Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '11

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
540
 

Vajinismus bir evliliği nasıl yıpratır?

Vajinismus bir evliliği nasıl yıpratır?
 

vajinismus


Bu makalede adım adım, vajinismusla/vaginismus yaşamanın evliliğinize olan etkilerini, çiftlerin hayatını nasıl, niye, niçin ve ne şekilde kararttığını, kemirdiğini, çitlerin birbirlerinden nasıl etkilendiğini, neler düşündüğünü takip edebileceksiniz.

Vajinismusla geçireceğiniz sürede ilk büyük ve en önemli darbeyi, en kıymetli varlığınızı kaybedersiniz, yani kendinize olan özgüveninizi kaybedersiniz, özgüven kaybı sizin hayattan bağlarınızın sıkıntıdan dolayı kopmasına ve umudunuzun kaybolmasına neden olur.Oysa ki, vajinismus “cinsel ilişkiye girememek” probleminizi çözdüğünüzde, yine en önemli kaybettiğiniz özgüveninizi kazanırsınız. Özgüven nedir? Niye önemlidir? Önce tanımını yapalım, ne kaybettiğimizi ve niye onu tekrar kazanmamız gerektiği yani vajinismusu çözmeniz gerektiğini anlayacaksınız.
Lütfen dikkatli okuyun…..

Özgüven çok önemli bir kişisel özellik olup, yaşamla mücadele etmenize ve problemlerinizle gerçekçi bir tarzda mücadele etmenize ve hayatta karşınıza çıkacak zorluklara dayanmanızı kolaylaştırır. Özgüven insana güç verir, enerjisini arttırır ve daha fazla çaba göstermeye özendirir. Başarılarınızla gurur duymanızı ve onlardan keyif almamızı sağlar.

Özgüven olmadığında, işleri yapabilme yeteneğimizden emin olamayız. Gerekli olan beceri ve deneyime sahip olduğumuzu bildiğimiz halde daha önce hiç yapmadığımız bir işle karşılaştığımızda endişeleniriz bu da sizde karar verme, insiyatif kullanma durumumuzu etkiler. 

Devamı için: www.vajinismusklinik.com 

Vajinismus Doktoru Jinekolog Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1040
Kayıt tarihi
: 18.09.10
 
 

Saygın Micozkadıoğlu; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı. Lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde ta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster