Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '10

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
1334
 

Vali Güzeloğlu, MESBAŞ toplantısına başkanlık etti

Vali Güzeloğlu, MESBAŞ toplantısına başkanlık etti
 

Mersin Valisi Güzeloğlu,kent ekonomisi için kolları sıvadı.


Mersin Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. (MESBAŞ) Yönetim Kurulu Toplantısı Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

MESBAŞ Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra, Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı (MDTO) ve aynı zamanda MESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı da olan Cihat Lokmanoğlu, Mersin Serbest Bölge Müdürü Yusuf Şenel, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut ile diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Güzeloğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, ticaretin gelişmesi, ürünün uluslararası piyasada daha çok yer alması için serbest bölgenin önemli olduğunu belirtti.

Serbest bölgelerin uluslar arası ve karşılıklı ticaretin çok önemli belirleyicisi ve bağlantı merkezleri olduğunu ifade eden Güzeloğlu, “Serbest bölgeler, Avrupa ve dünya ölçeği ile uygulama örneklerine bakıldığı zaman gerçekte ticaretin gelişmesinde, karşılıklı ilişkilerin zenginleşmesinde ve üretimin uluslar arası piyasa ve pazarlara dönük kalite ve rekabet çerçevesinde şekillenmesinde belki de öncü üretim merkezleridir” dedi.

Mersin'in, Türkiye'de önemli bağlantı noktalarından biri olduğunu ve bunun iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Güzeloğlu, şunları kaydetti:

“Serbest Bölgenin, 7 bin kişiye doğrudan istihdam sağlaması çok değerli bir üretim merkezi olduğunun göstergesidir. Serbest bölgeyi daha da ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Serbest bölgenin bu seviyelere gelmesinde, kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese devletim ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

Toplantı, Lokmanoğlu’nun Vali Güzeloğlu’na yönetim kurulu üyelerini tanıtmasının ardından, yönetim kurulu üyelerinin Vali Güzeloğlu’na verdiği brifing ile devam etti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster