Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '16

 
Kategori
Cinsel Sağlık
 

Vajinismus tedavisi, balayındaki süpriz!

Vajinismus tedavisi, balayındaki süpriz!
 

vajinismus tedavisi hipnoz dr ulusoy


Evliliğe adım atan her çiftin, az ya da çok sıkıntılı düşüncesidir ilk deneyim. Daha önce deneyimleri olmayan çiftlerde o güzel günün gecesinde sorun kendini göstermeye başlar. Öncesi birkaç günün de yorgunluğundan kaynaklanıyor diye de düşünülür. Ertesi gün yapalım denir. Ertesi gün diğer günleri, diğer günler haftaları, haftalar ayları, aylar yılları kovalarken, zaman su gibi akıp geçer.

Basit bilgi, deneyim ve bedenleri tanıma eksikliğinden kaynaklanan vajinismus tipi kısa sürede çiftlerin kendi başlarına aşabildikleri durumdur. Özellikle yeni evli çiftlere ilk deneyimlerinde su bazlı kayganlaştırıcılar önerilir. Tabi ki bu kayganlaştırıcıları da Kırkpınar Güreşçilerinin sürdüğü yağlar gibi bol kepçe sürmemek gerekir. Fazla sürülen kayganlaştırıcı nedeni ile penisi bir türlü vajene yerleştiremeyen, yerleştikten sonra orada tutamayan çiftler de vardır. :)

Penisteki eğrilikler, vajendeki eğimlerin farklılığı da girişe engel teşkil edebilir. Zarların bir kısmı girişe engel olsa da sorunlu zarların oranı oldukça azdır. Doğa, penisin vajene girmesi için kendini evrimleştirmiş ve kolay kılmıştır. Kısaca bir metafor ile anlatmak istersem; “Tencere yuvarlamış, kapağını bulmuştur”

Suya bırakılan bir bebek veya suda doğum ile suyun içinde dünyaya gelen bir bebek yüzebilir, boğulmaz. İçgüdüsel olarak bunu başarır. Aynı mekanizma ilişki, annelik ve neslin devamı içinde geçerlidir.

Ancak, zaman içinde duygusal olarak yanlış kodlanan zihin, tepki gösterir. Çünkü artık annelik duygusu, neslin devamı vb korku bulutlarının arkasında kalmıştır.

 

Yapılması gereken zihne sonradan yerleşen ve bedeni etkisi altına alan korku tepkimelerinin kaldırılıp kadının içindeki özü keşfetmesinin sağlanmasıdır.

 

Güzel bir söz var; “Farkındalık zaman alır, UYANIŞ anlıktır” der. “Bilişsel + Davranışçı + Hipnoz” tekniklerinin eklektik kullanımı ile bu uyanış kısa sürede gerçekleştirilebilir.

 

Kaynak: www.drulusoy.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 230
Kayıt tarihi
: 22.10.06
 
 

DR. MURAT ULUSOY, 1969 Nazilli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Nazilli'de tamamladım. 199..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster