Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '15

 
Kategori
Cinsel Sağlık
 

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ Mİ TÜP BEBEK Mİ?

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ Mİ TÜP BEBEK Mİ?
 

vajinismus - tup bebek - hipnoz


VAJİNİSMUS TEDAVİSİ Mİ TÜP BEBEK Mİ?

 

Vajinismus hastalarının bir kısmında birçok vajinismus tedavisi görüp tedavi olamadıklarında veya tedaviyi pas geçip bir an önce bebek sahibi olmak istemeleri nedeni ile tüp bebeği tercih ettiklerini görüyoruz.

 

Doğru bir tedavi tekniği ile vajinismus % 100 çözülebilen bir hastalıktır. Bu nedenle hastaların gidecekleri tedavi tekniği konusunda bilinçlenmeleri önemlidir.

 

Bir an önce bebek sahibi olmak isteyip de tedaviden korkuları nedeni ile kaçan hastalar ise bebek sahibi olsalar bile aradan belli bir zaman geçtikten sonra ihtiyaç olan cinselliği yaşayamadıkları için yeniden vajinismus sorunlarını çözmek için arayış içine girmektedirler.

 

Şu iki gerçek asla unutulmamalıdır;

 

1-      Ailede cinsellik önemlidir

 

2-      Bebek yaşanan bu sağlıklı cinselliğin bir sonucu olmalıdır.

 

Bu nedenlerle, tedaviden kaçınmak yerine bilinçli bir tercih ile tedavi süreçlerini seçip başlamaları, kısa sürede kalıcı olarak sorunlarını çözüp, kaliteli bir cinsellik yaşarken bebek özlemlerini de doğal olarak gerçekleştirmelidirler.

 

Vajinismusta önemli nokta, zihnin farklı nedenlerle beden üzerinde oluşturduğu kasılmalardır. Bu kasılmaları en kolay kaldıracak yöntem de yine zihin üzerinde etkili olan hipnoz uygulamalarıdır. Hipnoz ile ağrı acı duygusu kaldırılırken, bedensel kasılmalar da gevşeme ile yer değiştirilirmiş olur. Dolayısıyla uygun bir teknik ile uygulanan hipnoz hem süreci kısaltır hem de öğrenmeyi hızlandırıp tedaviyi daha kalıcı hale getirir.

 

Hipnozun ağrıyı kaldırmasını anlatan videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Bu videoda Dr. Ulusoy, kendi üzerinde hipnoz uygulayarak el sırtında ağrıyı kaldırmış ve eline iğne batırmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=tlW0P_12-rA

 

Sonuç olarak vajinismus; zihinsel, duygusal ve fiziksel bir hastalıktır. Tedavisi de buna göre planlanmalıdır. Dr. Ulusoy Tekniğinde bir buçuk günde sonuca ulaşılmaktadır.

 

 

Kaynak: www.vajinismustedavisi.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 240
Kayıt tarihi
: 22.10.06
 
 

DR. MURAT ULUSOY, 1969 Nazilli doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Nazilli'de tamamladım. 199..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster