından sonuna kadar sizin, eşinizin ve hekimin bu saç ayağı gibi yere sağlam basması gerekecek.

 

Buraya gelirken, geçmişte aranızda kırgınlıklar olmuş olabilir. Her ailede benzerleri vardır. Sizden hekim olarak ve tedavinizin başarısı için talebim, başından sonuna, tedaviniz ben bitti diyene kadar geçen sürede her türlü tartışmayı, kavgayı dondurmanızdır.

 

“Süreci sağlıklı ve huzurlu bir şekilde başarı ile tamamladıktan sonra evde birbirinize tabak, çanak atabilirsiniz, serbestsiniz : ) “ derim… Bu söz üzerine çiftimizi tatlı bir gülümseme alır.

 

Bu yaklaşımdaki ana sebebim; tedaviyi başarı ile tamamlamanıza rağmen, gerek tedavi içinde gerekse de sonunda vajinismus hastasının “varoluşçu” bir mekanizma ile eşe duyulan öfke ve kızgınlığından dolayı ya tedaviyi yarıda bırakma isteği oluşturması ya da ilişkiye geçmek istememesine neden olmasıdır. 

Kaynak: www.drulusoy.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 236
Kayıt tarihi
: 22.10.06
 
 

DR. MURAT ULUSOY, 1969 Nazilli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Nazilli'de tamamladım. 199..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster