Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '15

 
Kategori
Cinsel Sağlık
 

VAJİNİSMUS RÜYASI

VAJİNİSMUS RÜYASI
 

vajinismus tedavisinde hipnoz kitabı - dr ulusoy


VAJİNİSMUS RÜYASI

 

 

Vajinismus hastaları, duygusal yoğunluklu kişiliğe sahiptirler. “Vajinismus Tedavisinde Hipnoz – Üç Aşama ve Bir Buçuk Günde Çözüm” adlı kitabımı alıp okuyan bir vajinismus hastası aşağıdaki rüyayı görmüş. Rüyanın içeriği O’nun başarıya duyduğu beklentiyi çok güzel anlatıyor. Yorum eklemeden hastanın bilinçdışından gelen bu güzel rüyayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

GÖNÜL DOSTLARI

Ne güzel ve ne kadar anlamlı bir rüya, hiç yorumsuz yazanın kimlik bilgisini saklayarak aktarıyorum;

 

Merhaba Murat Hocam,

Dün itibariyle muhteşem kitabınızı okudum; yüreğinize, ellerinize ve zihninize sağlık.

Hazineye eş değer bilgiler içeren böylesine değerli bir kitabı Türk hekim ve kadınlarına armağan ettiğiniz için size şükranlarımı sunmak isterim. Kitabınızı okuduğumda çok etkilendim; edindiğiniz bilgileri cömertçe, sade bir dille paylaşmış olmanız özellikle vajnismuslu kız kardeşlerim adına beni çok sevindirdi.

Bir de kitabı okumaya başladığım günün gecesi ilginç bir rüya görmüş olmam da sizin bu kitabı yazarken ki samimi niyetinizi ve içtenliğinizi görmem açısından daha anlamlı oldu benim için.

Müsaade ederseniz rüyamı sizinle paylaşmak isterim:

Rüyamda kendi içsel yaşantımla ilgili azad olma sürecine girmiştim; beni tutsak kılan yaşantıyı geride bırakmış olduğum halde, yanımda küçük valizimle hangi yoldan gitsem azad olurum diye düşünürken denize açılan dar, karanlık bir boğaz beliriverdi önümde. Rüyamda bana buradan yüzerek geçmem söylendi. Lakin ben yüzme bilmiyordum; bu dar, karanlık kanaldan nasıl geçeceğimi kara kara düşünmeye başladığım sırada dar boğazın bitiminde hasır bir sedir üzerinde derin bir uykudan uyanmış olarak buldum kendimi. İşin ilginç yanı, bu dar boğazı nasıl geçtiğimi hiç hatırlamıyor oluşum.

Bu olayın nasıl gerçekleşmiş olabileceğini oradan geçen bir denizciye sordum. Bana, "Gönül dostları daha ölmedi" diye cevap verdi. Derken denizin karşısında bulunan adaya gitmek üzere bir yelkenliye binmiş olarak buldum kendimi. Adaya ulaştığımda soluk yeşil, otantik döşemeleri olan deniz manzaralı güneş gören ferah, güzel bir oda tuttum kendime. Odamdan deniz manzarasının ne kadar güzel göründüğünü düşünürken, denizde yüzme hayali kurduğumu hatırlıyorum; işte tam bu sırada uyandım.

Bu rüyanın akabine kaldığım yerden kitaba devam ettim ve kitabınızı iki gün içinde bitirdim. Kitabı bitirdikten sonra Kuşadası'na gitmem ve sizinle görüşmem gerektiğine dair yoğun bir his belirdi içimde. Ve bu hissiyatımı bir hekim olarak sizinle paylaşmak istedim.

Umarım rüyanın işaret ettiği gibi o dar boğazdan kuş gibi uçarak şifa yurduna ulaşabilirim hocam.

Yaşam sevinciniz daim olsun vesselam…

 

Kaynak: www.vajinismustedavisi.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 240
Kayıt tarihi
: 22.10.06
 
 

DR. MURAT ULUSOY, 1969 Nazilli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Nazilli'de tamamladım. 199..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster